آیدل – چرا از کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

این کاغذ دیواری های را می توانید در صورتیکه سطح آنها بر اساس عوامل گوناگون کثیف و چرک آلود شد، با ساده ترین مواد شوینده تمیز نمایید. اگر کاغذدیواری با مداد، خودکار یا ماژیک کثیف شده است، میتواند از محلول بسیار رقیق آب و وایتکس استفاده کنید. برای اینکه نصب کامل و دقیقی داشته باشید کاغذ را به شکلی نصب کنید که ۵ سانتی متر از بالا و ۵ سانتی متر از پایین کاغذ اضافه باشد پس از نصب موفق کاغذ این بخشهای اضافه را با تیغ بریده و حذف کنید. کاغذ دیواری یا wallpaper به معنای گونه ای از پوشش دهنده های تزیینی دیوارهای ساختمانی است که به صورت رول و یا متری ساخته شده و پس از نصب اصولی بر روی دیوار مورد نظر، با توجه به طرح ساده و یا گرافیکی خود، تمایز خاصی را در مقابل چشمان مخاطب خلق می نمایند. شاید هم قصد خرید انواع کاغذ دیواری ساده و شیک را برای پشت تلویزیونتان دارید؟

هنگام خرید تابلو با چندین مدل از این عناصر تزیینی روبرو هستید. از این رو قیمت بالاتری نیز دارند. برخی نیز تمایل دارند که هر ساله تزیینات و تابلوهای منزل خود را تغییر دهند. اگر در انتخاب کاغذ دیواری اصول توجه به رنگ و وسایل و اثاثیه منزل توجه نداشته باشید ، محیط شما ، حسی سردرگم و گیج کننده را القا میکند. بهتر است بوم را با توجه به طرح و یا ابعاد اتاق مورد نظر انتخاب کنیم. برای این کار بهتر است دیوار اصلی را پوستر دیواری بچسبانید. یکی از ویژگی های تابلو چاپی نیز همین قیمت مناسب است. از مزیت های اصلی پوستردیواری نسبت به کاغذ دیواری رولی این است که در انتخاب طرح و اندازه هیچ محدودیتی نداریم و هر طرح را میتوان در ابعاد دلخواه تولید کرد که همین ویژگی سبب شده است که در در سال های اخیر استفاده از پوستر دیواری نسبت به کاغذ دیواری های رولی بیشتر به چشم می خورد در نظر داشته باشید که قیمت پوستر دیواری بر اساس متر مربع میباشد و قیمت کاغذ دیواری های آماده بر اساس رول میباشد.

اما سوالی که مطمئنا در ذهن بسیاری از افراد ایجاد می شود این است که کاغذ دیواری چرا انتخاب مناسبی است؟ البته بسیاری از طراحان امروزه از این پوشش تزئینی در ابعاد بسیار کمی استفاده می کنند. امروزه طراحان نیز از تزئینات با قیمت های مقرون به صرفه و مناسب استقبال می کنند. کسانی که به انواع تابلو دیواری و تزئینات این چنینی علاقه دارند، همواره به دنبال طرح های جدید و به روز هستند. در این صورت استفاده از تابلوهای دیواری جدید در این شرایط کاربردی است. با توجه به اینکه بیشتر خانه های امروزی متراژ پایینی دارند و خیلی از خانواده ها در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند مدام به دنبال راهی برای بزرگتر نشان دادن خانه و دلباز نشان دادن آنها هستند. این نوع طرح ها همگی برای چیدمان امروزی طراحی شده اند. یکی از پرفروش ترین نوع کاغذدیواری سه بعدی این روزها، کاغذ دیواری با طرح گل و گیاه است. برای اینکه همه چیز درباره کاغذ دیواری را بدانید ابتدا بهتر است تا با انواع کاغذ دیواری آشنا شوید مدل های مختلفی از کاغذ دیواری در حال حاضر وجود دارد که برخی از آنها خارجی و برخی دیگر نیز در داخل تولید می شوند. در کنج های داخلی، یک برش سراسری از بالا تا پایین در کنج دیوار ایجاد کنید تا بتوانید لبه های دو قواره را کاملا با هم جفت کنید اما در کنج های خارجی بهتر است دو قواره کنار هم، به اندازه ۲ الی ۵ سانتی متر همپوشانی داشته باشند.

توجه کنید که شما مهمترین کسی هستید که کاغذ دیواری باید به نظرش زیبا باشد پس سلیقه شخصی و روحیه هر فرد یکی از مهمترین معیارها است. امروزه شرکتها و طراحان دکوراسیون مدرن ترجیح می دهند از پوستر های شخصی و منحصر بفرد برای تزیین دفتر کار شرکت و یا اتاق پذیرایی استفاده کنند. این شکل یک کمد دراور ساده را نشان میدهد که روکشی از جنس فلز برنج دارد. طرح ها نیز اکثر ساده و بدون نقش است و تداخلی با طرح روی تابلو نخواهد داشت. زیرا طرح های جدید تنها در سال پیش رو جذابیت خواهند داشت. از این رو در فضای مدرن مشکل چندانی برای نصب تابلو روی کاغذ دیواری وجود نخواهد داشت. برای آنکه بتوانید مثل حرفهایها کاغذهای دیواری را نصب کنید و نتیجه کارتان ظاهری یکدست و زیبا داشته باشد، باید با فرچه یا برس مخصوص کاغذهای دیواری آن را روی سطح مدنظر کاملا صاف کنید و هیچ اثری از چین و چروک رویش باقی نماند. اگر دکوراسیون منزلتان مدرن و جدید است سعی کنید از کاغذ دیواری با طرحهای هندسی و سه بعدی استفاده کنید.