آیدل – چرا از کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

این کاغذ دیواری ها خیلی نازک اند و برای نصب آنها باید دیوار را چسب کاری کنید. البته باید نحوه ترکیب و درست کردن چسب برای آگاهی از طریقه چسباندن کاغذ دیواری خیلی دقیق از فروشنده بپرسید. همچنین استفاده از روغن تربانتین در چسب آن سبب دفع حشرات موذی نیز می شد. ضخامت رول ها 1 یا 1/8 میلیمتر می باشد. طول رول کاغذ دیواری 10 یا 15 متر است. انتخاب دیوار پوش برای اتاق خواب دارای اهمیت ویژه ایی است، چرا که اتاق خواب مکانی است که افراد برای استراحت و آرامش از آن استفاده می کنند. نکته جالب روش چاپ چند رنگه بود، در این روش صنعتگر مجبور بود از چندین لوح مجزا برای هر رنگ استفاده کند؛ هر لوح باید به صورت مستقل به جوهر آغشته و روی کاغذ زده می شد، سپس کاغذ باید خشک شده و سپس برای چاپ رنگ بعدی آماده می شد. روش چاپ نیز بدین شکل بود که طرح مورد نظر روی لوحی چوبی حکاکی می شد، این لوح سپس به جوهر آغشته و روی کاغذ زده می شد.

استفاده از لوح های چوبی در تهیه کاغذ دیواری اگرچه بسیار سخت و ناکارآمد جلوه می کرد اما یک مزیت عمده داشت؛ این کار سبب افزایش اقبال عمومی در اواسط قرن 18 و رونق آن در انگلستان شد. فرآیند چاپ با چنین روشی بسیار زمان بر و خسته کننده بود. در ابتدا پشم فقط بر روی کرباس و لینن ریخته می شد اما در سال 1634 یک مهاجر هوگنوتی در لندن روشی اختراع کرد که طی آن پودر پشم روی کاغذ ریخته می شد، تا اواخر قرن 17، کاغذ دیواری های برجسته به همان شکلی که این روزها می شناسیم ساخته شدند. استفاده از کاغذ دیواری نه تنها باعث می شود لکه ها و یا ترک های روی دیوار از دید مخاطب پنهان گردد، بلکه با توجه به سطح بالای هنری خود، می تواند یک دکور و طراحی فوق العاده را نیز خلق نماید. کاغذ دیواری هایی که با الیاف طبیعی ساخته شده اند یا عایق صوتی دارند نیز، نمونه های دیگر کاغذ دیواری های گران هستند.

40 سانتی متر) بود که ناشی از محدودیت های چاپ آن زمان می شود. اکثر کاغذ های ایرانی به نحوی طراحی و تولید می شوند که مشکلات ظاهری با آن ها پوشانده می شود. هنگام نصب کاغذ دیواری ایرانی به راحتی این کار صورت می گیرد و از کمتر دچار پارگی خواهد شد. گونه ای از کاغذ دیواری در بازار وجود دارند که صدا را کنترل می کنند یا به عبارتی، عایق صوتی هستند. بنابراین کاغذ دیواری برای فضاهایی که دیوارهایش زود به زود نیاز به تمیز کردن دارند، مانند آشپزخانه یا اتاق کودک، گزینه مناسب تری است. کاغذ دیواری طبیعت از نظر جنس متریال و بافت، با انواع کاغذ دیواریهای معمولی تفاوتی ندارد، اما طراحی آن به گونهای است که به دلیل تصاویر زیبا و بعضا کاملا واقعی که دارند، منظره زیباتری ایجاد میکنند. هر رول کاغذ دیواری ایرانی انواع متفاوتی دارند و برحسب موارد مختلف قیمت گذاری می شوند که می توان به عرض، جنس، کیفیت، قابل شستشو بودن و … این کاغذ دیواری علاوه بر داشتن ویژگی های مثبت همچون قابلیت شستشو یک ویژگی مهم دیگری دارد که آن را از سایر رقبا متمایز می کند و آن ویژگی خاصیت ضدلک و آلودگی می باشد. کاغذ دیواری های قابل شستشو برای هتل ها و برخی از مراکز اداری و تجاری نیز کاملا ایده آل و مناسب هستند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، کاغذ دیواری را می توان یکی از تأثیرگذارترین عناصر در دکوراسیون داخلی محسوب کرد که از تاریخچه پر پیچ و خمی برآمده است، کاغذ دیواری ها به قدری متنوع هستند که شاید تصورش برای بسیاری از ما قابل باور نباشد؛ اما نکته ای که همگان بر آن باور داریم این است که نمیتوان این حجم از تنوع را یک شبه به دست آورد؛ افراد بسیاری در این زمینه کار کرده اند و زحمت کشیده اند و در شکل دهی تاریخچه کاغذ دیواری نقش داشته اند. این تصاویر الهام گرفته از همان طرح هایی بود که پیشتر در گلدوزی و دست ساخت های کهن نیز یافت می شود. اما در این میان دستگاه های ساخت ژاپن از شهرت و محبوبیت بسیار زیادی در سطح جهانی برخوردار بوده و یکی از ارکان یک خرید اصولی و مطمئن را شکل می دهد. علاوه بر این، گرما و رطوبت بر روی آنها تاثیر نمی گذارد و تا مدت بسیار زیادی می توانید از کاغذ دیواری های ایرانی استفاده کنید. این کاغذ دیواری ها از پشم پودر شده که یک ماده دورریز در صنعت پشم بود تهیه می شد. پودر پشم به نوعی بر روی بخش های طرح دار چسبیده می شد و ظاهر بسیار فریبنده ای ایجاد می کرد.