راهنمای انتخاب کاغذ دیواری – مجله تصویر زندگی

یکی از مزیت های کاغذدیواری نسبت به رنگ، تنوعی است که در طرح، جنس و بافت آن وجود دارد. برای نصب کاغذدیواری نخی، فقط کافی است که چسب را روی دیوار پخش و کاغذدیواری را بگسترانید. اکنون با توسعه تکنولوژی این امکان فراهم آمده تا طرح های انحصاری و اختصاصی با کیفیت بالا را بتوانید بر روی دیوار خانه خود نصب کنید. جالب است بدانید که کاغذ دیواریهای راه راه یکی از پرکاربردترین انواع طرحهای کاغذ دیواری است؛ زیرا شکل و طرح ساده ای دارد و شما میتوانید از آن در کنار طرحها و نقشهای گوناگون، به عنوان طرح مکمل بهره بگیرید. کاغذ دیواریهای ساده موجود در بازار، قیمتهای متنوعی دارند و بسته به کیفیت و بافت به کار رفته و همچنین نوع قابل شستشو، از حدود 90 هزار تومان برای هر رول 5/3 متری قیمت داشته که این قیمت حداکثر به 600 هزار تومان هم می رسد. تا هم زیرسازی درست برایتان انجام گیرد و هم بهترین پیشنهادات برای نصب کاغذ دیواری مناسب را در اختیارتان قرار دهند. منظره اتاق، میزان نور طبیعی و خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع تزئین باید مدنظر قرار گیرند. اما باید دقت داشت طرح و رنگ کاغذ دیواری میتواند به بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق نیز اثر بگذارد.

سومین مورد، توجه به طرح و رنگ کاغذ دیواریست که باید مطابق با تم دکوراسیون ست شود. البته برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای محیطی که در آن زندگی یا کار میکنید، باید به موارد مختلفی دقت کنید که دانستن آنها خالی از لطف نیست! اگر نصب کاغذ به درستی صورت گرفته باشد، نگران نباشید، زیرا این حبابها پس از چند روز ناپدید میگردند. برای خرید کاغذ دیواری سه بعدی با قیمت مناسب این لینک را ببینید. با توجه به روحیه و سلیقه خود ، باید طرح مناسب برای دیوار پشت میز تلویزیون را انتخاب کنید . کاغذ دیواری های طرح گلدار هم که همیشه پای ثابت آلبوم های کاغذ دیواری هستند. این نمونه هم قابلیت شستشو دارد، در بین کاغذ دیواریهای ضدلک طبقهبندی میشود و در برابر چربی و رطروبت دوام قابل قبولی دارد. این دیوارپوش آنقدر نکات مثبت دارد که نتوانیم به این راحتی از آن چشم بپوشیم. پوستر سه بعدی گل در حقیقت نوعی دیوارپوش است که تصویری بر روی آن وجود داشته و در واقع این تصویر، موردی یکسان و واحد است.

به عنوان مثال کافیست کاغذی گلدار را با رنگ پس زمینه ی مناسب و هماهنگ با چرخه رنگی بکار رفته درکل فضای خانه، به روی جداره ای کار کنیم تا محلی برای آرامش اهالی خانه خلق شود. چهارمین نکته نیز آن است که از کاغذ دیواری استفاده شود که قابل شستشو و ضد حساسیت بوده و دود و بو را به خود جذب نکند. مناسب فضاهای مرطوب نمیباشند زیرا رطوبت را جذب کرده و از خاصیت ضد آب برخوردار نیستند. ما در ایوان وارد کننده کاغذ دیواری هستیم و قیمت و کیفیت محصولات دکوراتیو این فروشگاه از مزیت رقابتی بالاتری با هرکجای دیگر برخوردار است. در صورتی که میخواهید منزل یا محیط کاری و اداری خود را با پوستر سه بعدی تزئین کنید، کافی است سایز دیوار مورد نظر را اندازهگیری کنید و این سایز را در سایت والینو وارد کنید. هر چند استفاده از این کاغذ دیواری ممکن است هزینه بالایی داشته باشد؛ اما در صورتی که جزو افراد طبیعت دوست هستید، میتوانید گوشهای از خانهتان را با این کاغذ دیواری بیارایید و برای خود مهیا کنید. اما میتوان از یک تصویر که در گوشهای از آن طرحی شلوغ نمایان است استفاده کرد.

این نوع از کاغذ دیواری دارای پوششی محکم و مقاوم به نام وینیل است که باعث بالارفتن کیفیت کاغذ دیواری میگردد و حدود پنج تا شش سال به راحتی میتوان از آن استفاده کرد بدون اینکه نیاز به تعویض یا ترمیم داشته باشد. با استفاده از کاغذ دیواری دیگر مجبور نیستید همه قسمتهای منزلتان را با یک نوع کاغذ دیواری دیوارپوش کنید شما میتوانید بنا به سلیقه شخصیتان از دو یا سه نوع کاغذ دیواری مختلف ولی متناسب هم را انتخاب و استفاده نمایید. تا حدودی دیوار کاغذی جای دیوارپوش گچ را گرفته است. البته اگر از بین گزینههای مختلف کاغذ دیواری ای را انتخاب کردید که به سبک کلاسیک بیشتر نزدیک بود لازم نیست که حتماً از مبل کلاسیک استفاده کنید و می توانید از مبل های چستر فیلد در این مورد استفاده کنید زیرا در هر صورت چیزی که تعیین کننده وسایل خانه شماست سلیقه خود شماست و سعی کنید از وسایلی در خانه استفاده کنید که از دیدن آنها لذت ببرید. هر چه تعداد لایه پی وی سی در این نوع کاغذ دیواریها بیشتر باشد کیفیت آن نیز بهتر و بالاتر است اما به همان اندازه نیز مواد شیمیای و بوی آن افزایش میابد. همچنین از این نوع کاغذ دیواری اتاق کودک و یا آشپزخانه و حمام استفاده نمیشود زیرا به راحتی پاره شده و آسیبپذیر است.