چگونه کاغذ دیواری را نصب کنیم؟

پس از آنکه دیوار را کاملا تمیز کردید و سطحش خشک شد، کاردکی بردارید و با کمک آن منافذ، شکافها و حفرههای موجود در دیوار را کاملا صاف و یکدست پر کنید. با انواع رنگ ها و طرح های موجود، کاغذ دیواری ها میتوانند به فضای شما بعد و ویژگی بدهند و اغلب حتی نصب برخی از آن ها آنقدر ساده است که خودتان هم می توانید در روزهای تعطیل آخر هفته از پس آن بربیایید. انواع کاغذ دیواری برجسته به خوبی با مبلمان نیز هماهنگ میشوند، و به عنوان دیوارپوش پذیرایی کاربرد زیادی دارند. در مثال دیگر، خانههایی که دیوارهای کوتاهی دارند برای بلندتر نشان دادن ارتفاع دیوار بهتر است از طرحهای راه راه عمودی استفاده شود. باید این نکات را هم بدانید که کاغذ دیواری با طرح های عمودی و راه راه باعث میشود دیوار بلند تر وسقف مرتفع تر به چشم بیایند. مردم همواره به دنبال راه حل هایی برای ایجاد تنوع در محیط اطراف و زندگی شان می باشند. پوسترهای دیواری به این خاطر که در مقیاس بزرگی اجرا میشوند، تاثیر بصری زیادی بر محیط میگذارند.

در این مطلب میخواهیم کاربردهای خلاقانهای از کاغذ دیواری را که توسط طراحان حرفهای و بااستعداد اجرا شده است به شما معرفی کنیم. اگر اتاق خواب کوچکی دارید سعی کنید از کاغذ دیواری های تیره رنگ در آن استفاده نکنید زیرا باعث می شود اتاق کوچک تر از چیزی که هست به نظر برسد و اگر طرح ها عمودی باشند و زمینه روشن باشد، اتاق بزرگتر و سقف اتاق بلندتر دیده می شود و این باعث زیباتر شدن اتاق شما میشود. این نوع پوشش بیشتر در مکان هایی مثل استودیوها، سالن های کنفرانس، کتابخانه ها، لابی ساختمان ها استفاده می شود. برای مثال اگر ارتفاع سقف خانه از حد معمول بیشتر است، می توانید با کاغذدیواری که طرح «افقی» دارد آن را اصلاح کنید. استفاده از قاب دور کاغذ دیواری باعث چشمگیر شدن طرح کاغذ دیواری و بیشتر به چشم آمدن آن میشود. هرچند کاغذ دیواری های آن زمان با انواعی که حالا در بازار هست، تفاوت فاحشی دارد. تفاوت پوستر دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری در چیست؟

برخی از جنس نانو، برجسته و یا سه بعدی ساخته میشوند. کاغذدیواری از نظر جنس «زیرلایه» انواع متفاوتی دارد. انواع و طرح های مختلف کاغذدیواری که در حال حاضر در بازار موجود است به شما کمک می کند بعضی از مشکلات ظاهری خانه را با آن رفع کنید. «کاغذدیواری»، این اسم نشان می دهد که پوشش مورد نظر قابل شست وشو نیست، اما کاغذدیواری هایی که در حال حاضر در بازار موجود است، قابل شست و شو است. بهتر است بدانید دیگر نیازی نیست از مدلهای ساده و محدود قابل اجرا با رنگ های پایه استفاده کنید ، بلکه میتوانید بر اساس حس و حال همچنین سلیقه خود کاغذ دیواری را انتخاب کنید . این نوع کاغذدیواری استحکام و دوام بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد و در برابر طوبت بسیار مقاوم است و همچنین قابلیت کنده شدن از دیوار و شست و شو را دارد. انواع کاغذدیواری ساده با اینکه طرحی بر روی آن وجود ندارد، به خصوص زمانی که در تضاد رنگ با دیوارهای دیگر به کار رود، میتواند تاثیر زیادی در دکوراسیون فضا ایجاد نماید. این مدل برای کسانی که دوستدار طبیعت هستند و با آن انس گرفته اند، گزینهای مناسب است.

پروسه زمانبر نقاشی ساختمان این روزها جای خود را به نصب و تعمیر کاغذ دیواری در طرحها و رنگهای مختلف داده است. این نوع دیوارپوش قابلیت تنفس دارد و هوا را از خود عبور می دهد. کاغذ دیواریهای نانو قیمت بالایی دارند و با توجه به موادی که در آن به کار گرفته شده گرد و غبار را به خود جذب نخواهند کرد. البته در مورد انتخاب کاغذ دیواری در این فضا باید دقت زیادی کنید، چراکه اولین چیزی که هنگام ورود به خانه با آن مواجه میشوید کاغذ دیواری است و میتواند تاثیر زیادی روی نظر فرد در مورد خانه شما بگذارد. اگر سطح دیوار شما ترک داشته و یا برآمدگی دارد بهتر است قبل از نصب این سطوح را بتونه کاری کنید. با توجه به ویژگیهای بالا شما میتوانید یک کاغذ دیواری با طرح و مدل مناسب انتخاب کنید. ۱۰- پوشش دیواری آکوستیک یا با عایق صوتی: این نوع دیوارپوش، پوششی دکوراتیو با قابلیت جذب صوت و کاهش انعکاس صوت در محیط است. هزینه نصب هر رول کاغذ دیواری بین 10 تا 20 هزار تومان میباشد که این قیمت به جنس کاغذ دیواری، قابلیت شستشو، ضد چربی، طرح و الگو و کشور سازنده آن بستگی دارد.