راهنمای انتخاب کاغذ دیواری – مجله تصویر زندگی

انتخاب مدل هایی با رنگ روشن و طرح های کوچک بهترین انتخابی است که میتوانید برای دیوارهای منزل خود داشته باشید. وی که علاقهای خاص به شیوههای معماری و هنر مغرب زمین داشت، در زمان نوسازی کاخ گلستان با پوشاندن دیوارهای آن کاخ توسط کاغذ دیواریهای وارداتی از زمره نخستین افرادی شد که باب ورود این محصول به ایران را گشودند. چه کاغذ دیواری ایرانی میخرید و چه انتخابتان کاغذ دیواری خارجی است، به رنگ آن توجه داشته باشید. ولی اگر بطور متوسط بخواهیم قیمت آن را بشما بگوییم باید یک چیزی در حدود 70 تا 80 هزار تومن به ازای هر متر هزینه کنید. پس تعداد بیشتری تیغ بخرید تا مجبور به استفاده مجدد از تیغ های کُند نباشید. کاغذ های با بافت کتان نمونه دیگری از کاغذ های پوستر دیواری می باشند. کاغذهای با بافت کتان و اکلیلی نیز میتوان برای چاپ این تصاویر بکاربرد. همچنین در صورت سفارش یک عکس و یا تصویر خاص میتوان تصویر یک دست آن بر روی کاغذ دیواری چاپ و در نهایت نصب شود. در صورت ایجاد فاصله بین پنل ها این طرح ناقص خواهد شد. در ادامه انواع مدل های کاغذ دیواری سه بعدی را معرفی خواهیم کرد. اما برای اینکه دقیق تر بدانید چند رول کاغذدیواری مورد نیاز است باید کروکی از فاضی منزل تان بکشید، ابعاد و متراژ دیوارها را در آن یادداشت کنید.

در مقابل طرحهای کوچک، به فضا حس بزرگی و وسعت میدهد و کاربرد آن در اتاق های کوچک بیشتر است. تنوع نوع و متریال کاغذ دیواری بسیار زیاد است به همین دلیل بهتر است با آرامش و دقت بالا آنها را انتخاب کنیم . انتخاب شود. این نوع از کاغذ دیواری سه بعدی در منازل ایرانی بسیار پرطرفدار است. استفاده از تصاویر فانتزی و سه بعدی و زیبا برای اتاق کودک نیز بسیار فضای شادی را برای فرزندتان رقم خواهد زد. برای سفارش پوسترهای دیواری باید چند نکته را رعایت کرد. اول از همه قبل از سفارش پوستر دیواری سه بعدی یا کاغذ دیواری سه بعدی عرض و ارتفاع دیوار مورد نظر خود را با یک متر صنعتی اندازه بگیرید. ۲- اگر می خواهید سقف و در و پنجره ها را رنگ کنید قبل از اینکه اقدام به نصب کاغذدیواری کنید باید رنگ آمیزی را انجام دهید و صبر کنید تا کاملا خشک شود.

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی با توجه به کیفیت چاپ و کاغذ بکار برده شده متفاوت می باشد. تنها تفاوت این کاغذ دیواری ها با کاغذ دیواری معمولی نحوه چاپ تصاویر بر روی آن هاست. طرح های با تصاویر جنگل های پر باران و یا تصاویر دشت های لم یزرع جنوب آفریقا و حیوانات آن همگی از نمونه های بسیار زیاد این طرح ها می باشند. به مدد استفاده از چاپگرهای بسیار پیشرفته کیفیت تصاویر چاپ شده بسیار بالا ست. برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک معمولا به رنگ پرده و روتختی توجه میشود و از نظر کیفیت حتما باید از کاغذ دیواری های استاندارد از نظر جنس و چاپ استفاده نمود . اما در هنگام انتخاب و نصب آن باید حتما سن افراد را در نظر گرفت. میتوان آن را به سه گروه ارزان قیمت, متوسط و لوکس تقسیم بندی کرد. این کاغذ دیواریها دارای یک کد مخصوص هستند که نشان میدهد در برابر حرارت و آتش مقاومت بالاتری دارند و روند سوزاندن آنها نسبت به کاغذ دیواریهای عادی، کندتر است. مزایا: بسیار بادوام است و در برابر شیطنتهای کودکان مقاوم است.

در صورت وجود شکاف با بتونه کامل پر شود. اگر نصب کاغذ به درستی صورت گرفته باشد، نگران نباشید، زیرا این حبابها پس از چند روز ناپدید میگردند. اندازه بدست آمده همان اندازه ای است که باید به فروشنده کاغذ دیواری اعلام کنید. توجه کنید که هرگز از متر خیاطی استفاده نکنید. ولی برای کاغذ دیواری های معمولی برای هر رول 5 متر مربعی می توانید هزینه بمراتب کمتری را پرداخت کنید. وینیل مصرف شده در هر متر مربع از کاغذ دیواری باید حدود 500 گرم باشد. از نظر نوع نیز کاغذدیواری سه بعدی مانند انواع معمولی آن می توانند با تصاویر تکرار شونده در بسته های رولی آن خریداری شوند. برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی حتما از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید تا تایل های آن را بدقت در کنار هم بگذارد و درزها را بدقت بپوشاند. برخورد وسایل مختلف با این مدل و البته کودکان خردسال، میتوانند به راحتی زیبایی این مدل را خراب کنند. یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری باید به آن توجه نمایید هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوش است. از طرف دیگر تنوع پوسترهای دیواری بقدری زیاد است که محدودیتی در انتخاب طرح ها وجود ندارد.