آشنایی با تاریخچه کاغذ دیواری

تنوع طرح و شکل کاغذدیواری بسیار زیاد است، اما بعضی طرح ها به نسبت بقیه کاربرد و طرفدارهای بیشتری دارد. اگر قسمت هایی در خانه تان هست که زیاد در معرض دید نیست مانند راهروها و نمی خواهید هزینه زیادی برای آن صرف کنید، می توانید کاغذدیواری ساده، سبک و ارزان قیمت را خریداری کرده و خودتان آن را نصب کنید. از این رو باید خرید و نصب کاغذ دیواری را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. از این رو در ادامه به راه کارهایی پرداخته خواهد شد که در روند انتخاب های شما برای محیط کاری مورد نظرتان مفید واقع شود. در هر رنگی که شما درنظر داشته باشید قابل دسترس اند و فضای خاص مورد نظرتان را به مخاطبان انتقال میدهند. وینیل محبوبترین و رایجترین کاغذ دیواری مورد استفاده برای پوشش دیوار میباشد. کاغذدیواری متریالی است برای پوشش دادن دیوار های داخلی و همچنین طراحی داخلی در خانه ها ادارات و دیگر ساختمان ها استفاده می شود; کاغذدیواری انواع مختلف دارد (کاغذی، وینیل، پی وی سی، نانوون، فوم) که هر کدام از این کاغذدیواری ها کیفیت متفاوتی دارند.

اما کاغذ دیواری برجسته دارای مدلها و انواع مختلفی بوده که هر کدام با یکدیگر تفاوتهایی نیز دارند. به طور کلی این چسب های دارای خاصیت انعطاف پذیری بالایی هستند و در ساختار آنها از پلی یورتان استفاده شده است . اگر میخواهید فضاسازی مدرنی داشته باشید باید به دنبال کاغذ دیواریهایی بروید که دارای رنگهای متالیک هستند و طرح اشکال هندسی برجسته دارند. اگر تصمیم به انتخاب دو نوع کاغذ دیواری دارید کاغذ دیواری که طرح شلوغ تر دارد را در میان دیوار و یا گوشه ای که ساده تر و خولوت تر است قرار دهید. در ادامه انواع مدلهای کاغذ دیواری برای شما توضیح میدهیم تا بتوانید عاقلانه تر تصمیم بگیرید و سپس خرید کنید . اگر کاغذدیواری تان طرح خاصی دارد قطعات را کمی بلندتر ببرید تا بتوانید در صورت لزوم طرح هر نوار را با طرح قبلی تطبیق دهید. این نوع کاغذدیواری که اصطلاحا «داماس» هم نامیده می شود به طرحی از کاغذدیواری گفته می شود که در آن طرح هایی گل مانند تکرار می شود. ۸- پوشش دیواری با الیاف طبیعی: در این نوع پوشش دیواری بافته هایی از تار و پود طبیعی را روی زیرلایه ای از لاتکس اکریلیک یا مانند آن لمینت می کنند.

طرح های مستقیم و صاف مانند طرح های راه راه عمودی و افقی که باید در قسمت درز ها تنظیم شوند و طرح های منحنی شکل نیز مانند طرح های گلدار و هندسی هستند که باز هم باید در قسمت درزها تنظیم شوند. سایت پویانو همواره جدید ترین طرح و مدل های کاغذ دیواری تولیده شده توسط معتبرترین برند ها را با بهترین قیمت در اختیار هموطنان گرامی قرار داده است. این وبسایت خدماتی یکی از شرکتهای خوشسابقه در حوزه فروش و اجرای کاغذهای دیواری است و در آن به بیش از ۱۵۰۰ مدل متنوع از کاغذهای دیواری در طرحها و رنگهای مختلف دسترسی دارید. با نیازهای شرکت های تولید و عرضه و فروش انواع کاغذ دیواری آشنا هستیم و به لطف خدا امیدواریم که بتوانیم سرویس دهی کیفی، تخصصی و قابل قبولی را ارائه کنیم. ۶- کاغذ با روکش وینیل سخت و جامد: در این نوع کاغذدیواری، لایه دکوراتیور به شکل یک لایه جامد از «وینیل» روی یک زیرلایه کاغذی لمینت می شود. ۷- کاغذ با روکش وینیل سخت، جامد و طرح برجسته: این نوع کاغذدیواری هم از لمینت کردن ورقه ای از وینیل جامد روی زیرلایه کاغذی ساخته می شود و به وسیله حرارت نقش های برجسته ای را روی نمای آن ایجاد می کنند.

۵- پارچه ای با روکش وینیل اکریلیک: این نوع دیوارپوش زیرلایه پارچه ای دارد و با وینیل یا اریلیک مایع پوشیده شده و طرح مورد نظر روی این پوشش چاپ شده است. یک رول کاغذدیواری با عرض ۷۰ سانتی متر و طول ۱۰ متر حدود هفت مترمربع را پوشش می دهد. یک رول کاغذدیواری با عرض ۵۳ سانتی متر و طول ۱۰ متر حدود ۵.۳ مترمربع را پوشش می دهد. ۴- با پوشش وینیل اکریلیک: این نوع کاغذدیواری زیرلایه کاغذی دارد و روی سطح نمای آن پوششی از اکریلیک اسپری شده است. در انتها که سطح دیوار کاملا با کاغذدیواری پوشانده شد اضافه های آن را با تیغ ببرید. ۵- پشت کاغذدیواری را با قلم موی پهن به چسب آغشته کنید و با دقت از بالا به پایین روی دیوار بچسبانید. بعد از این مدت، کاغذها را از پایین به بالا بکشید. همانطور که در جریان هستید جنس کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن دارد، اگر از کاغذهای دیواری ساده تری استفاده کنید به مراتب هزینه پایین تری را پرداخت خواهید کرد. البته گاهی اوقات ممکن است جنس یا طرح کاغذ دیواری آن قدر خوب باشد که دوست نداشته باشید آن را عوض کنید. طرح های گرافیکی انواع کاغذ دیواری سه بعدی شامل طرح های هندسی و اسپرت بوده و طرح های کلاسیک شامل طرح های سنتی است که می تواند متناسب با دکوراسیون سنتی و کلاسیک انتخاب شود.