اجرا و نصب کاغذ دیواری

آلبومهای کاغذ دیواری معمولا به این شکل هستند که چند الگو طراحی شده وجود دارد که در رنگهای مختلف در آلبوم تکرار میشوند و در کنار آنها یک سری رنگهای ساده وجود دارد که با آن طرحها ست میشود. باید بدانید علاوه بر طرح و الگو های خاص ، به افراد اجازه میدهد تا آزادانه مدلهای جدید را براساس استایل خانه خود انتخاب کنند . سلام. نصب کاغذ دیواری بر روی کمد ام دی اف امکان پذیر است؟ جالب است بدانید در ساخت این نوع کاغذ از یک ماده سبک وینیل استفاده شده است همچنین لایه های طرح دار این نوع کاغذ دیواری بر روی روکش چاپ شده اند و به همین دلیل عمر مفید بالایی دارد . قدیمیترین نمونه به جا مانده از کاغذدیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بود به سال 1509 بر میگردد. زیرا چینیها مخترع کاغذ بودند و همچنین آنها کاغذ برنج را ۲۰۰ سال پیش از میلاد بر دیوارهای خود میچسباندند. پس از آن بسیاری از اروپائیان متمول به هنرمندان سفارش کاغذهای نقاشی شده در ابعاد وسیع را جهت نصب در دیوارهای منازل خود میدادند.

در آن زمان کاغذ دیواری به عنوان وسیلهای ارزان و موثر جهت روح بخشیدن به اتاقهای تاریک و تنگ طبقه کارگر از محبوبیت ویژهای برخوردار شد. از جمله آلبرشت دورر که هم در زمینه چاپ تصاویر بزرگ و هم چاپهای تزیینی جهت آویختن بر دیوار فعالیت میکرد. در دوران رونسانس، کاغذدیواری که با استفاده از تکنیک چاپ کلیشه چوبی تولید میشد، در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت. در دوران رنسانس، کاغذ دیواری که با استفاده از تکنیک چاپ کلیشه چوبی تولید می شد، در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت. روش های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ سطحی، چاپ به وسیله حکاکی، چاپ سیلک ابریشمی، چاپ به صورت دیجیتالی یا چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی است.تاریخچه کاغذ دیواری در واقع از چین باستان آغاز می شود. در اوایل قرن 19 با توسعه چاپ توسط نیروی بخار، تولیدکنندگان کاغذدیواری در انگلستان موفق به تولید انبوه آن شدند که این امر به کاهش قیمت و در نتیجه قابل خرید شدن آن توسط طبقه متوسط انجامید. اگر میخواهید آرامش و تعادل را به خانه خود و اتاق خوابی بر مبنای روانشناسی ایده آل داشته باشید میتوانید از این کاغذ دیواری استفاده کنید .

برای دیوارپوش هایی با وزن بیش از 740 گرم بر متر مربع از drill fabric (نوعی کتان) به عنوان زیر لایه استفاده می شود. اما معمولا آب گرم و تاید یا آب گرم و ریکا می تواند محلول خوبی باشد. پس از اتمام این مرحله، محلولی رقیق از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش درست کنید و آن را با قلموی بزرگ به دیوارها بزنید تا گرد و غبار احتمالی از روی دیوار زدوده شود و کاغذ دیواریها در هنگام نصب محکم به دیوار بچسبند، توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار، برق را از کنتور قطع کنید، حتما لازم نیست رادیاتورهای شوفاژ را باز کنید، چون معمولا آببندی مجدد کار سختی است، میتوانید در هنگام نصب با یک وسیله تی شکل یا حتی اگر فاصله رادیاتور با دیوار زیاد است، با دست این کار را انجام دهید و پشت آنها را کاغذدیواری کنید. از ویژگیهای برجسته کاغذ دیواریهای نان وون چسب پذیری خوب و همین طور طرحهای ظریف و زیبا از ویژگیهای این نوع کاغذ میباشد. این کاغذها به دلیل آنکه همانند پی وی سیها از خود مواد شیمیایی متصاعد نمیکنند در اروپا و آمریکا به شکل گستردهای استفاده میگردند. کاغذهای نان وون (الیاف) از مواد طبیعی ساخته میشوند و هیچ گونه مواد شیمیایی و یا پی وی سی در آن دخیل نیستند.

این کاغذ دیواریها که ترکیبی از نان وونها و پی وی سیها هستند، بدین صورت که از مزایای هر دو کاغذ استفاده میکنند. پلی وینیل کلراید از جمله موادی هستند که دارای کاربردهای زیادی هستند و از جمله پر کاربردترین این موارد در کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری دارای انواع مختلفی است. این مدل کاغذ دیواری در انواع مدل ها و المان ها تولید میشود و تنها تفاوت در این است که شما میتوانید آن را در ابعاد بزرگ تر و وسیع تر تولید کنید . وی که علاقهای خاص به شیوههای معماری و هنر مغرب زمین داشت، در زمان نوسازی کاخ گلستان با پوشاندن دیوارهای آن کاخ کاغذدیواریهای وارداتی از زمره نخستین افرادی شد که باب ورود این محصول را به ایران گشودند. با ورود آلبومهای بسیار زیبا و متعدد و با تنوع طرح و رنگ بالا، کاغذ دیواریها در ایران به یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی مبدل گشتند. وی که علاقه ای خاص به شیوه های معماری و هنر مغرب زمین داشت، در زمان نوسازی کاخ گلستان با پوشاندن دیوارهای آن کاخ توسط کاغذ دیواری های وارداتی از زمره نخستین افرادی شد که باب ورود این محصول به ایران را گشودند. بهترین کاغذ دیواری برای رستوران از نوع قابل شستشوی آن میباشد تا در هر بازه زمانی بتوان به راحتی دیوارهای سالن رستوران را نظافت کرد.