اگه میخوای از کاغذ دیواری استفاده کنی این مقاله حتما بخون

لازم به ذکر نیست که این موضوع برای تزیین خانههای اجارهای نیز صادق است. اما اجارهای بودن خانه یا گران بودن مصالح و تعمیر خانه سریعا شما را پشیمان میکند و خب نمیتوان هر دیواری را در خانه جابهجا کرد. تراز کردن کاغذ دیواری بسیار مهم است بهخصوص در نصب اولین قواره روی دیوار. قبل از شروع به کار نصب از تمیز و مسطح بودن دیوارها مطمئن شوید. در کنج های داخلی، یک برش سراسری از بالا تا پایین در کنج دیوار ایجاد کنید تا بتوانید لبه های دو قواره را کاملا با هم جفت کنید اما در کنج های خارجی بهتر است دو قواره کنار هم، به اندازه ۲ الی ۵ سانتی متر همپوشانی داشته باشند. هر چند میتوانید چند سالی یک بار کاغذ دیواری محیط کار یا زندگی خود را عوض کنید؛ اما بهتر است نوعی را انتخاب کنید که مناسب محیط باشد. چه در نصب کاغذ دیواری حرفه ای باشید یا نباشید همیشه در اندازهگیری ها اشتباهاتی پیش میآید و امکان دارد دیگر نتوانید طرح مورد نظر خود را پیدا کنید. ما در مقاله صفر تا صد کاغذ دیواری و پوستر دیواری را به شما به صورت مفید و خلاصه توضیح می دهیم. اگر پشت این نوع کاغذ دیواری ها را چسب بزنید خراب می شوند و طریقه چسباندن کاغذ دیواری را اشتباه رفته اید.

همیشه بعد از چسب زدن به پشت کاغذ دیواری آن را تا بزنید و ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید چون در غیر این صورت موقع چسباندن روی دیوار، چروک میشود یا زیر آن حباب میافتد. اگر بعد از اتمام کار روی دیوار حباب دیدید، نگران نشوید چرا که به احتمال زیاد در زمان نصب، هوا در زیر کاغذ دیواری به دام افتاده است. مسلما تا حالا به این موضوع فکر کردهاید که کاش دیوارهای خانهتان بزرگتر بود و میشد کمی آنها را عقبتر کشید یا کاش جابهجایی دیوارها در خانه راحتتر بود و دردسر کمتری داشت. برای نصب این کاغذ دیواری برای دیوار بین کابینت، فقط کافی است سطح دیوار را به خوبی تمیز کنید تا هیچ برآمدگی وجود نداشته باشد، سپس برشهای کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنید. این مسئله در طول سالیانی که کاغذ دیواری جزء گزینههای طراحی دیوارها بوده است ثابت شده و تقریبا همیشه این ابزار طراحی یکی از گزینههای محبوب بین مردم بوده است.

کاغذ دیواری که در این سالها تنوع طرح و رنگ آنها بیشتر از گذشته شده است، یکی از این راهکارها است. اگر در طرح و جنس کاغذ دیواری به نتیجه رسیدید حالا وقتش است که در مورد رنگهای آن بیشتر بخوانید. در قرن دهم ، بافت هایی از جنس کتان بر پایه بامبو و چوب توسط عرب ها جایگزین شد و به تولید ورقه های ظریف و نازکی از کاغذ دیواری پرداختند. به عنوان مثال کشور ایتالیا به عنوان قطب اصلی تولید کاغذ دیواری، گرانترین نوع این محصول را روانه بازار می کند. کسانی که طرفدار طرح های سنتی هستند می توانند از این طرح برای خانه خود استفاده کنند و با این طرح خانه خود را بشکل سنتی ایرانی تغییر دکوراسیون می دهند. شما عزیزان می توانید با استفاده از طرح های متنوع کاغذ دیواری راحتر دیوار محیط اطراف خود را با سایر لوازم ست کنید و چیدمان مورد نظر خود را دست یابید. هماهنگی نوع و طرح کاغذ با سبک و شکل چیدمان خانه نیز اهمیت زیادی دارد ، برای مثال خانه هایی که سبک فانتزی و مدرن دارد نباید از طرح های کلاسیک استفاده کرد و بالعکس. رنگ قهوهای و به خصوص کرم قهوهای به دلیل هماهنگی زیاد با وسایل و مبلمان خانه کاربرد زیادی دارد.

امیدواریم راهنما طریقه چسباندن کاغذ دیواری خریدمگ به شما کمک کرده باشد. این نوع از کاغذ دیواریها را باید با چسباندن چسب بر سطح کاغذشان به دیوار چسباند. با انتخاب کاغد دیواری در طرحهای مختلف میتوانید تنوع بیشتری به خانه بدهید از سمتی هر کاغذ را با توجه به فضایی که از آن استفاده میکنید، انتخاب کنید. در اواسط قرن هجده بریتانیا به اولین تولیدکننده و صادر کننده کاغذ دیواری در اروپا تبدیل شده بود. پس تعداد بیشتری تیغ بخرید تا مجبور به استفاده مجدد از تیغ های کُند نباشید. مثلا کاغذ های وینیل برای جاهای مرطوب و کاغذهای غیر بافته برای اتاق خواب و راهروها مناسب هستند. برای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کارتان از این نکته غافل نشوید که انتخاب کاغذهای طرحدار و شلوغ میتواند باعث حواس پرتی شما شود و طرحهای یک رنگ و ساده انتخاب مناسبتری است چرا که طرحهای شلوغ فضا را کوچکتر نشان میدهد. وقتی نصب کاغذهای یک دیوار تمام شد، بخش های اضافی را با کمک تیغ و هدایت دسته برس یا کاردک برش دهید. بهتر است قبل از خرید کاغذ دیواری سبک دکوراسیون خانه شما معلوم باشد و از طرح های شلوغ در خانه های کوچک بپرهیزید و همچنین جنس کاغذ دیواری پذیرایی هم باید باکیفیت باشد تا دوام بیشتری داشته باشد.