قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

به طور مثال اگر محیط کاری شما دارای سقف کوتاه است به گونه ای که محیط کارتان را کوچک نشان میدهد ، بهتر است برای پوشش دیوارها، از کاغذ دیواری با طرح های عمودی استفاده شود. 6. با استفاده از طرح های شلوغ و گُل دار، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهید. با توجه به اینکه کاغذ دیواری کاملاً قابل شستشو است، می توانیم در محیط آشپزخانه نیز از آن استفاده نماییم. میزان بهره مندی از نور طبیعی یا نور آفتاب و میزان استفاده از نور مصنوعی، اگر محیط مورد نظر شما از نور مناسبی برخوردار نیست سعی کنید از کاغذ دیواری هایی با تناژ رنگی روشن استفاده کنید. طرح و نقشهای متنوع این کاغذ دیواری و استفاده متنوع و کاربردی آن باعث شده مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد و باعث جلب رضایت بسیاری از مشکل پسندان میشود. عمر کاغذ دیواری:به طور کلی میزان کارکرد و عمر مفید کاغذ دیواری به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله جنس کاغذ دیواری ، مراقبت و شستشوی کاغذ دیواری، محل استفاده از کاغذ دیواری، زیرسازی و نصب کاغذ دیواری. یکی از خصوصیاتی که باعث شده این کاغذ دیواری از سایر کاغذ دیواری ها متمایز شود این است که بعد از نصب هیچ درز و شیاری بین آن دیده نمی شود و نتیجه کار سطحی صاف و یکدست خواهد بود.

در این بخش انواع کاغذ دیواری و بعد به نکات مثبت و منفی آن خواهیم پرداخت. برای دیوارهای قدیمی که پیش از رنگ نیاز به تعمیرات اساسی دارند، انتخاب کاغذ دیواری به عنوان پوشش دیوار، انتخابی مناسب است. 3. در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه ها می توانید از طرح های متنوع عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید. قدیمیترین نمونهٔ به جا مانده از کاغذ دیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بوده به سال ۱۵۰۹ برمی گردد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، این امکان فراهم شده تا طرح دلخواه خود را به صورت کاغذ دیواری چاپ و نصب کنید. همچنین می توان از این نوع کاغذ دیواری به عنوان وجه تمایزی در طراحی فضاهای نشیمن بهره گرفت تا به تنهایی بتواند در کنار جداره های کم اثر و بی حرکت، خودنمایی کند. ایجاد عمق و بافت روی دیوار نیز جذابیتهای بصری طراحی را افزایش میدهد. کاغذ دیواریها با ابعاد و طرحهای متنوع سلیقه همه را پوشش میدهد و یک روش سریع برای پوشاندن دیوار خانه است. از ویژگی های بارز این چسب جدا شدن ترکیبات هیدروژنی آن از یکدیگر و اتصال آن ها به هم در جای دیگر است که این امر مانع از ریزش سنگ و آجر دیوار می شود.

ویژگی ها و خصوصیات کاغذ دیواری نانوون به میزان کمی با سایر کاغذ دیواری ها متفاوت است و همین امر سبب شده کیفیت آن نیز بسیار بالا باشد . خرید کاغذ دیواری رولی به چه صورت است؟ یعنی به طور متوسط هر رول 10 متری از آن باید وزنی حدود 4 کیلوگرم داشته باشد. زیرسازی شامل برطرف کردن ترک ها و تخلخل های دیوار میباشد و اگر دیوار از پوشش مناسبی برخوردار نیست مانند رنگ پلاستیک با اجرای یک لایه پوشش کلی و بتونه کاری برای سطح دیوار سطح مورد نظر آماده نصب کاغذ دیواری شود (در نظر داشته باشید دیوار با رنگ پلاستیک به علت اینکه حلال رنگ پلاستیک آب می باشد و حلال چسب کاغذ دیواری نیز آب می باشد بعد از تماس چسب کاغذ دیواری با رنگ پلاستیک، رنگ از سطح دیوار جدا شده و به تبع آن کاغذ دیواری نیز از دیوار جدا می شود)یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در طول عمر کاغذ دیواری ها فرآیند نصب کاغذ دیواری می باشد که این امر باید توسط افراد ماهر و کارآموزیده انجام شود. قیمت کاغذدیواری مخملی و پارچه ای بالاتر است و جز کاغذ دیواری های لوکس محسوب می شوند. به طور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.

انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای هر محیط میتواند کار دشواری باشد، زیرا رنگ و طرح کاغذ دیواری میتواند بر مقیاس فضای مورد نظر تاثیر بگذارد. از ویژگی های شاخص این دیوار ها این است که غالباً بزرگترین دیوار در محیط می باشند و همچنین یکدست و یکپارچه هستند. ویژگی مهم این محصول این است که شما می توانید براحتی با توجه به دکوراسیون خود طرح دلخواه خود را در ابعاد مورد نظر چاپ کرده و آن را بر روی دیوار نصب کنید؛ پوستر دیواری محصولی است که در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود و محدودیت چندانی ندارد. از ویژگی های دیگر دیوارهای اصلی این است که به محض ورود به محیط مورد نظر، بیشتر از سایر دیوارها در معرض دید قرار دارند. از آنجا که کاغذهای دیواری انواع مختلفی دارند برای خرید کاغذ دیواری باید نوع متناسب آن با محیط مورد نظر انتخاب شود. اکثر شرکتهایی که به فروش انواع کاغذ دیواری مشغول هستند، سرویس نصب و اجرا را به عنوان بخشی از خدمات ارائه میکنند. در این فروشگاه کاغذ دیواری از رنج قیمتی اقتصادی تا متوسط رو به بالا بسته به نوع جنس و کیفیت موجود است. اگر میخواهید کار را تمیزتر انجام دهید، بهتر است از یک متخصص نصب کاغذ دیواری بخواهید تا این رول را کاملا بکند و به جای آن یک رول جدید جایگزین کند.