اگه میخوای از کاغذ دیواری استفاده کنی این مقاله حتما بخون

فكر كردن به مبلمان و وسايل موجود در خانه، عناصر دكوراتيو و موكت يا ديگر كفپوشهای موجود در فضا نيز ايده خوب ديگری است. چنین تزئینی در فضای خانه، حجم اضافی را روی دیوارها ایجاد میکند که به لطف بازی نور روی سطوح، جلوههای بصری جالبی ایجاد میشود. براي اين كار از مجلات و وبسايتهای دكوراسيوني بازديد كنيد و تصاوير فضاهايی كه در آنها از كاغذ ديواری استفاده شده را ببينيد، شاید با این راه کار طرح مورد علاقه خود را یافتید. اغلب کاغذ دیواری ها به دلیل بافت ها و طرح های موجود در آنها، نور بیشتری را به سمت خود جذب می کنند خصوصا اگر محصول انتخابی شما به رنگ تیره باشد. کاغذ دیواریهای براق، جلوههای نوری بیشتری ایجاد میکنند و فضای بصری را بزرگتر نشان میدهند. پانلهای سه بعدی به مراقبت اضافی نیاز دارند چرا که به تجمع گرد و غبار کمک میکنند. قابل شستشو باشد و به راحتی بتوان ذرات گرد و غبار و آلودگی را از سطح آن پاک نمود. به علاوه اگر طرح، رنگ و همچنین الگوی مناسب را انتخاب کنید، می توانید زیبایی بصری کلی فضاهای داخلی خود را افزایش دهید. مانند هر روش مدرن دیگر، کاغذهای دیواری سه بعدی هم فواید و معایب خود را دارند که بر همین اساس هم گروهی از افراد به طرفداران و گروهی دیگر به ضد طرفداران آن تبدیل میشوند.

همانطور كه گفتيم، به دليل وجود تنوع بسيار زياد كاغذ ديواری ها و احتمال گنگ شدن هنگام خريد، مهم است كه حتما قبل از اينكه برای خريد بيرون برويد، ايده و طرحی را در ذهن داشته باشيد و كاملا بدانيد كه چه ميخواهيد. پس از ایجاد پی، قسمت تزئینی تابلو انجام میشود که دارای عملکردهای اضافی است و در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از پایه در برابر رطوبت، آسیب مکانیکی و حتی سوختن محافظت میکند. چاپ کاغذ دیواری اتاق کودک و نوجوان در مجموعه آی آر چاپ به صورت کاملاً حرفهای انجام میشود که کاغذ دیواری چاپ شده دارای قابلیت شستوشو و ماندگاری بالا بوده و میتوان مجموعه مختلفی از شخصیتهای کارتونی که مورد توجه کودکان است را شامل شود. اتاق از نظر بصری بزرگتر و چشمگیرتر میشود. این تنوع دست تان را برای طراحی خاص و ویژه منزل به طوری که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح با دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد، باز می گذارد. علاوه بر آن بخار آب را به خود جذب نمی کند، به همین دلیل از آن به عنوان دیوارپوش سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده می شود.

نصب آن یک کار کاملاً تخصصی است؛ چون اگر درست نصب نشود و بین کاغذ دیواری و دیوار هوا بیفتد، ظاهر ناخوشایندی به خود میگیرد. اکثر شرکتهایی که اقدام به فروش و نصب این نوع کاغذ دیواریها میکنند از مزیتهای اینچنینی نظیر نصب بدون هزینه، امکان اعزام نیرو برای شستوشو و تعویض با حداقل قیمت مشتریان خود را مجاب به انتخاب کاغذ دیواریهای متنوع میکنند. پیش از هر چیز این را بدانید که کاغذ دیواری سه بعدی، یک روند مد روز در طراحی داخلی است که با وجود جذابیتهایش هنوز خیلی گسترده نشده. در این نوع از کاغذدیواری اصل دیوارپوش از جنس کاغذ است ولی روی آن یک رویه طرحدار با نمونه وینیل آکریلیک یا پلی وینیل کلراد قرار گرفته است. دیوارپوش کاغذ دیواری قابل شستشو با دستمال مرطوب یا مواد شوینده خراب نمی شود ، ولی در مکان های مرطوب مانند حمام یا سرویس بهداشتی دوام ندارد. کاغذ دیواری عیوب روی دیوار را که رنگ نمی پوشاند، می پوشاند.

یکی از خصوصیاتی که باعث شده این کاغذ دیواری از سایر کاغذ دیواری ها متمایز شود این است که بعد از نصب هیچ درز و شیاری بین آن دیده نمی شود و نتیجه کار سطحی صاف و یکدست خواهد بود. کاغذ دیواری چند سالیست که در خانه های ایرانی جای خوش کرده و خیلی ها ترجیح میدهند بجای رنگ آمیزی دیوار های منزل خود، از کاغذ دیواری استفاده کنند. به این منظور میتوانید تکه جدید را از قسمت میانی با تکه قبلی همتراز کنید و پس از چسباندن آن، قسمتهای اضافی را از بالا و پایین دیوار ببرید. در این مرحله، تابلو تشکیل میشود و به آن حجم و توپوگرافی لازم را میدهند. برای مکانهای سرگرم کننده از کاغذ دیواریهای روشن با نقوش کوچک که باز و به طور منظم از هم فاصله دارند، استفاده کنید. یکی از بهترین و زیباترین مدل های کاغذ دیواری مدرن، سه بعدی میباشد که می تواند توجه هر بازدید کننده ای را به خودش جلب کرده و دکوراسیون پذیرایی شما را به طور کامل دگرگون سازد. انتخاب مواد مناسب کاغذ دیواری با توجه به رنگ دیوارها، بسیار حیاتی است. ورود این محصول به ایران به دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار باز میگردد. اولین بار کاغذ دیواریها در اروپا در دوران رنسانس با بهرهگیری از تکنیک وودکات «برش چوبی» در چاپ از محبوبیت بالایی برخوردار شد.