اجرا و نصب کاغذ دیواری

یا اینکه کل دیوار را با بتونه روغنی یا رنگ روغن پوشش دهید، که هزینه اینکار بسیار بالاست یا اینکه کل سطح را پرایمر زیر کار رنگ روغن بزنید. تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری چاپی در این است که کاغذ دیواری طوری طراحی میشود که کل دیوار را بپوشاند ولی پوستر دیواری معمولاً فقط برای چسباندن بر یک بخش دیوار طراحی میشود. ولی باید بدانید که اینگونه نیست و این نوع کاغذ دیواری در نوع چاپ و تهیه هیچ تفاوتی با کاغذ دیواری ۲ بعدی ندارد. کاغذ دیواری و رنگ میتوانند از قیمت پایین تا رده بالای طیف هزینه متغیر باشند. قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی ایجاد می کند. کاغذ دیواری سهبعدی چگونه چاپ میشود؟ تفاوت کاغذ دیواری سه بعدی با پوستر دیواری معمولی این است که طرحی که برای آن انتخاب و چاپ می­شود، در چشم بیننده به صورت سه بعدی دیده می­شود وگرنه از لحاظ نوع و کیفیت چاپ و کاغذ، لزوماً تفاوتی با کاغذ دیواری دو بعدی ندارد. برای پوسترهایی که در پشت خود چسب ندارند باید از چسب مخصوص کاغذ دیواری استفاده کنید.

پشت کاغذها را به چسب آغشته کنید. نکته دیگر آنکه گاهی جداکردن تکههای قدیمی کاغذهای دیواری بهخاطر سفتشدن چسب پشت آنها، دشوار است. کاغذهای نانوون (الیاف) از مواد طبیعی ساخته میشوند و هیچ گونه مواد شیمیایی و یا پی وی سی در آن دخیل نیستند، این کاغذها به دلیل آنکه همانند پی وی سیها از خود مواد شیمیایی متصاعد نمیکنند در اروپا و آمریکا به شکل گستردهای استفاده میگردند. به کمک این پوسترها به راحتی میتوانید تمام زائدهها و سوراخهایی را که روی دیوار است بپوشانید. برای مثال یک مرکز کمک آموزشی میتواند تصویر انیشتین به همراه فرمول مربوط به جرم و انرژی که توسط وی کشف شد را زینتبخش سالن ورودی خود نماید. به طور کلی این کاغذ دیواری دارای استایل و تیپ خاصی است . طول عمر این نوع از کاغذ دیواری ارزان 1 الی 2 سال می باشد و غیر قابل شستشو هستند. ضمناً از این نوع کاغذ دیواری­ها با نام کاغذ دیواری مدرن هم یاد می­شود.چاپ اینترنتی کاغذ دیواری سه بعدی توسط مجموعه آی آر چاپ قابل انجام است.

فاصلهای را در نظر بگیرید که ۵٫۰۸ سانتیمتر کوتاهتر از عرض کاغذ دیواری شما باشد. بعد از پرداخت مبلغ نهایی، کمتر از ۲ یا ۳ روز کاری طول می­کشد تا محصول مورد نظر شما برای شما ارسال شود. شما می­توانید بعد از ثبت نام در سایت، طرح مورد نظر خود را در بین گزینه­های داده شده انتخاب کنید و یا طرح دیگری را در سایت بارگذاری کنید. بنابراین این نکته را در نظر بگیرید که کاغذ دیواری ها به سختی قابل مرمت هستند. کاغذ دیواری سه بعدی در طرحهای مختلف مانند گل، مناظر زیبا، طرحهای مینیمالی و غیره برای دکوراسیون منزل قابل استفاده است که بسیار طرفدار دارد. خالی از لطف نیست که بدانید کاغذ دیواری قرنهاست که جلوه و سبک محل زندگی ما را زیبا تر نموده است . در این سبک نحوه چیدمان و رنگ آمیزی قابل پیش بینی است و هیچ چیز دور از انتظار نیست. برای ماندگاری بیشتر هم بهتر است از جنسی استفاده کنید که قابل شستشو و ضد آب باشد. یکی از بهترین و مهمترین دیوارپوش هایی که برای تزیین دیوارها در محیط های داخلی استفاده میشود، کاغذ دیواری یا والپیپر نام دارد؛ استفاده از کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون منزل این روزها تبدیل به یک امر کاملاً رایج شده است، اصلاً وقتی حرف از تغییر دکوراسیون منزل میزنیم ناخودآگاه به یاد خرید کاغذ دیواری می افتیم.

یکی دیگر از نکات خوب و کاربردی در انتخاب کاغذ دیواری پشت تلویزیون، ذکر این مطلب است که سعی داشته باشید که در صورت امکان، رنگ طرح و نقش کاغذ دیواری شما در طیف رنگی نسبتا نزدیک به پس زمینه آن باشد؛ در گالری کاغذ دیواری پشت تلویزیون ما، انواع طرحهای متنوع مدرن و سنتی با رنگبندی متنوع موجود است که پیشنهاد میشود حتما از آن دیدن کنید. از این رو باید خرید و نصب کاغذ دیواری را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. تنها دلیلی که افراد به این کاغذ دیواری بیشتر توجه میکند به دلیل قیمت کم و مقرون به صرفه بودن آنها است . تنها تفاوت بین این دو نوع کاغذ دیواری این است که طرح کاغذ دیواری ۳ بعدی به شکل ۳ بعدی طراحی شده است. عرض رول کاغذ دیواری بر اساس استاندارد انجمن جهانی پوشش های دیواری ( IGI ) و با توجه به تکنولوژی کشور سازنده متفاوت است. قیمت کاغذ دیواری ساده بر اساس نوع رنگ، جنس، کیفیت و میزان مقاومت آن مشخص میشود.