نکات طلایی در انتخاب کاغذ دیواری منزل – مجله اکالا – دانستنی

1-توجه داشته باشید اگر از دستمال تنظیف برای تمیز کردن کاغذ دیواری و پوستر دیواری استفاده می کنید نباید آنها رطوبت زیادی داشته باشند. بعد از مشخص کردن دیوار های اصلی شما می توانید طرح کاغذ دیواری اصلی خود را بر روی این دیوار ها در نظر بگیرید و طرح فرعی کاغذ دیواری خود را برای دیوارهای فرعی مانند ستونها و یا دیوارهایی که در آنها درب یا پنجره های متعدد وجود دارد همانطور که خدمتتان عرض کردیم استفاده ترکیبی از طرحها میتواند بسیار اثربخش تر باشد. شما با استفاده از کاغذ دیواری میتوانید به راحتی و سادگی دکوراسیون محل سکونت یا کار خود را تغییر دهید و آن را زیبا تر و شیکتر کنید. زیرا انتخاب درست این مدل و طرح کاغذ ، میتواند نمای خانه شما را زیبا تر و خاص تر کند . ۷- برای بزرگتر یا کوچکتر به نظر رسیدن یک محیط با استفاده از انتخاب طرح کاغذ دیواری مهمترین المانی که باید به آن توجه کنیم اختلاف رنگی بین رنگ پس زمینه کاغذ دیواری و رنگ طرح اصلی کاغذ دیواری میباشد که هرچه این اختلاف رنگی بیشتر باشد کاغذ دیواری محیط را شلوغ تر به نمایش میگذارند و زننده تر است و هر چه اختلاف رنگیه رنگ پس زمینه و رنگ طرح کمتر باشد کاغذ دیواری محیط را خلوتتر و بزرگ تر به نمایش می گذارد.راهکار دیگر برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا با انتخاب از کاغذ دیواری استفاده از کاغذ دیواری با تناژ رنگی یکسان با تناژ رنگی سقف و کف می باشد.

کاغذ دیواریهای مقاوم همگی دارای یک لایه محافظتی ضد آب از جنس وینل هستند که در برابر رطوبت و خراش مقاوم است. دیوار های کج و معوج و دارای قناسی بدترین جا برای نصب کاغذ دیواری میباشد. این فرشینه های تزئینی هم به اتاق رنگ می داد و هم به عنوان لایه ای عایق میان دیوار سنگی و فضای داخلی عمل می کرد و در نتیجه گرمای درون اتاق را حفظ می نمود. کافی است مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید. که اینطور به نظر می آید که اصلی ترین عامل برای طول عمر کاغذ دیواری شرایط نصب و زیرسازی کاغذ دیواری می باشد توجه داشته باشید دیواری را که برای نصب کاغذ دیواری انتخاب کردهاید حتماً باید شرایط لازم برای نصب کاغذ دیواری را داشته باشد و در غیر اینصورت با اجرای زیرسازی به این شرایط لازم دست پیدا کند. کاغذ دیواری به عنوان پوششی برای دیوار توانسته است در سالیان اخیر جایگاه ویژه ای در میان مشتریان پیدا کند و به عنوان جایگزین اصلی نقاشی ساختمان معرفی شده است. کاغذ دیواری ها نیز در دسته های مختلفی تولید شده اند که اکثر آنها قابل شستشو و تمیز کردن هستند و همین امر سبب شده است که در سالیان اخیر جایگاه ویژهای در بین مشتریان ایجاد کنند البته کلمه قابل شستشو شاید واژه چندان مناسبی نباشد و به جای آن می توان از واژه قابل تمیز کردن استفاده کرد.

البته صحبت کردن در زمینه انتخاب طرح کاغذ دیواری کار بسیار دشواری است است چون انتخاب طرح تا حد بسیار بالایی به سلایق و ویژگیهای روحی افراد بستگی دارد. ۵ در انتخاب کاغذ دیواری برای دیوار هایی که در یا پنجره در آنها وجود دارد میتوانید از طرح های راه راه عمودی استفاده کنید که این طرح ها ارتفاع سقف را بلندتر به نمایش می گذارند و همچنین برش های کاغذ دیواری برای لبه درب و پنجره را که ظاهر مناسبی ایجاد نمیکند را در طرح خود گم می کنند و کمتر به نمایش می گذارند. 1- ابتدا با استفاده از یک دستمال یا اسفنج تمیز و خشک گرد و غبار روی کاغذ دیواری را پاک کنید. در طی سالیان اخیر قیمت کاغذ دیواری همانند سایر کالاهای وارداتی به علت بعضی از تنش های سیاسی و نرخ ارز افزایشی را در پی داشته است در حال حاضر قیمت هر رول کاغذ دیواری در بازار تقریباً از رولی ۴۰ هزار تومان تا حتی رولی یک میلیون تومان هم وجود دارد البته همه این اختلاف قیمت به خاطر جنس بهتر و کیفیت مطلوب تر نیست و بخش زیادی از آن به علت متراژ بالاتر رول کاغذ دیواری می باشد. اگر بخواهیم مقداری کاربردی تر صحبت کنیم قیمت هر رول کاغذ دیواری مناسب و با کیفیت مطلوب بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان می باشد شما عزیزان میتوانید با هزینه کردن در این بازه قیمتی از کاغذ دیواری مطلوب با تنوع طرح بالا و کیفیت مناسب بهره مند شوید.

۶- اگر میخواهید مقداری فضای خود را عریض تر و پهن تر نشان دهید از کاغذ دیواری ها با طرح راه راه افقی استفاده کنید. 2-برای تمیز کردن کاغذ دیواری از دستمال تنظیف مناسب استفاده کنید و به هیچ عنوان از دستمالهای با سطح زبر استفاده نکنید چون ممکن است سطح کاغذ دیواری و پوستر دیواری شما را خراشیده کند و از بین ببرد. 6- بعد از تمیز کردن محل مورد نظر از کاغذ دیواری و پوستر دیواری با یک دستمال خشک رطوبت روی سطح مورد نظر را بگیرید و کاغذ دیواری را کاملا خشک بفرمایید. یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل خرید و نصب کاغذ دیواری برای یک محیط انتخاب صحیح طرح جهت ست بستن و چیدمان مناسب وسایل می باشد. از نمونه طرح هایی که برای چاپ کاغذ دیواری انتخاب می شوند طرح های سنتی، تاریخی، هنری، هندسی و یا الهام گرفته از طبیعت می باشند. کارشناسان ما در ساعات اداری و روزهای کاری آماده هستند تا مشاوره لازم را به شما ارائه دهند و بهترین گزینه ممکن را از لحاظ قیمت محصول و کیفیت چاپ طرح، به شما پیشنهاد کنند. 2- در انتخاب کاغذ دیواری برای نشیمن سعی کنید بیشتر از رنگ های خنثی و یا کمی گرم استفاده کنید که حس صمیمی بودن و خودمانی بودن را به محیط القا می کند.