اجرا و نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از ابزارهای تغییر دکوراسیون داخلی است. کاغذهای فیبر، چرم ، کتان و پاستل از جمله مواد اولیه برای ساخت این مدل کاغذ دیواری ها استفاده شده است . نصب کاغذ دیواری یک راه حل جایگزین و به شدت اقتصادیتر برای اینکار است. قیمت مناسب: این دیوارپوشها در مقایسه با بسیاری از نمونههای موجود در بازار (که خاصیت دکوراتیو هم دارند) فوقالعاده بهصرفه است. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که این مدل در مقایسه با بسیاری انواع کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن قیمت بالاتری دارد. استفاده زیاد از این سوالات نشان دهنده ی مهم بودن و اولویت داشتن قیمت کاغذ دیواری برای بسیاری از مصرف کنندگان است. کاغذ دیواری نه تنها طرح ها و نقش های متعددی دارد بلکه در قیمتهای متفاوت عرضه میشود و این عامل نیز نقش مهمی در پرکاربرد بودن کاغذ دیواری دارد. در تهیه کاغذ دیواری کودک و نوجوان باید نکاتی از جمله جنس کاغذ دیواری، ضدحساسیت بودن آن، و همینطور ضدآب و ضدخش بودن آن را در نظر گرفت. از کاغذ دیواری برای مقاصد گوناگونی از جمله تبلیغ یک برند، معرفی یک محصول و علیالخصوص زیباسازی و دکور محیط با استفاده از آثار هنری مشهور و یا طرحهای گرافیکی خاص و متنوع برای محیطهای مسکونی و اداری تجاری استفاده میشود.

صاحبان خانهها امروزه مایلاند از طرحهای شخصیسازی شده در پوششهای دیواری خود استفاده کنند. او در زمانی که داشت کاخ گلستان را بازسازی میکرد، تصمیم گرفت از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای این کاخ استفاده کند و همین جا بود که این دیوارپوش وارد بازار ایران شد و تاکنون با قدرت تمام در این بازار باقی مانده و امروزه طرفداران پر و پا قرص و زیادی دارد. برای مثال هر 2 الی 3 سال یکبار شما باید دیوارهای خود را از نو رنگ کنید، در حالی که وقتی برای کاغذ دیواری دیجیتال سرمایهگذاری میکنیم 4 تا 5 برابر بیشتر از نقاشی تازه و شفاف میماند. ولی اگر وقت ندارید که طرح ها را بگردید ما بشما دو آلبوم جدید و با کیفیت گلد و همچنین آلبوم متروپلیتن اتاق پذیرایی را که دارای کیفیت استثنایی است را پیشنهاد میکنیم. استفاده از طرح های برجسته در سالن پذیرایی نیز انتخاب مناسبی می باشد. برای اتاقهای کودکان و نوجوانان، می توانید از مدلهای فانتزی بهره ببرید. طرحهای سه بعدی را برای ورودیها، بخشهایی که بیشتر در دید هستند و مکانهای خاص به کار ببرید. با توجه به اینکه طی یک دهه اخیر علاقه مخاطبان به طرحهای سنتی ایرانی افزایش یافته، ما با توجه به نیاز مشتریان، آرشیو کاملی از کاغذ دیواری طرح قدیمی، کاغذ دیواری کاشی سنتی، و طرح نقاشی دیواری سنتی تهیه و آرشیو کردهایم.

ابتدا کاغذ دیواری را به اندازه 5 تا 10 سانتیمتر بزرگتر از ارتفاع دیوار برش میزنیم و روی میز کار قرار میدهیم، توجه داشته باشید که فقط قواره اول را باید اینطور برش بزنید، زیرا رول بعدی را با توجه به طرح کاغذ دیواری باید برش بزنید، بهتر است تا در اینجا یک مورد بسیار مهم را توضیح دهیم و آن “جوری طرح” است، جوری طرح یعنی اینکه پس از چسباندن قواره اول کاغذ دیواری به دیوار، اگر کاغذ دیواری ما طرحدار باشد و ساده نباشد، مجبور هستیم قواره دوم را طوری ببریم تا طرحها در ادامه هم قرار بگیرند، از انجام این کار با عنوان جوری طرح یاد میکنیم، حالا روش نصب را ادامه میدهیم، برای برش دادن قواره دوم کاغذ دیواری، باید جوری طرح را در نظر بگیرید و ممکن است لازم باشد که این قواره را تا 60 سانتیمتر بزرگتر برش بزنید. انواع کاغذ دیواری سه بعدی با طرحهای خاص، کاغذ دیواری پی وی سی، نانو و الیاف طبیعی همه برای محیط آشپزخانه مناسب هستند، و در ترکیب با سقف کاذب آشپزخانه فضای جذابی را خلق میکنند. یکی دیگر از نکات خوب و کاربردی در انتخاب کاغذ دیواری پشت تلویزیون، ذکر این مطلب است که سعی داشته باشید که در صورت امکان، رنگ طرح و نقش کاغذ دیواری شما در طیف رنگی نسبتا نزدیک به پس زمینه آن باشد؛ در گالری کاغذ دیواری پشت تلویزیون ما، انواع طرحهای متنوع مدرن و سنتی با رنگبندی متنوع موجود است که پیشنهاد میشود حتما از آن دیدن کنید.

ما در گالری کاغذ دیواری اتاق خواب خود، مجموعهای متنوع از انواع طرحهای گلدار، مدرن، هلندی، کلاسیک، گل برجسته و… اما ما پیشنهاد میکنیم سراغ نمونههایی با طرحهای تکرارشونده یا ساده بروید، تا دیوارپوش نتواند تمام توجه شما را از تلویزیون بدزدد! این نوع کاغذدیواری همانطور که از نامش پیداست تصویری پیش رویمان میگذارد که تا حد زیادی آن را واقعی احساس میکنیم. اما کاغذ دیواری واقعی با پیدایش صنعت چاپ متولد شد. کاغذ دیواری طبیعت از نظر جنس متریال و بافت، با انواع کاغذ دیواریهای معمولی تفاوتی ندارد، اما طراحی آن به گونهای است که به دلیل تصاویر زیبا و بعضا کاملا واقعی که دارند، منظره زیباتری ایجاد میکنند. کاغذ دیواری سهبعدی از نظر جنس با انواع کاغذ دیواریهای معمولی فرقی ندارد اما طراحی آن به گونهای است که به دلیل سایههایی که دارد، طرح آن در فاصله حدود سه متری برجسته یا فرو رفته به نظر میرسد، همچنین نمای شبیه به دیوارپوش ایجاد میکند، ولی هزینه به مراتب کمتری به همراه خواهد داشت.