چند نکته برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب – ایمنا

انتخاب رنگ های تند و بیش از حد درخشان گزینه مناسبی برای فضای اتاق خواب نیست.بهتر است از رنگ های گرم و در عین حال روشن استفاده کنید.استفاده از رنگ هایی مثل قرمز،نارنجی و آجری موجب ایجاد فضایی گرم و صمیمی می شود.استفاده از رنگ های سرد مثل زرد و سبز هم می تواند گزینه مناسبی باشد.انتخاب آن بستگی به سلیقه و همچنین تناسب و هارمونی با دکوراسیون داخلی شما دارد. از کاغذ دیواری پارچه ای بیشتر در محل هایی که رطوبت کمتری دارد استفاده می شود مثل اتاق نشینمن یا اتاق کنفرانس ها. به طور کلی برای دیزاین و دکوراسیون خانه های بزرگ به قواعد و قانون های خاصی نیاز ندارید و می توانید مطابق با سبک و سیاق منزل تان از طرح های متنوعی برای مدل کاغذ دیواری پذیرایی تان استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که مدل کاغذ دیواری انتخابی شما حتما باید با سبک دکوراسیون شما هماهنگ باشد، به طور مثال اگر مبلمان و سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است پس حتما کاغذ دیواری شما باید از طرح و رنگ های نسبتا لوکس و کلاسیک انتخاب شود تا هماهنگی و هارمونی مشخصی در فضای داخلی شما ایجاد شود. نکته قابل توجه در این روند که می بایست به آن توجه کرد این است که در انتخاب طرح کاغذ دیواری برای دفتر کار تنها به اصول و قواعد دکوراسیون داخلی محیط خود اکتفا نکنید و تلاش کنید در طرح های انتخابی با توجه به اصول روان شناسی و تأثیر گذاری نقوش و رنگ بر ذهن افراد، کاغذهایی را انتخاب کنید که بعد از مدت زمانی کوتاه احساس خسته کننده بودن را در شما ایجاد نکنند.

اگر دقت کرده باشید، دیوارهایی که کاملا با چوبها یا سنگهای دکوراتیو پوشیده شدهاند، برای پشت تلویزیونها شدیدا محبوب شدهاند. با کاغذ دیواری کردن دیوار پشت قفسهها ظاهری خاص و جذاب به آنها اضافه کنید. در انتخاب کاغذ دیواری یه مسئله مهم دیگر که وجود دارد این است که اتاق خواب برای چه کسی است انتخاب کاغذ برای اتاق خواب کودک ، اتاق خواب برای نوجوان پسر یا برای اتاق خواب دخترانه بسیار متفاوت است و باید طرح و رنگ آن متناسب با آنها انتخاب انتخاب شود. یکی از دلایل زیبایی کمدها و دراورهایی که در درون آنها فروفتگی وجود دارد این است که میتوان داخل این فرورفتگیها را کاغذ دیواری کرد. دانستن این موضوع خیلی مهم است ;چرا که عدم هماهنگی طرح و رنگ برای خانواده احساس آشفتگی و کسالت ایجاد می کند. یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری باید به آن توجه نمایید هماهنگی کاغذ دیواری پذیرایی با کفپوش است. هنگام خرید کاغذ دیواری قابل شستشو بودن آن عبارتی است که حتما باید در مشخصات محصول به کار رفته باشد.

برای مشاوره خرید کاغذدیواری پذیرایی هم میتوانید با کارشناسان ما در صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید و بهترین انتخاب و خرید کاغذدیواری برای پذیرایی را داشته باشید. ما برای شما در فروشگاه بزرگ اینترنتی کاغذدیواری فارسیان دکور انواع کاغذدیواری مناسب حال و پذیرایی را با رنگ های بینظیر و زیبا فراهم کرده ایم تا بتوانید با هر فضایی دکوراسیون زیبایی را برای منزل یا محیط کار خود بسازید. در فضاهای کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید تا گرفتگی و تنگ شدن پذیرایی بوجود نیاید. در برخی کاغذ دیواری های PVC برای نرمتر شدن کاغذ دیواری به آن آزبست اضافه میکنند که خود این ماده نیز از عوامل سرطانزا بوده و به تنهایی بسیار خطر ناک می باشد (البته این مورد فقط در کشورهایی مانند چین و در کارخانه های درجه چندم اتفاق می افتد). 13. کاغذ دیواری پذیرایی با طرح خطوط افقی نیز باعث وسیعتر دیده شدن دیوار میگردد و البته سقف را کوتاهتر نشان میدهد.

البته معمولا رنگهایی که در فروشگاه ها و اماکن تجاری استفاده می شود طی دوره چند ساله کاملا تغییر کرده و متحول میشود . کاغذ دیواری در دوره رنسانس بسیار مورد استقبال اشراف قرار گرفت و محبوبیت زیادی پیدا کرد. برای نصب کاغذ دیواری ابتدا باید ارتفاع و عرض دیوار را اندازه گیری کرد و بر اساس آن رول های کاغذ دیواری را در صورت نیاز برش زد و به نحوی کنار هم قرار داد که از نظر الگویی تراز شوند. نکتهی بسیار مهمی که در این رابطه وجود دارد به مرحله نصب این محصولات مربوط می شود. معمولا این نوع بسیار مناسب نصب کاغذ دیواری پذیرایی است. اگر دنبال کاغذ دیواری لوکس میگردید سراغ طلایی و نقره ای بروید و اگر به صورت کلی نمیدانید کدام رنگ برای منزلتان مناسب است رنگ کلی فرش، مبلمان و پردهها را در نظر بگیرید و بعد نگاهی به چرخ رنگها که روی اینترنت هم موجود است، بیندازید. کاغذ دیواری PVC: این مدل کاغذ دیواری معمولا ابعاد کوچکی دارد و برای کاغذ دیواری اتاق نوزاد مناسب است.