کاغذ دیواری، بهترین و مناسبترین پوشش برای دیوارها – همشهری آنلاین

علاوه بر قیمت هر رول کاغذدیواری شما باید هزینه نصب، چسب کاغذ دیواری و زیر سازی مورد نیاز برای دیوارها را نیز در نظر بگیرید. محیطی مثل حمام که رطوبت بالایی دارد باعث میشود که چسب کاغذ دیواری خاصیت چسبندگی خودش را از دست بدهد و در نتیجه کاغذ از دیوار جدا میشود. این کاغذ دیواری علاوه بر داشتن ویژگی های مثبت همچون قابلیت شستشو یک ویژگی مهم دیگری دارد که آن را از سایر رقبا متمایز می کند و آن ویژگی خاصیت ضدلک و آلودگی می باشد. شما میتوانید به راحتی برای قسمت خاصی که بیشتر از سایر قسمتهای منزلتان که به چشم میآید از کاغذ دیواری متفاوتتر و حتی لاکچری استفاده کنید. اگر که دیوارتان ترکهای زیادی دارد و یا این که محیطتان رطوبت زیادی دارد حتی الامکان از کاغذ دیواریهای pvc استفاده کنید. پارچه هایی مثل کرباس یا کتان و حتی مخمل در این نوع کاغذ دیواری به کار رفته است وطرح روی این کاغذ را با استفاده از رنگ های مختلف چاپ می شود.

با یک پارچه نمناک (فقط آب) قسمتی را شسته اید، پاک کنید تا مواد شوینده از کاغذ دیوار پاک شود. نمونههای اندکی از الگوهای تکرار شونده کاغذ دیواریهای اولیه به جا مانده است، اما تعداد زیادی از کلیشههای اصلی که نمایانگر الگوهای تزیینی آن زمان میباشند هنوز هم دردسترس است. اگر دکوراسیون منزلتان سنتی و کلاسیک است، سعی کنید از کاغذ دیواری طرح داماسک و کاغذ دیواری طرح بته جقه و یا از کاغذ دیواری با طرحهای سنتی استفاده کنید. قدیمی ترین نمونه به جا مانده از کاغذ دیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بوده به سال ۱۵۰۹ بر می گردد. قدیمیترین نمونه به جا مانده از کاغذدیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بود به سال 1509 بر میگردد. اما کاغذ دیواری به شکلی که امروزه وجود دارد با پیدایش صنعت چاپ تولید شد. کاغذ دیواریهای اولیه طرحهایی مشابه تصاویر فرشینهها داشتند و گاهی اوقات ورقه بزرگ کاغذ همانند فرشینهها به صورت آزاد بر روی دیوار نصب میشد و گاهی نیز همچون سیستم امروزی آن را بر دیوار میچسباندند. ممکن است خود شما طریقه نصب کاغذ دیواری را بلد باشید و بتوانید انجام دهید اما انجام توسط نصاب کاغذ دیواری که به صورت حرفه ای این کار را انجام می دهد و بر انجام کار تسط کافی دارد، باعث افزایش کیفیت کار می شود.

نصب کاغذ دیواری خیلی ساده است و اشخاص میتوانند به تنهایی این کار را انجام دهند. یک سری نمادهایی روی برچسب کاغذ دیواری ها و یا روی کاتالوگ کاغذ دیواری ها زده می شود که از استانداردهای بین المللی مشخصی برخوردار است. دلیل اول این است که چینیها مخترع کاغذ بودند و دلیل دوم میتواند این باشد که چینیها کاغذ برنج را 200 سال پیش از میلاد بر دیوارهای خود میچسباندند. دیوارهای گچی برای نصب کاغذ دیواری بسیار مناسب هستند و این کار به راحتی انجام می شود. برای اتاق خوابهای منزلتان میتوانید از کاغذ دیواریهای متفاوت و مختلفی استفاده کنید و با این کار به راحتی میتوانید تنوع خوبی در فضای خانه خود ایجاد کنید. شما هم میتوانید با توجه سلیقه و نیاز خود یکی از این ایدهها را انتخاب کرده و از آن در خانه خود استفاده کنید. اگر دکور خانه شما به صورت مدرن و فانتزی یا به عبارتی اسپرت است، بهتر است کاغذ دیواری خود را نیز در همین سبک و از دسته کاغذ دیواری اسپرت انتخاب کنید. با توجه به اینکه کاغذ دیواری کاملاً قابل شستشو است، می توانیم در محیط آشپزخانه نیز از آن استفاده نماییم. کاغذ دیواری از اقلامی ست که مدل های مختلف آن در طرح و نقش متفاوت ، قابل یافت است.

انتخاب آلبوم در این جا از دو قسمت قابل بررسی است. این کاغذ دیواریها که ترکیبی از نان وونها و پی وی سیها هستند، بدین صورت که از مزایای هر دو کاغذ استفاده میکنند. به شکل کلی در ایران کاغذ دیواریها را از روی جنس کاغذی که دارند شناسایی میکنند. یکی از چشمگیرترین قسمتهای هر خانهای محل قرار گرفتن تلویزیون است و افراد در هر صورت محض ورود به داخل منزل به این قسمت توجه میکنند و به همین دلیل میتوان برای پشت تلویزیون از کاغذ دیواری پشت تلویزیون استفاده کرد. استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی پشت ال سی دی جلوه خاص و منحصر به فردی به دکوراسیون داخلی منزلتان خواهد داد و یا میتوان از کاغذ دیواری طرح داماسک به عنوان کاغذ دیواری پشت تلویزیون ال سی دی استفاده کنید و سایر دیوارها را با یک نوع کاغذ دیواری دیگر پوشش دهید. البته کاغذ دیواری هایی با جنس های دیگر هم مانند پیپر, کاغذ دیواری های جنس پارچه, کاغذ دیواری ها از جنس فلز نیز موجود میباشند که کمتر از کاغذ های وینیل و نانوون یا الیاف طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند. همین طور از نصاب حتما بخواهید به علائم پشت کاغذ دیواری هنگام نصب دقت کند تا زمان نصب مشکلی ایجاد نگردد.