انواع کاغذ دیواری (پذیرایی و..) + مزایا و معایب – خدمت از ما

رنگ کاغذ دیواری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر کاغذ دیواری که بسیار به چشم بیآید جزء سبک گلامور به حساب میآید. بزرگترین تصویر چاپی طاق نصرت که به سفارش مکسیمیلیان اول امپرطور روم مقدس در سال 1515 چاپ و تکمیل شد. قدیمی ترین نمونه به جا مانده از کاغذدیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بود به سال ۱۵۰۹ میلادی بر می گردد. بافت کاغذ دیواری نانوون به گونه ایست که مانع از نگهداری بخار آب میشود و هیچ نوع کپک و باکتری بر سطح آن رشد نمیکند. یکی از مهمترین ویژگی این نوع کاغذ دیواری قابلیت شستشوی آن است و دلیل این امر ترکیب فیبرهای طبیعی و مصنوعی در آن است. و با این کار آن دیوار را، در فضای اتاق برجستهتر نشان میدهیم. كاغذهاي ديواري از خطوط راه راه شاداب تا كاغذهاي منظره ساز با ارزش ، در ايجاد يك حس خاص ، بسيار سريع هستن.آن ها يك اتاق تاريك را شاداب مي كنند. 1.كاغذ آستر:اگر سقف يا ديوارها واقعا ناهموار هستند، كاغذ آستر در ايجاد پرداختي مناسب كمك کننده خواهد بود. كاغذهاي ديواري براي پوشاندن ايرادها و ديوارهاي ناهموار و برای بازسازی خانه بسيار مفيد هستند. به عنوان مثال کافیست کاغذی گلدار را با رنگ پس زمینه ی مناسب و هماهنگ با چرخه رنگی بکار رفته درکل فضای خانه، به روی جداره ای کار کنیم تا محلی برای آرامش اهالی خانه خلق شود.

کاغذ دیواری ها گستره وسیعی از طرح های ساده و ظریف دارند، با رنگهایی که محیط داخلی منزل را خنثی می کند میتوان کاری کرد که خانه با تمام سلایق جور درآید. به همین دلیل همواره توصیه می شود قبل از خرید، تصاویر مختلفی را ارزیابی کنید و آن چیزی را که با نوع فضا و وسایل منزل شما همخوانی دارد مشخص نمائید. همانطور که از نام آن میتوانید حدس بزنید، این مدل با مواد طبیعی (در این مورد چوب فنلاندی) تولید میشود، و در واقع از انواع کاغذ دیواری کمیاب و گرانقیمت بازار است. این کاغذدیواری ابعاد عظیم 3/57 در 2/95 متر را داشت و از 192 ورق کاغذ تشکیل شده بود و در چاپ دوره اول آن 700 کپی از آن تولید شد تا پس از رنگ آمیزی دستی، در قصرها و به خصوص سالنهای اجتماعات شهری آویخته شود. از طرفی باید کاغذی بخرید که قابلیت شستشو داشته باشد تا اگر کودک احیاناً آن را کثیف کرد بتوانید راحت آن را تمیز کنید. در این مقاله در نظر داریم تا توضیحاتی هر چند مختصر در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. تکنولوژی ساخت کاغذ دیواری نان وون در دست تعداد محدودی از شرکت های آمریکایی و اروپایی است و به همین علت معمولا اورجینال و اصلی است و مدل هایی که با همین جنس در کشور های دیگر تولید میشوند تحت نظر برند های اصلی می باشند.

با هر سلیقهای میتوانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. در انتخاب رنگ، بهتر است الگوهای سادهتر با تعداد رنگهای کمتر انتخاب شود. البته انتخاب نوع و رنگ کاغذ دیواری به نوع تجارت نیز بستگی دارد. مقدار مساحت مورد نیاز را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید رول ها کنید. خط خوردگی، ترک برداشتن، پوسیده شدن دیوار، از دست دادن تازگی اولیه، لک انداختن از مشکلات اصلی رنگ کاری است که نیاز به رنگ کاری دوباره دارد. هنگام نصب نیاز به مصالح اضافه ندارید و محیط خیلی به هم ریخته و کثیف نمیشود. کاغذ دیواری ضد امواج ، از انواع کاغذ دیواری است که علاوه بر ایفای نقش اصلی کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی فضا و ایجاد ظاهری زیبا و دلنشین در محیط زندگی ، به ایمن سازی ساختمان در برابر امواج مضر الکترومغناطیس که به وفور در محیط اطراف پراکنده هستند نیز کمک شایانی می کند. کاغذ دیواریهای اولیه طرحهایی مشابه تصاویر فرشینهها داشتند و گاهی اوقات ورقهٔ بزرگ کاغذی همانند فرشینهها به صورت آزاد بر روی دیوار نصب میشد و گاهی نیز همچون سیستم امروزی آنرا بر دیوار میچسباندند. نصب کاغذ دیواری نانوون به راحتی و در مدت زمان کوتاهی انجام میشود و کندن و بلند کردن آن نیز به آسانی و بدون آسیب رساندن به سطح زیرین صورت میگیرد.

البته مطمئنا میتوان این کار را انجام داد. یکی از ویژگیهای مثبت کاغذ دیواری نسبت به سایر پوششهای دیواری قابلیت برداشتن آن از روی دیوار است که به سادگی انجام میشود. 2.كاغذ ديواري هاي وينيل:كاغذهاي ديواري وينيل با دوام تر از كاغذهاي اصطلاحا قابل شست و شو هستند، چرا كه از كلريد پلي وينيل به همراه يك لايه ي پشتي، ساخته شده و تنها كاغذي با يك روپوش پلاستيكي نيست.بنابراين كاغذهاي ديواري وينيل براي حمام ها، آشپزخانه ها، اتاق كودكان و همچنين راهروها و تالارها و هرجايي كه احتمالا ديوار آن بسيار در معرض تماس خواهد بود، انتخاب مناسبي است. زیرا مانند آینه،از طریق انعکاس نور به فضا عمق داده و اتاق را روشنتر نشان میدهد. و برعکس با انتخاب الگوی با سایز کوچک و رنگ روشن، اندازه اتاق بزرگتر از چیزی که هست نشان داده میشود. اندازه الگوی روی کاغذ دیواری، میتواند اتاق را بزرگتر یا کوچکتر نشان دهد.