راهنمای انتخاب کاغذ دیواری – مجله تصویر زندگی

در این بخش قصد داریم شما مشتری های عزیز را با ویژگی کاغذ دیواری آشنا کنیم تا در خرید خود نسبت به متریال دیگر بیشتر دقت داشته باشید و بدانید که چه محصولی برای شما مفید خواهد بود. کاغذدیواری ال ای دی دار، با زیبایی هر چه تمامتر طرح خود را با نور نشان میدهند و فضایی رویایی ایجاد میکنند. اما کاغذ دیواری مناسب پذیرایی چه ویژگی هایی باید داشته باشد یا چه کاغذدیواری برای پذیرایی مناسب است؟ مشاورین ما کمک می کنند که شما بهترین را انتخاب کنید اما لازم است که عرض کنیم که بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواریها به دلیل برخی محاسبات تا حدودی برای افراد مبهم است، زیرا کاغذ دیواریها به شکل رولهایی با عرضهای مختلف عرضه میشوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد و، چون دیوارهای خانه به طور کامل مستقیم و دارای یک سطح نیست و بیشتر خانهها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید هستند، بنابراین هم از رولهای بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده میشود و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه میآیند. بنابراین با توجه به سلیقه ی مشتری تا انتخاب کند، هر کدام از البوم هایی که دست گذاشته می شود؛ هم در مورد رنگ صحبت خواهد شد و هم در مورد اینکه چند متر مربع از فضای منزل را پوشش خواهد داد.

طرح های مختلف کاغذ دیواری وجود دارد ولی بهتر است چنانچه شما فردی با روحیه ی تنوع طلبانه هستید طرح های خاص و شلوغ را انتخاب نکنید و به سراغ طرح های ساده تر که از مد نمی افتند بروید. این مدل از کاغذ دیواریها ویژگیهای خاص خود را دارند و بسیاری از افراد ترجیح میدهند برای منزل خود از کاغذ دیواری ساده استفاده کنند. آیا امکان نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن، نصب کاغذ دیواری روی گچ یا کاغذ دیواری روی کاشی برای مدلی که انتخاب میکنم وجود دارد؟ اولین موردی که باید برای انتخاب بهترین کاغذ دیواری پذیرایی توجه کنید، توجه به رنگ سایر وسایل منزل است. اگر به لحاظ شخصیتی تیپ ادمی هستید که تنوع طلب و زود از همه چیز خسته میشوید، پیشنهاد ما این است که از کاغذ دیواریهای ساده با رنگهای ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هر نوع چیدمان و رنگی هماهنگ میشود، استفاده کنید، زیرا استفاده از کاغذ دیواریهای طرح دار روحیه خاصی میطلبد و هماهنگ کردن وسایل با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار دلزدگی شوید. وقتی خانه شما نسبتا کوچک است و سقف نسبتا کوتاهی دارید، بهتر است از مدل کاغذ دیواری پذیرایی با طرح های عمودی و رنگ های روشن استفاده کنید، چرا که این مدل کاغذ دیواری ها، دیوارهای شما را بلند تر نشان می دهند و در نتیجه سقف خانه شما نیز بلندتر دیده می شود و فضای شما بزرگ تر از آنچه که هست دیده می شود بنابراین انتخاب کاغذ دیواری با طرح های عمودی برای پذیرایی هایی نسبتا کوچک بسیار حائز اهمیت است.

کاغذ دیواری ها به صورت رولی به فروش میرسد به طوری که معمولا استاندارد رول های بدین شکل است عرض 50 سانت و طول 10 متر بنابراین 5 متر مربع از فضای منزل شما را شامل حال خواهد شد. بنابراین با یک محاسبه سر انگشتی بدین معنی که زحمت بکشید و متر را اماده کنید همراه با یک قلم و کاغذ، اکنون نیاز است که محیط منزل را به دست بیاورید، دیوار را متر بزنید (طول ضربدر عرض) تا ابعاد دیوار به دست بیاد، اکنون با توجه به مطلبی که در بالا خدمت شما عنوان شد که هر رول کاغذ دیواری 5 متر را حدودی جواب میدهد، دیگر خرید رول کاغذ دیواری برای شما اسانتر شده است یعنی الان دیگر شما میدانید چند رول کاغذ نیاز دارید. کاغذ دیواری برای پذیرایی حتما از رنگ های روشن انتخاب شود.و اگر نورگیر خوبی دارید میتوانید با خیال آسوده از رنگ های تیره تر استفاده نمایید. 2. اگر فضای موجود نورگیر کمی دارد. 1. رنگ کاغذ دیواری حال و پذیرایی باید با مبلمان ، پرده ، فرش و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی فقط کمی همخوانی داشته باشد.

البته کاغذ دیواری های ساخته کره جنوبی کمی فرق دارد و عرض 105 سانت را دارد در طول حدود 16 متر را دارد که در حدود 17 متر مربع از فضای دیوار را شامل خواهد شد. باید در نظر داشته باشید که این نوع از کاغذ دیواریها در ابعاد کوچکی در بازار موجود هستند و برای استفاده در اتاق کودکان گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شوند. کاغذ دیواری کردن یکی از دیوارهای اتاق خواب که دارای طرحهای خاص و زیبایی است ظاهر اتاق را جذاب و منحصربهفرد میکند. در قسمت بالا در مورد انواع کاغذ دیواری صحبت شد و اینکه هر کسی با توجه به سلیقه ی خاص خودش را که دارد در انتخاب کاغذ دقت میکند با ورق زدن و دیدن آلبوم های کاغذ دیواری سعی بر انتخاب بهترین نوع و متریال برای منزل خودش است، در این بخش کارشناسان ما به جهت طی کردن دوره های زیباشناسی و رنگ شناسی در دانشگاه ها نیز میتوانند کمک شایانی برای شما مشتری های خوب آذران دکور باشند اما در نهایت انتخاب کردند بر عهده ی خود شما است تا زمانی که در منزل خود هستید از دیدن کاغذ بر روی دیوار خود لذت ببرید.