اگه میخوای از کاغذ دیواری استفاده کنی این مقاله حتما بخون

همانطور كه گفتيم، به دليل وجود تنوع بسيار زياد كاغذ ديواری ها و احتمال گنگ شدن هنگام خريد، مهم است كه حتما قبل از اينكه برای خريد بيرون برويد، ايده و طرحی را در ذهن داشته باشيد و كاملا بدانيد كه چه ميخواهيد. نصب این نوع کاغذ دیواری، مهارت زیادی میخواهد، بنابراین اگر تجربهای درباره آن ندارید، حتما از نصاب حرفهای کمک بگیرید. مواد شیمیایی مخصوص کندن کاغذ دیواری را میتوان از فروشگاههای رنگ و ابزار فروشی تهیه کرد. بعلاوه اینکه، کاغذ دیواریهایی که به عنوان قابل شستشو معرفی می شوند، به راحتی با یک اسفنج نرم مرطوب تمیز می شوند. جنس سه آلبوم اول پبپر معمولی و یا کاغذ می باشد و غیر قابل شستشو است. نیز میباشند که هر کدام با توجه به سلیقه خریدار در مکان های متفاوت (مسکونی سالن پذیرایی، اتاق خواب، اداری و تجاری) مورد استفاد قرار می گیرد; این نوع کاغذدیواری ها به صورت رول محاسبه می شوند که هر رول ابعاد مشخصی دارند مانند عرض 53 سانتیمتر به طول 10 متر که 5 متر مربع، عرض 70 سانتیمتر به طول 10 متر که 7 متر مربع و یا 106 سانتیمتر به طول 15/5 متر که 16 متر مربع میباشند. این که افراد وقت زیادی را صرف پیدا کردن کاغذ دیواری خوب و با جنس و کیفیت عالی کنند به تنهایی کافی نیست.

همانطور که در جریان هستید جنس کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن دارد، اگر از کاغذهای دیواری ساده تری استفاده کنید به مراتب هزینه پایین تری را پرداخت خواهید کرد. پس از آشنایی با مدل های مختلف کاغذ دیواری ، خالی از لطف نیست که جنس کاغذ دیواری ها را نیز بشناسیم. پیش از هر چیز این را بدانید که کاغذ دیواری سه بعدی، یک روند مد روز در طراحی داخلی است که با وجود جذابیتهایش هنوز خیلی گسترده نشده. این نکته نیز قابل ذکر است که کاغذ دیواریها شاید در طول زمان دچار آسیب و خرابی شوند و زیبایی اولیه خود را از دست بدهند؛ بنابراین بهتر است یک رول بیشتر خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید و برای پیدا کردن آن نوع کاغذ دیواری در بازار دچار مشکل نشوید. در واقع این امکان وجود دارد که به دلیل عدم آگاهی افراد، از چگونگی نصب این دیوارپوش ها، در زیر آنها هوا باقی بماند که این مسئله زیبایی را از کاغذ دیواریِ انتخابی شما میگیرد. این دسته از محصولات هنگامی که در فاصله سه الی چهار متری آنها قرار گیرید ظاهری برجسته به خود میگیرند. پس با توجه به ابعاد اتاق چنین طرحهایی را انتخاب کنید.برای وسیعتر نشان دادن فضای یک اتاق از کاغذ دیواریهایی استفاده کنید که طرحهای افقی روی آنها نقش بسته است.

استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی با طرح های خطوط شکسته یا هندسی و تیز موجب حس پویایی و هیجان و انرژی در فضا می گردد. برای مثال از طرح های کلاسیک برای سالن پذیرایی، از طرح های اسپرت برای اتاق نشیمن و اتاق خواب و از طرح های کارتونی و عروسکی برای اتاق خواب کودک استفاده کنید. کاغذ دیواری های رولی به صورت آماده در بازار وجود دارند و شما عزیزان می توانید با مراجعه با بازار و بورس کاغذ دیواری در لحظه آنها را خریداری کنید. قیمت کاغذ دیواری از حداقل حدود 30 هزار تومان تا 1 میلیون تومان برای هر رول می باشد. کاغذ دیواری سه بعدی برای هر فضایی مناسب نیست و فقط در فضاهای بزرگ میتوانید از آن استفاده کنید. پانلهای سه بعدی به مراقبت اضافی نیاز دارند چرا که به تجمع گرد و غبار کمک میکنند. این نوع دیوارپوش از یک زیر لایه پارچه ای تولید می شود که با وینیل یا آکلریک مایع پوشیده شده و سپس طرح مورد نظر بر روی این پوشش چاپ می شود. خوب است درباره نامهای مختلف کاغذ دیواری سه بعدی هم اطلاعاتی کسب کنید، از این نوع کاغذ دیواری با عنوانهای «پوستر سه بعدی» و «پوستر سه بعدی» هم نامیده میشود.

برای مثال هر 2 الی 3 سال یکبار شما باید دیوارهای خود را از نو رنگ کنید، در حالی که وقتی برای کاغذ دیواری دیجیتال سرمایهگذاری میکنیم 4 تا 5 برابر بیشتر از نقاشی تازه و شفاف میماند. لازم نیست همیشه روی خرید کاغذ دیواری سه بعدی سفید اصرار کنید، استفاده از رنگهای مهیج هم جلوهای خاص به منزل شما میبخشد. فرایند تولید کاغذهای دیواری سه بعدی، از نظر فنی بسیار پیچیده و وقتگیر است. مانند هر روش مدرن دیگر، کاغذهای دیواری سه بعدی هم فواید و معایب خود را دارند که بر همین اساس هم گروهی از افراد به طرفداران و گروهی دیگر به ضد طرفداران آن تبدیل میشوند. بدیهی است که اگر بخواهید منزلی خاص و زیبا داشته باشید، میتوانید از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید. از نظر بصری، کاغذ دیواری سه بعدی در هر نوری، جلوهای زیبا دارد. طرحهای زیگزاگی هم فضای اتاق را زندهتر جلوه میدهند.فضاهایی مثل اتاق نشیمن که در واقع محیطهای دورهمی است بهتر است با کاغذ دیواریهایی با رنگهای غالب گرم مثل قرمز، نارنجی یا زرد طراحی شود، چرا که به فضا صمیمیت خاصی میبخشد.اگر اتاقی دیوارهای کوتاه دارد و در نتیجه سقف آن هم کوتاه است بهتر است برای پوشش دیوارهایش از کاغذ دیواری با طرحهای عمودی استفاده کنید چون در این صورت دیوارها بلندتر نشان داده میشوند.