راهنمای انتخاب کاغذ دیواری – مجله تصویر زندگی

برای اتاق کودکان هم میتوانید از طرحهای کارتونی و رنگهای شاد کمک بگیرید. با انتخاب کاغد دیواری در طرحهای مختلف میتوانید تنوع بیشتری به خانه بدهید از سمتی هر کاغذ را با توجه به فضایی که از آن استفاده میکنید، انتخاب کنید. اگر کاغذ دیواری طرحدار است قواره دوم را در کنار رول اول قرار دهید و طرح های آنها را با هم جور کنید طوری که طرح ها در ادامه هم قرار بگیرند. تراز کردن کاغذ دیواری بسیار مهم است بهخصوص در نصب اولین قواره روی دیوار. اگر بعد از اتمام کار روی دیوار حباب دیدید، نگران نشوید چرا که به احتمال زیاد در زمان نصب، هوا در زیر کاغذ دیواری به دام افتاده است. کاغذ دیواری ها با طرح هایی که شما دوست دارید هماهنگ هستند. از طرفی اگر ثبات در فصای زندگی خود را دوست دارید به عمر مفید کاغذ انتخابی دقت کنید. برای اتاق کودک بهترین کاغذ دیواری، طرحهای کارتونی است که تنوع بسیاری دارد حتی میتوانید این انتخاب این بخش را به عهده فرزند خود قرار دهید تا در فضایی که آن را بیشتر دوست دارد احساس امنیت کند.

قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی ایجاد می کند. کاغذ دیواریهایی با طرح گل و طبیعت معمولا برای ایجاد منظره در اتاقهای بدون پنجره گزینه مناسبتری هستند. بهتر است از کاغذ دیواری در محیط خشک استفاده کرد. بهتر است هر رول برش خورده را نصب کنید بعد به سراغ برش دادن بقیه قواره ها بروید چون ممکن است نصب آن طول بکشد و چسب آن خشک شود. این اتفاق رایج است و معمولا باید پس از خشک شدن چسب از بین برود. در زمان خرید کاغذ دیواری باید به کیفیت آن توجه داشته باشید و سعی کنید این کاغذ دیواری را در انواع با کیفیت خریداری کنید، تا بتواند دوام و ماندگاری بالایی را داشته باشند. یکی دیگر از ویژگیهای کاغذ دیواریهای با کیفیت این است که گرد و خاک کمتری را به خود جذب میکند. این نوع کاغذ دیواری هم از لامینیت کردن ورقه ای از وینیل جامد روی زیر لایه کاغذی ساخته می شود منتها برای برجسته کردن نقوش و افزودن کیفیت نمای آن، لایه دکوراتیو بوسیله حرارت داغ زده (embossed) می شود.

همچنین استفاده از تصاویر شبیه سازی شده حیوانات بر روی کاغذ دیواری اتاق کودک می تواند در افزایش روحیه کودک بسیار موثر باشد. نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار با استفاده از چسب مخصوص چسبانده می شود و ثابت می ماند.طرح های کاغذ دیواری طرح الگو های گرافیکی به صورت تکرار شونده چاپ میشود که بسیار متنوع بوده و همچنین دیوارپوش را میتوان در رنگ بندی گوناگون تهیه کرد. چسب کاغذ دیواری به صورت آماده در رنگ فروشی ها یا فروشگاه های لوازم ساحتمانی وجود دارد. برای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کارتان از این نکته غافل نشوید که انتخاب کاغذهای طرحدار و شلوغ میتواند باعث حواس پرتی شما شود و طرحهای یک رنگ و ساده انتخاب مناسبتری است چرا که طرحهای شلوغ فضا را کوچکتر نشان میدهد. مدلها و طرحهای متنوع و به روزی را نیز در اختیار شما قرار میدهد. اگر پشت این نوع کاغذ دیواری ها را چسب بزنید خراب می شوند و طریقه چسباندن کاغذ دیواری را اشتباه رفته اید. پس از آن می توانید دیوارها را تمیز کنید و روی آن روغن پرایمر بزنید. روی طرح ها و گل های کاغذ دیواری دقت نظر داشته باشید. اگر صاحب فرزندی هستید که در دوران نوپایی خود است باید در خرید کاغذ دیواری به این نکته قابل شستوشو بودن دقت کنید.

در این حالت دیگر هرلحظه نگران این نیستید که دیوار کثیف شود و لکههای آن را چگونه باید پاک کنید. برخی از کاتالوگها در این زمینه بهتر عمل میکنند، زیرا تصویری از نمونه اجرا شده پوستر در فضای واقعی به نمایش میگذارند. در برش دادن قواره های بعدی هم به همین ترتیب عمل کنید. بعد از نصب رول اول و در زمان چسباندن رول های بعدی مراقب باشید که لبه ها درست در کنار هم قرار بگیرند یعنی نه بین آنها فاصله باشد و نه روی هم بیفتند و کاملا لب به لب هم قرار بگیرند. کاغذ دیواری سه بعدی حتی اگر سفید باشد، یک تزئین قابل توجه است. این چسب پودر سفید رنگی شبیه به گچ است که با مقدار مناسبی آب و چسب چوب مخلوط می شود. بهتر است به جای کاردک از برس مخصوص نصب کاغذ دیواری استفاده کنید چون این برس ها فشار کمتری به کاغذ دیواری وارد میکنند بنابراین، احتمال آسیب زدن به بافت آن کمتر میشود. مسلما تا حالا به این موضوع فکر کردهاید که کاش دیوارهای خانهتان بزرگتر بود و میشد کمی آنها را عقبتر کشید یا کاش جابهجایی دیوارها در خانه راحتتر بود و دردسر کمتری داشت. اما اگر هنوز حبابی باقیمانده بود آن را با یک سوزن سوراخ کنید و خیلی آرام با برس کاغذ دیواری روی آن بکشید تا صاف شود.