چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

غیر بافته شدهها موادی را ایجاد کردند که از لحاظ ابعاد و اندازه تغییر شکل نمیدهد؛ بنابراین رطوبت مانند چسبی عمل میکند که بتوان کاغذ را بر روی دیوار نصب نمود. ابتدا کاغذ دیواری را به اندازه 5 تا 10 سانتیمتر بزرگتر از ارتفاع دیوار برش میزنیم و روی میز کار قرار میدهیم، توجه داشته باشید که فقط قواره اول را باید اینطور برش بزنید، زیرا رول بعدی را با توجه به طرح کاغذ دیواری باید برش بزنید، بهتر است تا در اینجا یک مورد بسیار مهم را توضیح دهیم و آن “جوری طرح” است، جوری طرح یعنی اینکه پس از چسباندن قواره اول کاغذ دیواری به دیوار، اگر کاغذ دیواری ما طرحدار باشد و ساده نباشد، مجبور هستیم قواره دوم را طوری ببریم تا طرحها در ادامه هم قرار بگیرند، از انجام این کار با عنوان جوری طرح یاد میکنیم، حالا روش نصب را ادامه میدهیم، برای برش دادن قواره دوم کاغذ دیواری، باید جوری طرح را در نظر بگیرید و ممکن است لازم باشد که این قواره را تا 60 سانتیمتر بزرگتر برش بزنید. پس از اتمام این مرحله، محلولی رقیق از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش درست کنید و آن را با قلموی بزرگ به دیوارها بزنید تا گرد و غبار احتمالی از روی دیوار زدوده شود و کاغذ دیواریها در هنگام نصب محکم به دیوار بچسبند، توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار، برق را از کنتور قطع کنید، حتما لازم نیست رادیاتورهای شوفاژ را باز کنید، چون معمولا آببندی مجدد کار سختی است، میتوانید در هنگام نصب با یک وسیله تی شکل یا حتی اگر فاصله رادیاتور با دیوار زیاد است، با دست این کار را انجام دهید و پشت آنها را کاغذدیواری کنید.

برای این منظور از دستگاه بخارکننده چسب کاغذ دیواری استفاده میشود که با برق کار میکند. حتما همه شما از دوران کودکی خود با ابرنگ کار کرده اید و حس کرده اید که آنها میتوانند نقاشی شما را زیباتر کنند . ازین رو پیشنهاد می کنیم قبل از هر تصمیمی با یک نصاب کاغذ دیواری حرفه ای مشورت کنید تا بهترین تصمیمات را در زمینه خرید و اجرای کاغذ دیواری بگیرید. همه میخواهند که به ازای ساعات کاری طولانی مدت و حضور در محل کار، نتیجه و بازدهی مورد قبول خود را داشته باشند. کاغذهای فیبرو، چرم، کتان و پاستل از جمله متریال هایی هستند که برای تولید این پوسترها مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مکان ها، تجاری و بسیاری نیز مسکونی می باشند. در مکان های تجاری باید از انواع کاغذدیواری مقاوم و مستحکم استفاده نمود. کاغذ دیواری در موارد بسیار زیادی و در مکان های زیادی قابل استفاده میشود و در واقع محدود به هیچ جا و مکانی نیست، اما در ادامه مکان هایی را که بیشترین استفاده از این محصول دارند را برای شما عزیزان به صورت لیست شده ارائه میکنیم. از این رو در ادامه به راه کارهایی پرداخته خواهد شد که در روند انتخاب های شما برای محیط کاری مورد نظرتان مفید واقع شود.

هم نسبتا کم هزینه است و هم اینکه خیلی زود بدون اینکه مجبور بشوید روزهای کاری را به خاطر تعمیرات، تغییرات و یا بازسازی محل کار از دست نمیدهید. نصاب حرفه ای می تواند با کمترین میزان ضایعات کار نصب را انجام دهد. این ورقههای بزرگ کاغذی گاهی مانند فرشینهها به صورت آزاد بر دیوار نصب میشدند و گاهی هم مانند نصب امروزی به سطح دیوار چسبانده میشدند. برای انجام زیرسازی کاغذ دیواری مقداری پرایمر را با چسب چوب و چسب کاغذ مخلوط کنید و به صورت یکنواخت به کل سطح بمالید. نصب کاغذ دیواری به چه صورت است؟ ممکن است مدتی بعد از نصب کاغذ دیواری، درزهای بین آن باز شود. برای ایجاد چاپ با طرح برجسته روی متریال کاغذ دیواری، بجای دستگاه چاپ اکوسالونت، از دستگاه چاپ یووی یا چاپ فلتبد استفاده میشود. دانشگاه و مرکز تحقیقات تکنولوژی کارسلو ( KTI ) آلمان از دهه ۱۹۹۰ شروع به ساخت این پوشش خاص و زیبا کرد ، بالاخره تیم تحقیقاتی در سال ۲۰۱۰ موفق به ساخت کاغذ دیواری سیسمیک شدند . بدون شک امروزه چاپ دیجیتال کاغذدیواری یک ترند است و به لطف تکنولوژی در حال رشد، این صنعت هر روز پیشرفت میکند و بر تعداد طرفدارانش افزوده میشود.

چاپ کاغذ دیواری طبیعت همانطور که از نامش پیداست، تصویری از مناظر طبیعی زیبا و تاثیرگذار یا حیوانات و حیات وحش است و حس تازگی و آرامش به شما القا میکند. استفاده از این مدل کاغذ دیواری همانند کار پتینه میتواند خانه شما را شیک تر و خاص تر کند . شما با استفاده از کاغذ دیواری میتوانید به راحتی و سادگی دکوراسیون محل سکونت یا کار خود را تغییر دهید و آن را زیبا تر و شیکتر کنید. با این محصول فوقالعاده کارآمد میتوانید به سادگی در فضای داخلی منزل یا اداره خود تغییرات محسوس و چشمگیری ایجاد نماید و چهره دکوراسیون فضای مورد نظر را دگرگون کنید. ایجاد عمق و بافت روی دیوار نیز جذابیتهای بصری طراحی را افزایش میدهد. در فضاهای مسکونی نیز اکنون تمایل به استفاده از این نوع دکور افزایش پیدا کرده است. طرح و رنگبندی کاغذ دیواری تنها میتواند افزایش قیمت بسیار جزئی ایجاد نماید، که این تفاوت قیمت هیچگاه در حدی نیست که شما را از خرید طرح مورد نظر به علل مختلف مربوط به طرح و رنگ بازدارد. البته کاغذ دیواریهایی که به این روش به راحتی از دیوار جدا میشوند باید به اصطلاح قابل جداسازی (Peelable) باشند که بسیاری از کاغذ دیواریهای مدرن این ویژگی را دارند.