اجرا و نصب کاغذ دیواری

یک کاغذ دیواری ساده را می توان از نظر خصوصیات مختلفی همچون طرح، رنگ، کاربرد، جنس، نوع چاپ و موارد دیگری تقسیم بندی نمود. عامل مهم دیگری که در این تصمیم گیری تاثیر زیادی خواهد داشت، نیاز مصرف کننده است. کاغذ دیواری های PVC به این دلیل که خاصیت شستشوی مستقیم دارند در محیط هایی که امکان آلودگی در آن بیشتر است مورد استفاده قرار می گیرند. در گذشته استفاده از کاغذ دیواری چندان رایج نبود اما امروزه به یکی از پرکاربردترین روش ها تبدیل شده است و اکثر خانه های کلاسیک و مدرن به نصب کاغذ دیواری دیوار روی آورده اند. اگر میخواهید کار را تمیزتر انجام دهید، بهتر است از یک متخصص نصب کاغذ دیواری بخواهید تا این رول را کاملا بکند و به جای آن یک رول جدید جایگزین کند. کاغذ دیواری داماسک : این یک طرح قدیمی ولی کلاسیک است. هماهنگی طرح و رنگ انواع کاغذ دیواری با دکوراسیون محیط و وسایل منزل بسیار مهم است ، زیرا در صورت عدم رعایت این هماهنگی ، محیط آشفته به نظر می رسد.

از جمله کاربرد های این دیوارپوش می توان به کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل ، هتل ها و کاغذ دیواری اداری اشاره کرد که برای هر کدام متناسب با کاربری و دکوراسیون فضا از طرح ، رنگ و جنس خاص انواع کاغذ دیواری استفاده می گردد. بهتر است قبل از خرید کاغذ دیواری سبک دکوراسیون خانه شما معلوم باشد و از طرح های شلوغ در خانه های کوچک بپرهیزید و همچنین جنس کاغذ دیواری پذیرایی هم باید باکیفیت باشد تا دوام بیشتری داشته باشد. در ادامه چند مدل جذاب برای پذیرایی را معرفی خواهیم کرد. همانطور که گفته شد از کاغذ دیواری می توان برای عمق دادن و انرژی بخشی به فضا استفاده کرد. کاغذ دیواری ساده بسته به کاربری فضا دارای کاربرد فراوان است. در بعضی از انواع کاغذ دیواریهای برجسته، از چاپهای طلاکوب نیز استفاده میشود و بسته به نوع آن قیمتهای متفاوتی دارد. این دستگاه شامل یک مخزن آب است و با روشن شدن، آب درون آن بخار میشود و میتوان با دسته مخزن بخار را بر روی کاغذ دیواری پاشید. اگر اتاق خواب کوچکی دارید سعی کنید از کاغذ دیواری های تیره رنگ در آن استفاده نکنید زیرا باعث می شود اتاق کوچک تر از چیزی که هست به نظر برسد و اگر طرح ها عمودی باشند و زمینه روشن باشد، اتاق بزرگتر و سقف اتاق بلندتر دیده می شود و این باعث زیباتر شدن اتاق شما میشود.

اما سعی کنید که از کاغذ دیواری در اتاق خواب استفاده کنید که طرح شلوغ نداشته باشد و یا رنگ هایی نباشد که آرامش شما را به هم بزند و خواب شما را تحت تاثیر قرار دهد و سعی کنید از طرحهایی که حس خوبی به شما میدهد و آرامش بیشتری در اتاق برقرار می کنند استفاده کنید. بنابراین بعد از اینکه کاغذ دیواری مناسب منزل خود را با توجه به سبک دکوراسیون خانه انتخاب کردید باید وقتی را هم برای پیدا کردن چسب مناسب کاغذ دیواری اختصاص دهید و سعی کنید از فردی که در این زمینه مهارت دارد برای نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید . طرح متنوع می باشد و از هر کدام از این طرح ها مقدار ? طرح های مدرن شامل طرح های لاکچری ، فاخر ، سلطنتی یا رویال است که برخی از انواع لاکچری ، طلاکوب و از جنس مخمل هستند و به طور معمول قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات دارند. آلبوم کاغذ دیواری کران بری، با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید که هر بیننده ای را سر ذوق می آورند.

البته اینطور نیست که برای دکوراسیون سلطنتی نتوان از این ترکیب رنگ استفاده کرد. این کاغذ دیواریها ترکیبی از نانوونها و پی وی سی هستند، بدین صورت که از مزایای هر دو کاغذ استفاده میکنند. اما کاغذ دیواری با روکش پی وی سی که به عنوان کاغذ دیواری قابل شستشو شناخته می شود ، با توجه به قیمت مناسب و تنوع فراوانی که دارد مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. کاغذ دیواری قابل برداشت ، که به عنوان دیوارپوش موقت نیز شناخته شده است ، سطح طراحی ایده آل مستاجران را ارتقاء داده است. اما در مقابل ، کاغذ دیواری ضد آب برای حمام و مکان های مرطوب قابل استفاده اند و چسب آن ها در اثر رطوبت باز نمی شود. یک استفاده از دستگاه بخارشوی دو استفاده از دستمال تنظیف و مواد شوینده.توجه داشته باشید که شستشوی کاغذ دیواری در راستای عمودی انجام می شود به هیچ عنوان کاغذ دیواری یا پوستر دیواری را در راستای افقی تمیز نکنید چون خط درز های کاغذ دیواری به صورت عمودی هستند و تمیز کردن و شستشوی کاغذ در راستای افقی ممکن است به درز کاغذ دیواری آسیب بزند و به مرور زمان از دیوار جدا شود.