قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

در کاغذ دیواری با طرحی روبرو هستیم که مدام تکرار میشود ولی پوستر دیواری سه بعدی، یک طرح کلی، سه بعدی و عمقدار مثل تصویر جنگل یا دریا را نشان میدهد. باید بدانید علاوه بر طرح و الگو های خاص ، به افراد اجازه میدهد تا آزادانه مدلهای جدید را براساس استایل خانه خود انتخاب کنند . مادرانی که با ذوق و شوق اتاق نی نی را برای سیسمونی آماده می کنند یا مادرانی که همراه با فرزندان کودک و نوجوان خود به دنبال کاغذ دیواری و تختخواب برای اتاق آنها می گردند، حرف مرا تایید خواهند کرد. کاغذ دیواری های فویلی بهترین انتخاب برای اتاق های کوچک هستند چرا که با بازتاب نور کمی که دارند و حالت آینه ای که پیدا می کنند اتاق را روشن و دلباز می کنند. کاغذ دیواری یکی از عوامل بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه می باشد. کاغذ دیواری پوشش تزیینی است که برای پوشش دادن سطوح دیوارهای داخلی در خانه، محل کار و به طور کلی فضای داخلی و حتی نمای بیرونی ساختمان ها استفاده می شود و یکی از اقلام کلیدی طراحی داخلی به شمار می آید.این نوع پوشش بیشتر به صورت رول یا به صورت متری فروخته می شود و با چسبانده شدن روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه با روش نصب کاغذ دیواری بر روی سطوح مختلف آشنا خواهید شد. این نوع کاغذ دیواری هم از لامینیت کردن ورقه ای از وینیل جامد روی زیر لایه کاغذی ساخته می شود منتها برای برجسته کردن نقوش و افزودن کیفیت نمای آن، لایه دکوراتیو بوسیله حرارت داغ زده (embossed) می شود. گفته می شود که در قرن هشتم میلادی یک زندانی چینی راز کاغذ را بر اعراب فاش نمود که در نتیجه آنها نیز دانش کاغذسازی را به اروپا منتقل نمودند. با استفاده از یک طرح قوی که روی شومینه استفاده می کنید، توجه را به سمت شومینه جلب کنید. با توجه به اینکه کاغذ دیواری ها قابلیت جابجایی و نصب مجدد ندارند، اگر در خانه اجارهای ساکن هستید بهتر است از کاغذ دیواری استفاده نکنید و یا این که با شرایط مشخص و با هماهنگی صاحب خانه این کار را انجام دهید. البته باید توجه داشته باشید که این نوع کاغذ دیواری دارای طرح و رنگهای متنوعی است و میتوانید آن را با دکوراسیون بخش مورد نظر، هماهنگ کنید. کاغذ دیواری ها با طرح هایی که شما دوست دارید هماهنگ هستند. عرض رول کاغذ دیواری 53 ، 70 و یا 106 سانتیمتری است. استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری مزایا و معایبی دارد.

آیا امکان نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن، نصب کاغذ دیواری روی گچ یا کاغذ دیواری روی کاشی برای مدلی که انتخاب میکنم وجود دارد؟ كاغذ ديواري ها اغلب به شکل توپی ( طوماری یا همان رول ) تولید شده و با استفاده از انواع چسب بر روی دیوار چسبانده میشوند . کاغذ دیواری ضد امواج ، از انواع کاغذ دیواری است که علاوه بر ایفای نقش اصلی کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی فضا و ایجاد ظاهری زیبا و دلنشین در محیط زندگی ، به ایمن سازی ساختمان در برابر امواج مضر الکترومغناطیس که به وفور در محیط اطراف پراکنده هستند نیز کمک شایانی می کند. این زیر لایه نوعی از صفحات است که توسط ماشین آلات کاغذ سازی از ترکیب رشته های بلند خمیر سلولز و الیاف پارچه با نوعی چسب ساخته می شود و سپس برای استحکام و تثبیت رنگ به آن رنگدانه و اکریلات می افزایند. برخی انواع پارچه ها مثل نوعی کرباس نازک یا کتان که بعنوان زیر لایه در تولید کاغذ دیواری بکار میرود. برای دیوارپوش هایی با وزن بیش از 740 گرم بر متر مربع از drill fabric (نوعی کتان) به عنوان زیر لایه استفاده می شود.

برای دیوارپوش هایی با وزن حدود 440 تا 740 گرم بر متر مربع از osnaburg ، drill (نوعی کتان) یا non-woven استفاده می شود. برای دیوارپوش هایی با وزن حدود 240 تا 440 گرم بر متر مربع از آستری (کرباس نازک) یا non-woven به عنوان زیر لایه استفاده می شود. رنگ و طرح کاغذ دیواری میتواند فضای اتاق را کوچکتر یا بزرگتر، گرمتر یا روشنتر جلوه دهد. در واقع شما همزمان از چند طرح و رنگ میتوانید برای دیوارهای خود استفاده کنید و بر زیبایی منزل یا محل کار خود اضافه کنید. ميگذارند و اين بستگی به سبک منزل وعلاقه شما در نوع کاغذ ديواری دارند. در واقع بیشترین کاغذ دیواری بازار ایران ، کاغذ دیواری پی وی سی می باشد. کاغذ دیواری مخمل دارای طرح های بعد دار با متریال مخمل هستند که قادرند نمای اتاق را به طور کلی تغییر دهند .برای ساخت این کاغذ دیواری شما میتوانید از پارچه و پی وی سی استفاده کنید . این نوع دیوارپوش از یک زیر لایه پارچه ای تولید می شود که با وینیل یا آکلریک مایع پوشیده شده و سپس طرح مورد نظر بر روی این پوشش چاپ می شود. یک سقف معمولی را با استفاده از طرحهای کاغذ دیواری که اطرافشان را بریده اید و روی دیوار استفاده کرده اید ، به یک سقف مقرنس تبدیل کنید.