قیمت و فروش کاغذ دیواری – دکورچوب

روی مادهی کاغذی این نوع از کاغذ دیواریها وینیل آکرلیک یا پی وی سی روکش شده است که برای اکثر فضاها بجز کارگاهها و مکانهایی که احتمال برخوردهای فیزیکی زیاد است کاملا مناسب است و همچنین قابلیت شست و شو و مقاومت در برابر رطوبت و چربی را نیز دارد و روکشهای وینیلی معمولا به صورت اسپری روی کاغذ پاشیده میشود و یا اینکه به صورت لایههای نازک به گونهای که قابل دیدن نیست و همچنین لایهی وینیلی به علت خاصیت ضد آب، ضدلک، قابلیت شست و شو و وزن حجمی بالایی که دارد باعث افزایش کیفیت در اکثر کاغذ دیواریها میشود. وینیل سخت یا جامد: این نوع از کاغذ شامل یک نوار وینیلی جامد است که بر روی لایهی پارچهای یا کاغذی لمینیت شده است و کاملا قابل شست و شو، مقاوم و ضد لک است. مرحله سوم: در این مرحله چسب کاغذ دیواری را با توجه به دستورالعملهای درج شده درست میکنیم و برای این کار چسب را در درون یک سطح تمیز و به طوری که کاملا در آب حل شود هم میزنیم. کاغذ دیواری همان گونه که از روی اسم آن پیداست یک نوع متریال ساختمانی و پوشش تزئینی است که در طراحیهای داخلی انواع دیوارهای اداری خانهها و ساختمانی استفاده میشود و برای طراحی و دکوراسیون بخصوص برای اتاق پذیرایی و مهمان، اتاق خواب، اتاق کودک، پشت تلوزیون و ال سی دی کاربرد بسیار زیادی دارد و همچنین در طرحها، چاپها و رنگهای متنوعی طراحی و ساخته میشود و با نوعی چسب مخصوص به صورت عمودی بر روی دیوارها چسبانده میشود و خرید آن نیز به صورت متری یا رول شده است و به صورتهای مختلفی از جمله چاپ سطحی، چاپ توسط حکاکی، چاپ دیجیتالی، چاپ سیلک ابریشمی و چاپ توسط ماشین چرخشی، چاپ میشود.

در ساختار این نوع کاغذ دیواری الیافی مانند مخمل استفاده شده است که از جنس مخمل پارچهای یا مخمل پلاستیکی است و زمینه این نوع از کاغذ دیواری از جنس پارچه یا PVC است و همچنین به دلیل ساختارهای مخملی موجود در ان قابلیت شست و شو ندارد و چون رنگهای تیره در آن استفاده شده است به راحتی با دکوراسیون منزل، بخصوص با مبلها هماهنگ میشود. استفاده از این کاغذ دیواری بخصوص در آپارتمانها و با استفاده از تکنیکهایی مثل نور پردازیهای طراحی شده و زاویهدار، سه بعدی بودن کاغذ را بیشتر نمایان میکند و همچنین دارای تنوع بالایی به خصوص از نظر چاپ انواع طرحها هستند و به نوبهی خود به سه دسته تقسیم میشوند که دسته اول دارای طرحهای سه بعدی و اشکال هندسی مختلف و به صورت رولی و در طرحهای کوچک استفاده میشود. کاغذ دیواری نانو : این نوع از کاغذ دیواری که استحکام بسیار بالایی دارد؛ با تکنولوژی نانو ساخته میشود و به همین دلیل خاصیتهایی از قبیل دلیل ضد دوده و کثیفی، عایق صدا، ضد حساسیت، مقاوم در برابر آفتاب و گرما دارند و همچنین به دلیل تکنولوژی نانو مورد استفاده در ان قیمت بالاتری دارد.

اگرچه بسیاری از افراد نصب کردن کاغذ دیواری را به افراد حرفهای و کسانی که در این زمینه تخصص دارند واگذار میکنند اما به دلیل اینکه کاغذ دیواری سرعت نصب بالایی بالایی دارد و مانند رنگ نیاز به خشک شدن و مشکلاتی از قبیل آن ندارد خود افراد نیز میتوانند این کار را با رعایت چند تکنیک ساده که در این مقاله نیز ذکر میکنیم؛ انجام دهند. ابتدا برای نصب کاغذ دیواری به وسایل مورد نیاز آن و ابزارهایی از قبیل میز کار، نردبان، قلموی بزرگ، کاردک پلاستیکی، غلطک پلاستیکی، شاقول، سمباتمه، متر و قیچی نیاز است که باید آنها را فراهم کرد و در گوشهای نزدیک به محل کار برای مواقع لزوم قرار داد. البته قبل از انجام این کار باید اطمینان داشته باشید که کاغذ دیواری قابل کندن است و زمانی که قصد داشته باشید دوباره بر روی دیوار کاغذ دیواری جدید بچسبانید؛ میتوانید لایهی نازکی که بعد از جدا کردن لایهی وینیل از کاغذ دیواری باقی میماند را نکنید و برای مورد بعدی استفاده کنید. قدم اول بازبینی و بررسی دیوارها است. مرحله اول: قبل از اینکه کاغذ را بر روی دیوار نصب کنیم و در مرحلهی اول باید دیوار را اندازهگیری کنیم و اندازهها را یادداشت کنیم و بهتر است از بالا و پایین ۵ سانتیمتر را برای درون ریز در نظر بگیریم.

ولی چسباندن کاغذ دیواری نیاز به مهارت دارد و حتما باید توسط نصاب کاغذ دیواری حرفه ای انجام شود. در گذشته مدلها و طرحهایی که برای تولید و عرضه کاغذ دیواری مورد استفاده قرار میگرفت، بسیار محدود بود و به همین خاطر هم مردم چندان علاقهای به چسباندن این نوع دیوارپوش روی دیوارهای منازل خود نداشتند اما امروز تا دلتان بخواهد طرح و نقش برای کاغذدیواری وجود دارد و به همین خاطر میتوان بسته به رنگ، طرح و نقش و جنس روکش، کاربردهای مختلفی برای آن در نظر گرفت. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی که باید برای چینش و دکوراسیون داخلی وجود دارد را با هم مرور کنیم. در این نوع کاغذ دیواریها چون طرح بر روی کاغذ چاپ میشود و هیچ لایهی محافظتی وجود ندارد و بیشتر جنبهی تزئینی دارد و چون مقاومت کمتری دارد پس تولید آن نیز کمتر است. سلام ساختمان مقالات بسیار خوبی در این زمینه دارد. کاغذ دیواری در رول هایی با اندازه 5.3 متر مربع، 16 متر مربع و 7 متر مربع در بازار ایران موجود است. جهت مشاوره و خرید می توانید به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.