قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

بعنوان مثال در بسیاری از خانهها یک دیوار انتخاب شده و کاغذدیواری میشود و مابقی دیوارها با توجه به طرح و رنگ کاغذیواری نصب شده، رنگ آمیزی خواهند شد. نصب کاغذ دیواری کاغذی با استفاده از چسب چوب یا چسب کاغذ انجام میشود و دوامی در حدود دو تا سه سال دارد. کاغذدیواری متریالی است برای پوشش دادن دیوار های داخلی و همچنین طراحی داخلی در خانه ها ادارات و دیگر ساختمان ها استفاده می شود; کاغذدیواری انواع مختلف دارد (کاغذی، وینیل، پی وی سی، نانوون، فوم) که هر کدام از این کاغذدیواری ها کیفیت متفاوتی دارند. چه کاغذ دیواری انتخاب کنید و چه رنگ، هر کدام رنگ و شخصیت لطیف یا جسورانه به خانه شما میبخشند. در ادامه به توضیح تفصیلی هر یک از موارد فوق پرداخته و شما می توانید با توجه به تصاویر ارائه شده در خصوص هر کدام از انواع مختلف دسته های یاد شده، نسبت به انتخاب و خرید کاغذ دیواری اقدام نمایید. انتخاب مدل کاغذ دیواری پذیرایی مناسب برای منازل ایرانی، با توجه به فرهنگ مهمان نوازی ایرانی ها بسیار اهمیت دارد. در ساخت این نوع کاغذ دیواری از چوب درخت فنلاندی و الیاف طبیعی استفاده شده و نکته قابل توجه این است که تمامی ویژگی های مثبت یک کاغذ دیواری را به تنهایی دارا بوده و از جذابیت خاصی به علت طبیعی بودن طرح و رنگ برخودار است.

کاغذ دیواریهای نانو از جنس PVC هستند اما با استفاده از تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته تولید میشوند و همین امر باعث میشود آلودگی و گرد و غبار موجب کثیف شدن آنها نشود. در واقع وجود ماده ای مصنوعی با نام پلی پروپیلن که با الیاف شیشه ای ترکیب شده ، از ریزش دیوار جلوگیری میکند ، این مدل کاغذ دیواری در انواع مدل ها تولید میشود و ترکیبات رنگی آن بسیار زیاد است . شما می توانید هر رنگی که می توانید تصور کنید را بخرید و یا اینکه از ترکیب دو یا چند رنگ، آن را تولید کنید. مسائل مربوط به جنس کاغذ دیواری یکی از مباحث تخصصی در این زمینه بوده و بهتر است قبل از مبادرت به خرید کاغذ دیواری اطلاعات جامعی در خصوص آن به دست آورید. بسیاری از طراحان داخلی از ترکیب هر دو در منازل استفاده میکنند، که بسیار جلوه زیبایی را نیز به محیط میبخشد. کاغذ دیواریها انواع مختلفی دارند و انتخاب آنها بر اساس فضا و نیازی که محیط دارد میتواند متفاوت باشد.

بنابراین طراحی دکوراسیون فضای اتاق پذیرایی در منازل ایرانی بسیار اهمیت دارد. کاغذ دیواری یکی از المان های بسیار مهم و تاثیرگذار در سبک دکوراسیون منزل است. البته اگر در اندازه خرید كردنتان شك دارید، می توانید با فروشنده صحبت كنید تا رول های اضافی را به او بازگردانید و از هزینه کردن اضافه جلوگیری کنید. کاغذ دیواری ها از هر جنس یا برندی باشند همگی در 4 اندازه متفاوت تولید می شوند. در ایران اولین بار در زمان ناصرالدین شاه قاجار کاغذ دیواری به کشور وارد شد. در واقع در بازار ایران به کاغذ دیواری مخملی شناخته می شود. از زمانی که این محصول فوق العاده وارد بازار شد، افرادی که تنوع را دوست داشتند، استقبال بسیار زیادی از آن داشتند. رنگهای نیمه براق تا براق بسیار بادوام هستند و معمولاً برای تزئینات، درهای بیرونی و غیره استفاده میشوند. همین امر باعث شده تا دوام کاغذ دیواریهای PVC بالاتر از باقی کاغذ دیواریها باشد.

عمده این نوع از کاغذ دیواریها دستساز هستند و به همین علت با قیمت بالاتری به بازار عرضه میشوند. انواع کاغذ دیواریهای سه بعدی با طرح سنگ، آجر و تکههای چوب در بازار موجود است که به طراحی فضای داخلی نمایی دیگر میبخشد. این نوع از کاغذ دیواریها با ابعاد 5 متر و 16 متر در بازار موجود هستند. کاغذ دیواریهای کاغذی قدیمیترین نوع کاغذ دیواری هستند و قیمت پایینی نسبت به باقی کاغذ دیواریها دارند. اکثر شرکتهایی که اقدام به فروش و نصب این نوع کاغذ دیواریها میکنند از مزیتهای اینچنینی نظیر نصب بدون هزینه، امکان اعزام نیرو برای شستوشو و تعویض با حداقل قیمت مشتریان خود را مجاب به انتخاب کاغذ دیواریهای متنوع میکنند. قیمت کاغذ دیواری نانو بر اساس متراژ و قابلیتهای آن میتواند متفاوت باشد. طرح های روی کاغذ دیواری مدرن بسیار ساده تر از کاغذ دیواری کلاسیک و داماسک بوده و به دلیل سادگی طرح از آن در اماکن اداری و منازل کوچک استفاده می شود. معمولا برای نصب کاغذ دیواری اداری و نصب کاغذ دیواری اتاق کودک این نوع پیشنهاد می شود.