چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

بهتر است بدانید در انواع مدلهای این کاغذ دیواری از رنگ سبز استفاده شده است ، زیرا فضا خانه را زیباتر و به خانه شما طراوت می بخشد . 2- آیا استفاده از کاغذ دیواری در خانه های اجاره ای کار درستی است؟ با استفاده از کاغذ دیواری های مدل کاریزما (Wallpaper Model charisma) میتوانید تجربه ای از یک دکوراسیون لوکس و مدرن را با نصب سریع و آسان از بافت های گرم و سرد و حتی جذاب را در منزل و محل کار داشته باشید. همچنین در صورت نصب غیر اصولی کاغذ دیواری ممکن است پس از مدتی کاغذ دیواری از دیوار جدا شده و به دلیل اینکه با چسب به رنگ دیوار چسبیده است بخشی دیوار را خراب کند. البته شما به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید و برای نصب کاغذ دیواری نیاز به یک نیروی کمکی دارید تا در گرفتن رول های بزرگ و چسب کاری آنها با شما همکاری کند. تصاویر پس زمینه کاغذ دیواری دست ساز منحصر به فرد بوده و توسط هنرمندان با سلیقه، با دقت فراوان و به صورت چاپ بر روی بلوک های لینو ( نوعی هنر چاپ دستی ظریف و زیبایی است، که با تکنیکی خاص بر روی ورق های لینولئوم انجام میشود.) برش داده می شود.

در هنگام نقاشی بوی رنگ فضا را برای سكونت نامناسب می نمايد و تا مدتها هم ادامه دارد همچنين زمانی بايد طی شود كه رنگ روی ديوارها خشك شوند در صورتيكه كاغذ ديواری پس از نصب شدن هيچ بويی ندارد و با سرعت هم خشك می شود. کاغذ دیواری های اولیه طرح هایی مشابه تصاویر فرشینه ها داشتند و گاهی اوقات ورقه بزرگ کاغذی همانند فرشینه ها به صورت آزاد بر روی دیوار نصب می شد و گاهی نیز همچون سیستم امروزی آن را بر دیوار می چسباندند. این محصول همان طور که در نقش ها و طرح های متعدد ارائه میشود در قیمت هم بسیار متنوع است و میتواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز تمام اقشار باشد و اغلب افراد جامعه با وضعیت و توان مالی گوناگون میتوانند کاغذ دیواری منزل خود را با توجه به جیب و سلیقه ای که دارند انتخاب کنند. کاغذ دیواری های پارچهای، نسبتاً سنگین هستند و به همین خاطر، عایق بسیار مناسبی برای صدا و حرارت محسوب میشوند. محیط آشپزخانه معمولاً با کابینت و یا دیگر وسایل آشپزخانه محصور شده است اما هر قدر که بتوانیم از اندک فضا های این محیط برای تزئین استفاده کنیم به جذابیت آن کمک بیشتری نموده ایم. اگر هم از کاغذ دیواری استفاده کنید که دارای طرح هایی شکسته باشد، باعث افزایش پویایی فضا خواهد شد.

کاغذهای دیواری کنتراست بالایی دارند و استفاده از طرح های شلوغ سبب کوچک نشان دادن و شلختگی فضای خانه می شوند. در ساخت بعضی از آنها از یک لایه وینیل استفاده شده و ممکن است در برخی دیگر، یک لایه نخی وجود داشته باشد. بعد از تمیز کردن دیوار، لازم است روی آنها روغن پرایمر بزنید. دیواری که پرایمر خورده است، بدون تخریب و به راحتی، تنها با خیس کردن کاغذ دیواری از روی دیوار جدا می شود. اگر دیوارها نمدار نیستند اما روی آنها شکاف یا ترکی وجود دارد با استفاده از بتونه شکاف ها و ترک ها را بپوشانید و سنباده بکشید تا سطح دیوار صاف و یکدست شود. به خاطر وجود پلاستیک (PVC)، استفاده از آنها در اتاق خوابها و اتاقهای کودکان پیشنهاد نمیشود. انواع کاغذ دیواری که میتوانید از آنها استفاده کنید! این نوع کاغذ دیواری ها گران هستند و بهتر است که از آنها برای محیطهای لوکستری استفاده کنیم. یکی دیگر از مزایای استفاده از پرایمر زمانی است که می خواهید کاغذدیواری را از روی دیوار جدا کنید.

پرایمر همچنین مانع نشان دادن رنگ زیرین دیوار می شود. چرا که کاغذ دیواری علاوه بر نصب سریع و آسان، مشکلات رنگ آمیزی را هم ندارد. چرا که نباید کاغذ دیواری را روی دیوار مرطوب نصب کرد. یک رول واحد تنها دارای ۴ متر و ۱۱٫۵ سانتیمتر (۱۳٫۵ فوت) کاغذ دیواری است در حالی که رولهای دو برابر دارای ۸ متر و ۲۳ سانتیمتر (۲۷ فوت) کاغذدیواری هستند؛ بنابراین اگر طول دیوار شما ۲ متر و ۷۵ سانتیمتر (۹فوت) است، شما تنها میتوانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید. ابعاد پوستر دیواری سه بعدی را چگونه انتخاب کنیم؟ در واقع، میتوانیم آنها را به شکل دلخواه رنگ کنیم. اگر پارکت را تیره کنیم و سقف هم تیره باشد ولی دیوارها روشن باشد، خانه باریک و درازتر نشان داده میشود. دیوار های اتاق به مرور زمان گرد و غبار می گیرند و کمی تیره تر می شوند، به همین منظور انتخاب یک دیوارپوش مقاوم و با کیفیت این امکان را فراهم می کند که در صورت ایجاد لک و آلودگی بر روی دیوار بتوان آن را با دستمالی مرطوب تمیز کرد.