راهنمای انتخاب کاغذ دیواری – مجله تصویر زندگی

از شاخصههای بارز در این سبک استفاده از رنگهای گرم و طبیعی یا ساده مانند خاکستری، بافت چوب، سنگ و بطور کلی گیاهان و طبیعت است. بهتر است یک رنگ به عنوان رنگ اصلی انتخاب بشود که در همه جا به چشم بیآید.سایر رنگها بطور ساده و عامیانه باید با رنگ اصلی هماهنگ باشند و به هم بیآیند. اما این الگو بهتر است بزرگتر یا کوچکتر از الگو وسایل نامبرده باشد. قبل از این که بخواهید نصب کاغذ دیواری را آغاز کنید، باید وسایل مورد نیاز را مهیا کنید. در نهایت شما میتوانید از کاغذ دیواریهایی با طرح و الگوها و رنگهای مختلف در فضای داخلی خود استفاده کنید. همچنین استفاده از تصاویر شبیه سازی شده حیوانات بر روی کاغذ دیواری اتاق کودک می تواند در افزایش روحیه کودک بسیار موثر باشد. جالب است بدانید مخترع کاغذدیواری ۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح چینی ها بودند آنها کاغذ برنج را بر روی دیوار خود می چسباندند. این کاغذ دیواری های خاص میتواند به عنوان چراغ برای روشنایی خانه مورد استفاده قرار بگیرد و هم از طرفی نمای خانه شما را زیباتر کند . نصب آن نیز سخت تر است اما میتواند بافت زیبا و جلوه منحصر به فردی به اتاق شما ببخشد.

اما خوب همچی به راحتی آن چیزی که به نظر می رسد نیست. و برعکس با انتخاب الگوی با سایز کوچک و رنگ روشن، اندازه اتاق بزرگتر از چیزی که هست نشان داده میشود. حتی با این شگرد سایز و عمق اتاق خواب بیشتر از چیزی که هست نشان داده میشود. مسائل مربوط به جنس کاغذ دیواری یکی از مباحث تخصصی در این زمینه بوده و بهتر است قبل از مبادرت به خرید کاغذ دیواری اطلاعات جامعی در خصوص آن به دست آورید. و قیمت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری پی وی سی دارد. کاغذ دیواری های pvc محکم، بادوام، قابل شستشو و ضد خش هستند و به همین دلیل خرید کاغذ دیواری پی وی سی کاربردهای متعددی دارد. کاغذ دیواریهای برجسته از نوع پی وی سی هستند و قیمت بالاتری دارند و قابل شست و شو هستند. اگر بخواهید محیط داخلی خود را زیبا کنید بهتر است از این نوع کاغذ دیواریها استفاده کنید. امیدواریم با اطلاعاتی که درباره کاغذ دیواری به دست آوردید، بهترین و مناسبترین کاغذ دیواری برای فضای داخلی دکوراسیون خود انتخاب کنید. اما فراموش نکنید که طراحان دکوراسیون داخلی در نهایت بهترین گزینه ممکن برای مشاوره یا اجرای کاغذ دیواری هستند.

در ادامه به به برسی قیمت کاغذ دیواری و راهنمای خرید آن می پردازیم. ونیل به دلیل جنس پلاستیکی ، در طول زمان موجب آلرژی شده و همچنین در صورتی که به مدت زیاد در برابر اشعه خورشید قرار گیرد ، به مرور آلرژی زا می باشد. در صورتی که حباب به علت ایجاد هوا است، یک خراش کوچک بر روی آن ایجاد کنید و حفره را بر روی دیوار بچسبانید. در صورتی که تمایل دارید فضای مورد نظر خود را کاغذ دیواری بچسبانید، ابتدا خوب تحقیق کنید، بودجه خود را تعیین کنید و کاغذ دیواری مورد نظر خود را بر اساس علاقه و بودجه خود انتخاب کنید. هنگام خرید پوستر دیواری سه بعدی حتماً به فضایی که میخواهید در آن کاغذ دیواری نصب کنید توجه داشته باشید. کاغذ دیواری های Striped : کاغذ دیواری با الگوهایی از خطوط پهن و موازی در جهت های افقی و عمودی که با خطای دید می تواند محیط را پهن تر یا مرتفع تر نمایانگر کند. همچنین کاغذ دیواری با خطوط عمودی، ارتفاع دیوار را بلندتر جلوه میدهد. البته از این مورد نباید شکایتی داشته باشیم، چون این فناوری در واقع تعدادی از مهمترین معایب کاغذ دیواری را حذف میکند.

از ویژگیهای برجسته کاغذ دیواریهای نان وون چسب پذیری خوب و همین طور طرحهای ظریف و زیبا از ویژگیهای این نوع کاغذ میباشد. از کاغذ دیواری میتوان برای همه دیوارها و اتاقها و یا فقط یک دیوار خاص و برجسته استفاده کرد. کاغذ دیواری نوعی روکش است که برای پوشاندن سطح دیوارها از آن استفاده میشود. یک حمام بدون پنچره، یک آشپزخانه یا اتاق نهارخوری با نور کم، یا بدون نور، گزینههای ایدهآلی برای استفاده از کاغذ دیواری متالیک و براق به شمار میروند. نه تنها نصب آن آسان است بلکه در صورت تغییر دکوراسیون می توان آن را بدون ایجاد آسیب به دیوار جدا نمود. اما با لمس آن متوجه میشود که سطح آن کاملا صاف و بدون برجستگی است. بافت قابل لمس: هم با چشم برجستگی آن قابل ملاحظه است، هم با لمس میتوان برجستگی را حس کرد. كاغذهاي ديواري از خطوط راه راه شاداب تا كاغذهاي منظره ساز با ارزش ، در ايجاد يك حس خاص ، بسيار سريع هستن.آن ها يك اتاق تاريك را شاداب مي كنند. رنگ های روشن تر اتاق های کوچک را بزرگتر نشان میدهند و حس ملایم و انرژی بیشتری تولید میکند؛ بالعکس رنگ های تیره اتاق ها را کوچکتر نشان میدهند.