قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

همچنین بهتر است برای دیوارهایی که پنجره دارند از نمونه های ساده استفاده شود که طرح کار بهم نریزد. اما امروزه بسیاری از کاغذ دیواری ها عمری حدود 7 تا 10 سال دارند. کاغذ دیواری در مقایسه با سایر دیوارپوشها نظیر رنگ و یا پانلهای چوبی و یا پلاستیکی دارای کوتاهترین زمان نصب است ، عموما نصب کاغذ دیواری در یک واحد با زیر بنای 100 متر مربع در یک روز کاری پایان میپذیرد در حالیکه در صورت استفاده از سایر دیوارپوشها زمان نصب میتواند در حدود یک هفته باشد. باید حداقل یک روز را برای این کار کنار بگذارید. در انتخاب کاغذ دیواری برای دیوار هایی که در یا پنجره در آنها وجود دارد میتوانید از طرح های راه راه عمودی استفاده کنید که این طرح ها ارتفاع سقف را بلندتر به نمایش می گذارند و همچنین برش های کاغذ دیواری برای لبه درب و پنجره را که ظاهر مناسبی ایجاد نمی کند را در طرح خود گم می کنند و کمتر به نمایش می گذارند. سه روش کلی برای نصب و چسباندن کاغذ دیواری وجود دارد. در گام بعدی هم از یک خطکش یا گونیا و وسیلهای مشابه استفاده کنید تا مطمئن شوید که خطوط دیوار کاملا صاف هستند تا در برش و چسباندن کاغذ دیواری دچار مشکل نشوید.

این روش بسیار ساده و سریع انجام میشود و اگر تجربه چسباندن کاغذ دیواری نداشته باشید، گزینه پیشنهادی ما برایتان خواهد بود. تجربه شما برای ما و خوانندگان دیگر باارزش است. ممکن است فروشندگان غیرمتخصص به شما بگویند که فلان کاغذ دیواری ضد رطوبت است و به شما پیشنهاد دهند که این کاغذ را برای حمام یا توالت خریداری کنید. با گذشت زمان ممکن است کاغذ دیواری قبلی باعث ایجاد هوا و فاصله در کاغذ دیواری جدید شود و خسارات زیادی به بار آورد. در این صورت، ما را هم در قسمت نظرات در جریان بگذارید. پس با ما هم قدم باشید! بی شک تا کنون در هنگام نقاشی کردن خانه با رنگ به مشکلاتی از قبیل بوی تند رنگ و مدت زمانی که باید مراقب دیوارها باشید تا خشک شوند برخورد کرده اید.؛ اما در نصب کاغذدیواری، به علت استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری که در آب حل میشود ، نه تنها بویی زننده و مضری در محیط وجود ندارد، بلکه سرعت خشک شدن آن نیز بسیار عالی است. کاغذ دیواری کلاسیک: اغلب در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد و به فضای خانه حسی صمیمی و اصیل می بخشد.

در نظر داشته باشید این بازه قیمتی فقط یک نظر تجربی است و صد البته که کاغذ دیواری های با قیمت بالاتر از این باز قیمتی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و همچنین توجه داشته باشید که کاغذ دیواری هایی با قیمت کمتر از حد معمول چندان از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و یا حتی اگر کیفیت مناسبی هم داشته باشند از طراحی قوی برای طرح و نقش برخوردار نمی باشند که در ادامه این موضوع را کامل بررسی خواهیم کرد. توجه به این امر لازمه انجام یک خرید مطمئن و اصولی است. با توجه به سلیقه و هزینه خود میتوانید مدلهایی با جنسهای مناسب را پیدا کنید. یادتان باشد که کاغذ دیواری را میتوانید برای نقاط دیگر خانه هم استفاده کنید. تا همین سال پیش که هنوز کاغذ دیواری های مدرن و چاپ کاغذ دیواری، چندان به محبوبیت نرسیده بود، همه از طرح های روتین و بعضا کسل کننده کاغذ دیواری های خارجی استفاده می کردند، ولی با توسعه صنعت چاپ و امکان چاپ طرح دلخواه روی انواع کاغذ دیواری، سبک های دکوراسیون منزل نیز دچار تغییر شد.

گاهی اوقات نصابی که برای نصب کاغذ دیواری خانه شما میآید چسب کاغذ دیواری را همراه خود می آورد ولی سعی کنید به راحتی اعتماد نکنید و حتما چسبی که قرار است استفاده شود را بررسی کنید و از او بخواهید که در مورد کیفیت چسب کاغذ دیواری به شما تضمین دهد و بعد شروع به کار کند زیرا در صورتی که چسب مناسبی در کار استفاده نشود کل کار خراب شده و هزینه دو برابری برای شما تراشیده می شود . قابل شستوشو بودن این نوع از کاغذ دیواری به علت جنس PVC و استفاده از یک لایه وینیل در پوشش سطح آن است. کاغذ دیواری ونیل : این کاغذ دیواری از جنس کاغذ با لایه ای از پی وی سی یا پلی ونیل کلراید می باشد. انواعی که بر روی آنها یک لایه وینیل به کار رفته باشد به دلیل استحکام بالاتر مقداری گرانتر هستند. عدم امکان ترمیم: برخی کاغذ دیواریها به راحتی خراش بر میدارند، پاره میشوند، و یا به دلیل رطوبت از دیوار جدا میشوند.