معرفی انواع کاغذ دیواری و ویژگی های کاغذ دیواری – پاسارگاد دکور – کاغذ دیواری

اما معمولا آب گرم و تاید یا آب گرم و ریکا می تواند محلول خوبی باشد. پیش از نصب کاغذ دیواری لازم است دیوار به خوبی تمیز، یکدست و خشک باشد. این نوع از کاغذ دیواری قدیمیترین نوع کاغذ دیواری میباشد. برای مثال هر 2 الی 3 سال یکبار شما باید دیوارهای خود را از نو رنگ کنید، در حالی که وقتی برای کاغذ دیواری دیجیتال سرمایهگذاری میکنیم 4 تا 5 برابر بیشتر از نقاشی تازه و شفاف میماند. فضایی خاص و غنی و با کیفیت ایجاد می کند که در خانه های بدون کاغذ دیواری پیدا نمی شود. ارزان ترین نوع کاغذ دیواری ، نوع ساده بدون روکش است که عمر کوتاهی دارد و به علت کاغذی بودن سطح به راحتی کثیف شده و قابلیت شست و شو ندارد. این نوع از کاغذدیواریها علاوه بر بالا بودن درصد مقاومت، حالت رسمیتری دارند. در صورتی که کاغذهای شما طرحدار است، در ابتدا کاغذهای بریده شده را بر روی زمین قرار دهید تا از جور بودن طرح مطمئن شوید. در صورتی که میدانید چه نوع کاغذدیواری و رنگی به کار رفته است، عالی است. یک زیر کار سالم، خشک، مستحکم، قدرت جذب مناسب، صاف و یکنواخت باشد.

برای چسبندگی بهتر میتوانید یک لایه نازک چسب را روی سطح دیوار بزنید و اجازه دهید تا نسبتاً خشک شود. اگر پشت درز کاغذ بهاندازه کافی چسب نزده باشید، بهمرور زمان بلند خواهد شد که اصلا ظاهر خوشایندی ندارد. برای نصب کاغذ دیواری ابتدا باید ارتفاع و عرض دیوار را اندازهگیری کرد و بر اساس آن رولهای کاغذ دیواری را در صورت نیاز برش زد و به نحوی کنار هم قرار داد که از نظر الگویی تراز شوند. عرض رول کاغذ دیواری 53 ، 70 و یا 106 سانتی متر است. 2- عرض دیوارها را بصورت جداگانه اندازهگیری کنید. پس از این که طرح انتخاب شد، آن را با رنگ های مختلف تست می کنند و بهترین گزینه را برمی گزینند. کاغذ دیواری دارای طرح تکرارشونده (پترن)، اما پوستر دیواری دارای طرح بزرگ ( مثل تصویری کامل از یک گل) است. کاغذ دیواری داماسک : این یک طرح قدیمی ولی کلاسیک است.

کاغذ دیواری یک عنصر دکوراتیو است که به عنوان دیوارپوش در طراحی دکوراسیون منازل امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذ دیواری وینیل در چهار نوع موجود است که شامل: وینیل بافت، وینیل پارچه، وینیل پوشش داده شده و وینیل جامد است. کاغذ دیواری وینیل به آسانی نصب میشوند و همچنین نگهداری آنها آسان میباشد. برای اینکه نصب کامل و دقیقی داشته باشید کاغذ را به شکلی نصب کنید که ۵ سانتی متر از بالا و ۵ سانتی متر از پایین کاغذ اضافه باشد پس از نصب موفق کاغذ این بخشهای اضافه را با تیغ بریده و حذف کنید. توجه داشته باشید که کاغذ دیواریهایی که سطح براق دارند، مشکلات دیوار را به صورت بیشتری نشان میدهند. زیرسازی شامل برطرف کردن ترک ها و تخلخل های دیوار میباشد و اگر دیوار از پوشش مناسبی برخوردار نیست مانند رنگ پلاستیک با اجرای یک لایه پوشش کلی و بتونه کاری برای سطح دیوار سطح مورد نظر آماده نصب کاغذ دیواری شود (در نظر داشته باشید دیوار با رنگ پلاستیک به علت اینکه حلال رنگ پلاستیک آب می باشد و حلال چسب کاغذ دیواری نیز آب می باشد بعد از تماس چسب کاغذ دیواری با رنگ پلاستیک، رنگ از سطح دیوار جدا شده و به تبع آن کاغذ دیواری نیز از دیوار جدا می شود)یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در طول عمر کاغذ دیواری ها فرآیند نصب کاغذ دیواری می باشد که این امر باید توسط افراد ماهر و کارآموزیده انجام شود.

این نوع کاغذ دیواری هم از لامینیت کردن ورقه ای از وینیل جامد روی زیر لایه کاغذی ساخته می شود منتها برای برجسته کردن نقوش و افزودن کیفیت نمای آن، لایه دکوراتیو بوسیله حرارت داغ زده (embossed) می شود. قبل از نصب، کارهایی از قبیل رنگ کردن درب و پنجرهها و… زیرا هرگونه مشکل از قبیل ترک، سوراخ و… برای مکانهای رسمی از کاغذ دیواری ساده یا کاغذ دیواری با طرحهای بزرگ و رنگهای دراماتیک استفاده کنید. برای مکانهای سرگرم کننده از کاغذ دیواریهای روشن با نقوش کوچک که باز و به طور منظم از هم فاصله دارند، استفاده کنید. آنها به سختی پاره میشوند و به مدت تقریبا 5 سال کارآیی خود را حفظ میکنند. چسب خوب در کوتاه مدت و بلند مدت چسبندگی بالایی دارد و و مانع از ایجاد کپک و قارچ میشود. سپس با در نظر گیری ضایعات در لبههای بالا و پایین، رولها را به آرامی چسبانده و با کاردک روی سطح آنها را از بالا تا پایین فشار میدهند تا کاملا صاف نصب شوند. هر چقدر گرماژ بالاتر باشد قیمت بالاتر میرود و نصب زیبا تری به شماخواهد داد و هرچقدر که قیمت ارزان تر باشد گرم کار پایین تر میباشد.