با ما همراه باشید

این سبک از دیوار آرایی به علت تنوع زیاد، سرعت بالای نصب و عدم بوی تند و البته قیمت کاغذ دیواری، هزینه نصب کاغذ دیواری مناسب و ریخت و پاش کم جایگاه ویژه ای در بین طراحان دکوراسیون و البته عامه مردم پیدا کرد. شاید پوشاندن دیوار با کیلر یا پرایمر بهنظرتان کاری خستهکننده و غیرضروری بیاید، اما حتما انجام این کار را توصیه میکنیم چراکه کاغذدیواری روی دیواری که سطحش با چیزی مثل پرایمر پوشانده شده باشد، ظاهر بهمراتب بهتر و یکدستتری پیدا میکند. بعد از مشخص کردن دیوار های اصلی شما می توانید طرح کاغذ دیواری اصلی خود را بر روی این دیوار ها در نظر بگیرید و طرح فرعی کاغذ دیواری خود را برای دیوارهای فرعی مانند ستونها و یا دیوارهایی که در آنها درب یا پنجره های متعدد وجود دارد همانطور که خدمتتان عرض کردیم استفاده ترکیبی از طرح ها می تواند بسیار اثربخش تر باشد. این کاغذ دیواری ها معمولاً نازک بود و غیر قابل شستشو هستند، همچنین نصب این کاغذ دیواری و آسان بود و با استفاده از چسب بر روی سطوح دیوار چسبانده میشد اما دوام این کاغذ دیواری ها در حدود ۱ تا ۲ سال بوده و برای افرادی که می خواهند تغییراتی موقتی را ایجاد کنند مناسب تر است.

از طرف دیگر، می توانید برای تمیز کردن کاغذ دیواری سه بعدی از یک پارچه معمولی استفاده کنید. به تناسب بافت و رنگ کاغذ دیواری و همین طور مبلمان و پرده و کف پوش خود توجه ویژهای داشته باشید. به طور کلی برای دیزاین و دکوراسیون خانه های بزرگ به قواعد و قانون های خاصی نیاز ندارید و می توانید مطابق با سبک و سیاق منزل تان از طرح های متنوعی برای مدل کاغذ دیواری پذیرایی تان استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که مدل کاغذ دیواری انتخابی شما حتما باید با سبک دکوراسیون شما هماهنگ باشد، به طور مثال اگر مبلمان و سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است پس حتما کاغذ دیواری شما باید از طرح و رنگ های نسبتا لوکس و کلاسیک انتخاب شود تا هماهنگی و هارمونی مشخصی در فضای داخلی شما ایجاد شود. دیوار های گچی در مقایسه با دیوارهای سیمانی یا چوبی مناسب تر برای چسباندن کاغذ دیواری هستند با توجه به اینکه کاغذ دیواری نسبت به رطوبت حساس است و معمولاً برای سرویس بهداشتی از آن استفاده نمی شود و برای مکان های خشک مناسب میباشد. در ابتدا باید دیوار را برای چسباندن کاغذ دیواری آماده کرد و زیرسازی لازم را در صورت نیاز انجام داد مثلاً برطرف کردن خرابی های گچی یا سوراخ ها و ترک ها حتماً باید انجام گیرد تا دیوار صاف و یکدست شده و بتوانیم اجرای کاغذ دیواری را به صورت با کیفیت داشته باشیم.

در این مقاله نکاتی مهم جهت انتخاب کاغذ رنگی برای شما آماده کرده ایم. جهت خرید اینترنتی می توانید با مراجعه به سایت خرید خود را انجام دهید تا در زمان کوتاه محصولات مورد نظر خود را دریافت نمایید. پس از آن بسیاری از اروپاییان متمول به هنرمندان سفارش کاغذهای نقاشی شده در ابعاد وسیع را جهت نصب بر دیوارهای منازل خود می دادند، اما کاغذ دیواری واقعی با پیدایش صنعت چاپ متولد شد. سبک کژوال در یک کلمه به معنی راحتی است. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش ها بیشتر است. برای بزرگتر یا کوچکتر به نظر رسیدن یک محیط با استفاده از انتخاب طرح کاغذ دیواری مهمترین المانی که باید به آن توجه کنیم اختلاف رنگی بین رنگ پس زمینه کاغذ دیواری و رنگ طرح اصلی کاغذ دیواری میباشد که هرچه این اختلاف رنگی بیشتر باشد کاغذ دیواری محیط را شلوغ تر به نمایش می گذارند و زننده تر است و هر چه اختلاف رنگیه رنگ پس زمینه و رنگ طرح کمتر باشد کاغذ دیواری محیط را خلوتتر و بزرگ تر به نمایش می گذارد.راهکار دیگر برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا با انتخاب از کاغذ دیواری استفاده از کاغذ دیواری با تناژ رنگی یکسان با تناژ رنگی سقف و کف می باشد.

یکی از کاغذ دیواری هایی که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند کاغذ دیواری های ساده و کاغذی می باشند که در گذشته بیشتر از آنها استفاده می شد. یک سبک ساده که از لحاظ بصری، هیچ پیچیدگی نداشته باشد. سبک نامبُرده هر طرح و الگوی ساده کاغذ دیواری را شامل میشود. این روزها بازار کاغذ دیواری به سرعت در حال تغییر است و این امکان وجود دارد که طرح انتخابی شده طی چند ماه آینده دیگر تولید نشود و در بازار نیز موجود نباشد. در واقع هر سه آنها یک محصول هستند و فقط با اسمهای متفاوتی در بازار شناخته میشوند. کاغذ دیواری ها می توانند تغییرات بسیار بزرگی را در محیط خانه و محیط کار و غیره ایجاد نمایند و در زیبا سازی دکوراسیون نقش مهمی را ایفا کنند.امروزه تولید کنندگان زیادی در عرصه تولید کاغذدیواری ها فعالیت دارند و انواع جدید کاغذ دیواری در بازار مشاهده می شود. یک کاغذ دیواری با طرحهای جذاب و برجسته میتواند به ورودی خانه شما سرزندگی اضافه کند و آن را در نگاه اول کسی که وارد خانه شما میشود زیبا جلوه دهد. به عبارتی، این هماهنگی باید در همه فضای داخلی و جای جای آن به چشم بیآید.