چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

زیرا طول عمر بالایی دارند و با نام کاغذ دیواری قابل شستشو شناخته می شوند. دوام و عمر این نوع از کاغذ دیواریها نیز همانند کاغذ دیواریهای PVC است و تا سالیان زیادی قابل استفاده هستند. توجه داشته باشید که هزینه کاغذدیواری بالاتر است، اما با توجه به عمر بیشتر آن، با گذشت زمان هزینه شما جبران میشود. سایت منزل در تلاش است کلکسیونی از کاغذ دیواریهای متنوع را با قیمت مناسب و خرید آنلاین در اختیار شما قرار دهد. پیش از نصب کاغذ دیواری لازم است دیوار به خوبی تمیز، یکدست و خشک باشد. اگر دیوارها گچی هستند بهتر است یک لایه روغن پرایمر روی دیوار بکشید. پس از انتخاب مدل کاغذ دیواری شاید مهمترین مسئله ای که مطرح می شود نحوه تشخیص کاغذ دیواری مرغوب است. سهولت نصب:نصب کاغذ دیواری نسبت به سایر دیوارپوش ها از پورت بالاتری برخوردار می باشد و حتی خود شما عزیزان نیز می توانید نصب کاغذ دیواری را انجام دهید البته به کارگیری نصاب ماهر و کارآموز ایده بیشتر مورد پیشنهاد قرار می گیرد. حتی میتوانید طرح یا عکس سفارشی خود را برای کاغذدیواری انتخاب کنید. روی دیوار میتواند در زمان نصب و حتی پس از آن برای شما مشکلات دیگری را به وجود آورد که نتیجه مطلوبی نخواهد بود.

حتی خودتان هم میتوانید دیوار را رنگآمیزی کنید. واضح است که با یک رول کاغذ دیواری آمریکایی میتوان عرض بیشتری از یک دیوار را نسبت به یک رول کاغذ دیواری اروپایی پوشش داد. برای افزایش دقت کار و زیبایی بیشتر بهتر است قبل از چسبکاری، تمامی کلید و پریزها را جدا کنید. افرادی که به دنبال خرید کاغذ دیواری هستند به سختی میتوانند قیمت محصولات را تخمین بزنند و همین مسئله کار را برای برآورد هزینه سخت تر خواهد کرد. پشت درز کاغذ را بهاندازه کافی چسب بزنید و پس از آنکه سایر قسمتهای کاغذ را محکم به دیوار چسباندید، رولر کوچکی بردارید و آن را روی درزها بکشید. برای برجسته کردن دیوار پشت تخت یا مبلها از کاغذدیواری برجسته و پررنگ استفاده کنید. به این صورت که یک طرح بر روی کاغذ دیواری تکرار می شود ولی مبنای کار در پوستر دیواری استفاده از صنعت چاپ و پرینت می باشد به این صورت که یک طرح به نظر شما بر روی کاغذ دیواری خام چاپ می شود. برای این کار نیز میتوانید از خدمات پین ورک در زمینه تعمیر کاغذ دیواری بهره ببرید.

اگر فضای مکانی که میخواهید با کاغذدیواری پوشش دهید، کوچک است و میخواهید آن را وسیعتر و پهنتر نشان دهید، از کاغذدیواری با خطهای افقی استفاده کنید. بهتر است بدانید این کاغذ دیواری را میتوانید به آسانی بشویید و گرد خاک را از روی آن پاک کنید . در حال حاضر فضای اکثر منازل مسکونی آپارتمانی و دفاتر اداری، کوچک و محدود است و به همین خاطر بسیاری از انسانها عموماً از حضور در چنین فضاهایی کراهت دارند. در ساختمانهای ایران معمولاً ارتفاع حدود ۳ متر است. در نواحی مانند دور کانال کولر یا لبههای اطراف قرنیز پای دیوار و بازشوها با مشخص کردن خط برش و علامتگذاری و با استفاده از ابزار برش کاتر کاغذ دیواری را برش میزنند. برای چسبندگی بهتر میتوانید یک لایه نازک چسب را روی سطح دیوار بزنید و اجازه دهید تا نسبتاً خشک شود. اگر تصمیم به انتخاب دو نوع کاغذدیواری دارید، کاغذ دیواری که طرح شلوغتری دارد را در میان دیوار یا گوشهای که خلوتتر است، قرار دهید. یکی از پر کاربردترین مصالحی که به عنوان رویه در دیوار ساختمان ها استفاده می شود گچ است. اما امروزه در بافت کاغذدیواریها از مواد و الیاف سازگار با محیط زیست استفاده میشود و خطر کمتری برای کره زمین دارند.

15- چون در ساخت رنگها از مواد شیمیایی استفاده میشود، خطر بیشتری برای آلودگی هوا و لایه ازون دارد. کاغذ های با روکش وینیل را می توانید با آب و مواد شوینده ملایم بشویید ولی کاغذ های معمولی قابل شستشو نیستند. کاغذ دیواری یا پوستر سه بعدی شاید در نگاه اول تشابهات زیادی نسبت به هم داشته باشند اما باطن قضیه می باشد که تفاوت های اساسی که در روش تولید و در ته بندی و رنگ بندی با یکدیگر دارند. در کل کاغذدیواری قابلیت شخصیسازی بیشتری نسبت به رنگ دارد. 14-کاغذدیواری تنوع بسیار زیادی دارد و گزینههای زیادی برای انتخاب در دست دارید. کاغذدیواری پذیرایی را بهتر است از نمونههایی انتخاب کنید که در آنها از برادههای چوب، موادی مانند پی وی سی و خردههای فلز به کار رفته باشد. اگر سقف اتاق شما کوتاه است، از کاغذدیواری با خطهای عمودی استفاده کنید، خطوط عمودی بر ارتفاع تاکید میکنند و دیوارها و سقفها را بالاتر از مکان واقعی خود، نشان میدهد. کاغذ دیواری اتاق خواب و کاغذ دیواری پذیرایی از نظر جنس را میتوان به صورت کاغذی،PVC با پوشش وینیل، نانو، مخملی، کاغذ دیواری سه بعدی و پوستر دیواری با عکس دلخواه طبقه بندی کرد.