آشنایی با نحوه پیدایش و تاریخچه کاغذ دیواری

در بعضی از انواع کاغذ دیواریهای برجسته، از چاپهای طلاکوب نیز استفاده میشود و بسته به نوع آن قیمتهای متفاوتی دارد. اتحادیه اروپا از سال 1996 و آمریکا از سال 2006 استفاده از پی وی سی را برای اتاق کودک ممنوع اعلام کرده اند و فقط کاغذ دیواریهای PVC استاندارد و یا کاغذ دیواری های کاغذی امکان استفاده در اتاق کودک را دارند. کاغذ دیواری های ترکیبی برای اولین بار در سال 1868 و با هدف ایجاد تنوع در طرح های ساده و یکنواخت آن زمان طراحی شدند، این طرح ها بعدها ادامه یافتند و تا سال 1880 تبدیل به سبکی خاص در صنعت کاغذ دیواری شدند؛ کاغذ دیواری های ترکیبی از سه بخش پایه، میانی و فوقانی تشکیل می شدند. قیمت کاغذ دیواری:قیمت کاغذ دیواری ها المان های مختلفی از کاغذ دیواری بستگی دارد از جمله جنس ، متراژ هر رول کاغذ دیواری، برند کشور سازنده و گرماژ کاغذ دیواری. در این زمان کاغذ دیواری بخشی از واردات کشور چین علاوه بر ابریشم و اشیای منبت کاری شده محسوب می شد. کاغذ دیواری تا سال 1840 محدود به روش های دستی و استفاده از شابلون بود که منجر به کند شدن روند تولید می شد، به همین دلیل با افزایش اقبال جامعه تولیدکنندگان به دنبال روش های مکانیزه برای تولید افتادند؛ سرانجام در سال 1839 این تلاش ها به بار نشست و اولین ماشین چاپ کاغذ دیواری اختراع شد، این دستگاه توسط شرکت پاترز در کشور لانکاشر تولید شد.

این نوع از کاغذ دیواری ها تا حدود 100 سال بر بازار مسلط بودند و باکیفیت ترین و مجلل ترین نوع کاغذ دیواری شناخته می شدند. پودر پشم به نوعی بر روی بخش های طرح دار چسبیده می شد و ظاهر بسیار فریبنده ای ایجاد می کرد. طول عمر کاغذ دیواری، زیبایی و ظرافت کار بیشتر خواهد شد. کاغذ دیواری سه بعدی یا پوستر دیواری سه بعدی در عین حال که تفاوت چندانی از نظر جنس با کاغذ دیواری های معمولی ندارد اما میتواند به طور کلی ظاهر فضای داخلی محیط کار و یا منزل خود را دگرگون نمایید. این تنوع دست تان را برای طراحی خاص و ویژه منزل به طوری که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح با دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد، باز می گذارد. برای مثال می توان تمام ديوارها را با يك مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا برای برجسته كردن نقطه كانونی، تنها يك ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ هم چنين می توان برای هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرح های متفاوت استفاده كرد. این نوع پوشش نه تنها نمای دیوار را زیباتر و جذاب تر نشان می دهد، بلکه عیوب دیوار را نیز می توان توسط آن از نظر پنهان نمود.

اما این روزها اغلب کاغذ دیواری ها دارای لایه هایی هستند که آنها را در برابر رطوبت مقاوم می کند. این تاریخ را می توان سیاه ترین بخش تاریخچه پیدایش و شکل گیری کاغذ دیواری ها دانست؛ با این حال در سال های بعد و پس از سپری شدن این دوران و همزمان با پیشرفت های تکنولوژی روند صعودی از سر گرفته شد. سال های 1960 و 1970 نیز در ادامه روند صعودی گذشته قرار داشت با این حال سال 1973 سال خوبی برای این صنعت نبود، همزمان با شروع بحران سال 1973 این صنعت رو به افول گذاشت. همزمان با گسترش استفاده از کاغذ دیواری، انواع طرح های اختصاصی نیز شکل گرفتند. امروزه با آمدن رنگهایی مانند سبز و زرد با ترکیب رنگهایی دیگر که اصطلاحا به آن پتینه هم می گویند(که بیشتر مورد استفاده طراحان هم هست) می توانند به اتاقها معنا و مفهوم تازهای ببخشند.در اصل مهمترین قدم در انتخاب کاغذ دیواری ، هماهنگ کردن آن با وسایل دکوراسیون داخلی منزل و توجه به رنگ در طراحی داخلی می باشد.از نظر سبک نیز کاغدذ دیاواری باید با سبک منزل یا محل کارتان هماهنگ باشد. برای نصب این کاغذ دیواری میتوانید از چسب های مخصوصی استفاده کنید .

برای خرید کاغذ دیواری سه بعدی با قیمت مناسب این لینک را ببینید. اما با این حال با فعالیت های طراح معروف آن زمان پیوگین طرح های دیگری همچون نقوش زینتی مختص قرون وسطی نیز افزوده شدند؛ طراح دیگری هم به نام اون جونز طرفدار طرح های متقارن و نامرتبط به طبیعت بود، اگرچه این دیدگاه با استقبال گسترده مردم روبرو نشد و افراد طرح های طبیعی و سنتی را ترجیح می دادند. موریس طراح، نویسنده و فعال محیط زیست توانست تأثیرات مهمی در صنعت کاغذ دیواری داشته باشد، طرح های او ترکیبی از طرح های دهه 50 و 60 میلادی می باشد؛ ایده های او را نه می توان برگرفته از طبیعت دانست و نه اشکال هندسی بی روحی که توسط طراحان پیشین معرفی شده بود. آنها ایمان داشتند که صنعت نوظهور کاغذ دیواری خواهد توانست تبدیل به یک منبع درآمدی بی پایان شود. شرکت های مالیاتی کم کم به پتانسیل درآمدی آن واقف شدند.