چگونه کاغذ دیواری را نصب کنیم؟

در دیوارهای عمودی میتوانید طرحهای راه راه زیبا باشد. در ضمن این کار به مقدماتی نیاز دارد که بهتر است اول به آنها بپردازیم. البته این قیمت پایین، دلایلی دارد که از بین آنها میتوانیم به غیرقابل شستوشو بودن و مقاومت بسیار پایین در برابر خراشیده شدن اشاره کنیم. میتوانیم آنها را روی انواع دیوارها و سطوح مختلف نصب کنیم. در واقع، میتوانیم آنها را به شکل دلخواه رنگ کنیم. این نوع کاغذ دیواری ها گران هستند و بهتر است که از آنها برای محیطهای لوکستری استفاده کنیم. کاغذدیواری از جنس کاغذ باید قبل از نصب، آغشته به چسب شود و به همین خاطر، باید چند دقیقهای صبر کنیم تا چسب به خورد آن برود که متأسفانه این اتفاق میتواند منجر به تغییر ابعاد کاغذ دیواری شود. البته شما به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید و برای نصب کاغذ دیواری نیاز به یک نیروی کمکی دارید تا در گرفتن رول های بزرگ و چسب کاری آنها با شما همکاری کند. این کاغذ دیواری برای تمام اتاقها مناسب است، اما فرآیند نصب آن بسیار سخت و چالشبرانگیز خواهد بود.

امروزه برای فضاهای مدرن پوشش دیواری بسیار مناسب که لوکس و بسیار مقاوم تر از کاغذدیواری و با عرض ۱/۴۰ ارایه میگردد . کاغذ دیواری هایی که پوشش وینیل دارند، قابل شستشو هستند و جنس آنها مثل مقوا یا کاغذ نیست. کاغذدیواریهای از جنس وینیل به خاطر ماندگاری بالا و نگهداری راحتی که دارند، بسیار محبوب هستند. کاغذ دیواری های پارچهای، نسبتاً سنگین هستند و به همین خاطر، عایق بسیار مناسبی برای صدا و حرارت محسوب میشوند. از دیگر نکات قابل ذکر، توجه به نکات و مشخصات فنی کاغذ دیواری است که بر میزان ماندگاری و دوام کاغذ بسیار تاثیر گذار است. نکات زیر میتواند راهکارهای مفیدی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه شما باشد. آنهایی که لایه نخی دارند، انتخاب ایمنتری محسوب میشوند، اما نگهداری از آنها نیز سختتر خواهد بود. هزینه بالا: هزینههای خرید و اجرا تنها زمانی از معایب کاغذ دیواری محسوب میشود که بخواهید آن را با رنگآمیزی دیوارها مقایسه کنید. این روزها اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید به راحتی متوجه می شوید که کمتر کسی به سراغ روکش دیوارها با استفاده از گچ میرود و اکثرا اولین و بهترین انتخاب را استفاده از کاغذ دیواری می دانند. بنابراین اگر قصد اجاره خانه را دارید و میخواهید دستی به سر و روی خانهتان بکشید این کاغذ دیواری مناسب شماست.

زیرا در این نوع از کاغذ دیواریها پس از کندن آن از دیوار، دیوار منزل شما نیاز به بازسازی مجدد دارد. از جمله مراقبت از دیوارها تا زمان خشک شدن رنگ، نگرانی از رنگی شدن وسایل در حین رنگ آمیزی و بوی تند رنگ به خصوص برای افرادی که زمینه آلرژی دارند. فرقی نمیکند که مبلمان یا وسایل تزیینی خانه شما چه رنگی است یا چه مدلی دارد ، بلکه تنوع بالای آن میتواند نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد . بلکه می توانید بخشی از دیوار مانند پشت تلویزیون خود را طرح شلوغ و مابقی دیوار ها را ساده انتخاب کنید. از طرح های ساده و ارزان تر تا طرح های لوکس و نقش های مدرن. در مجموع در این سبک تلاش میشود تا از طرح ها و الگوهای خاص در طراحی و دکوراسیون فضا استفاده شود . اگر دیوارها ترک، شکاف، نم یا رطوبت ندارند کافی است محلول رقیقی از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش درست کنید و آن را با قلموی بزرگ روی دیوارها بزنید تا گرد و غبار روی دیوارها پاک شود.

اما اگر دیوار نم و رطوبت دارد شما باید منشا و علت نم دیوارها را پیدا کنید و آن را برطرف سازید. این روزها نصب کاغذ دیواری به جای رنگ آمیزی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. هرچقدر که لایههای بیشتری وجود داشته باشد، کیفیت کلی کاغذ دیواری نیز افزایش پیدا میکند. این کاغذدیواریها با زدن لایه وینیل به قسمت کاغذی ساخته میشوند و کیفیت و ماندگاری آنها، رابطه مستقیمی با نوع لایه وینیل دارند. با این کار، کاغذ دیواری خیلی محکم روی دیوار می چسبد. چرا که نباید کاغذ دیواری را روی دیوار مرطوب نصب کرد. این کاغذ دیواریها انواع متفاوتی داشته و چون جدا شدنی هستند، میتوان آنها را به خانه دیگر یا مکان دیگر جابجا کرد. با یک طرح هنری دستی فرنسوی کاملا متفاوت خواهد کرد . چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند. با استفاده از کاغذ دیواری های مدل کاریزما (Wallpaper Model charisma) میتوانید تجربه ای از یک دکوراسیون لوکس و مدرن را با نصب سریع و آسان از بافت های گرم و سرد و حتی جذاب را در منزل و محل کار داشته باشید. کاغذ دیواری1. کاغذ دیواری خارجی و ایرانی در انواع طرح ها و رنگ های مختلف دنیا.