کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟

این ایده در مورد کابینتهای رنگشده بسیار کاربردی است. البته این نکته را در نظر بگیرید که حفظ ارامش در محیطی همچون سالن پذیرایی یک اصل مهم است. طرح و نقشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارد- هندسی، گلدار، و یا انتزاعی- و سپس از مبلمانی با رنگهای خنثی در کنار دیوارها استفاده کنید. انواع طرح کاغذ دیواری مدرن، آنقدر متنوع و جذاب هستند که برخی از آنها را می توان به عنوان تابلویی هنری با ابعادی به اندازه ی یک دیوار برای فضای اداری، منزل و یا مکان های تجاری و آموزشی در نظر گرفت. در این مطلب میخواهیم کاربردهای خلاقانهای از کاغذ دیواری را که توسط طراحان حرفهای و بااستعداد اجرا شده است به شما معرفی کنیم. همه ما زندگی در خانه هایی زیبا، همراه با دکوراسیونی لوکس و عامه پسند را ترجیح می دهیم و اگر دکوراسیون خانه قدیمی باشد، در نظر داریم به هر نحوی تغییراتی را در آن ایجاد کنیم. در بعضی شرکت های ارائه دهنده ی خدمات فروش و نصب کاغذ دیواری به طور همزمان انجام می شود ،بدین صورت کافی است شما کاغذ دیواری مورد نظرتان را سفارش دهید و خریداری و نصب آن توسط شرکت انجام می شود.

کاغذ دیواریهای مخملی و بافت دار با مخمل پارچهای و پلاستیکی تولید میشوند، و برای خانههایی با دکوراسیون کلاسیک فوقالعاده هستند. روش ترکیب طرح کاغذدیواری در محیط: باید ابتدا به دنبال كاغذ دیواری طرح دار برای دیوار های اصلی (دیوارهایی كه دید كامل دارند و در آن درب ،پنجره و یا شكستگی وجود ندارد) باشید چرا كه آلبوم های کاغذدیواری به گونه ای طراحی شده اند که هر كاغذدیواری طرح دار در کنار خود یک و یا دو كاغذدیواری ساده که مكمل آن هست را دارد و شما میتوانید سایر دیوار های خود را از آن كاغذ دیواری ها (ساده, راه راه, پتینه) استفاده نمایید البته در نظر داشته باشید تنوع تعداد طرح كاغذ دیواری به ابعاد محیط بستگی دارد. اگر سقف خانه شما دارای قسمتی پیشآمده یا هر نوع جزئیات معمارانه است، میتوانید بر اساس رنگ دیوارها این قسمت از سقف را کاغذ دیواری کنید. این نوع استفاده از کاغذ دیواری واقعا جالب توجه و جذاب است.

این نوع از کاغذ دیواری ها دارای طرح های رومانتیک و رنگ های دخترانه می باشد. البته برای اجرا کردن این ایده حتما باید از نصاب حرفهای کمک بگیرید؛ چراکه نصب کاغذ دیواری در چنین فضاهای کوچکی کار سخت و دشواری است. کاغذ دیواری قابل شستشو: یکی از مهمترین ویژگی برای هر دیوارپوش که می تواند اولویت در انتخاب و استفاده از آن باشد قابل شستشو بودن و قابل تمیز کردن آن می باشد. در واقع پی وی سی کاغذ دیواری با اضافه کردن فتالات است که دارای انعطاف بیشتری می شود و نرم تر می شود. کاغذ دیواری : مردم معمولا سوالات زیادی در مورد کاغذ دیواری دارند که دو سوال مهم آنها عبارت است از: «آیا کاغذ دیواری از مد افتاده است؟ در هر رنگی که شما درنظر داشته باشید قابل دسترس اند و فضای خاص مورد نظرتان را به مخاطبان انتقال میدهند. کاغذ دیواری را میتوان به صورت رولی و یا متری خریداری کرد که با استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری آنرا به دیوار میچسبانند. قبل از اینکه اقدام به خرید کاغذ دیواری کنید یا با نصاب کاغذ دیواری مشورت کنید و با اطلاع از قیمت کاغذ دیواری پذیرایی تصمیم گیری کنید.

با کاغذ دیواری کردن دیوار پشت قفسهها ظاهری خاص و جذاب به آنها اضافه کنید. همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید ترکیب کاغذ دیواریهایی با طرحهای سنتی و میز و صندلیهایی مدرن به فضا ظاهری خاص و زیبا داده است. یک نکته مهم دیگر این است که لزومی ندارد برای کل دیوار های پذیرایی خود از کاغذ استفاده کنید.می توانید یک نکته کانونی در دکوراسیون خود انتخاب کرده و در آن قسمت از کاغذ مناسب استفاده کنید. این نوع کاغذ دیواری ها در طرح های متفاوتی میباشند که میتوانند نمای خانه را زیباتر کنند . از کاغذ دیواریها در درون چهارچوبهایی که توسط گچبریها ایجاد شدهاند استفاده کنید تا این چهارچوبها همچون بوم نقاشی برای کاغذ دیواریهای مورد علاقه شما عمل کنند. توجه کنید که چگونه در فضای موجود در عکس بالا پریز روی دیوار راهپله توسط کاغذ دیواری پنهان شده است و فضای ورودی و دیگر قسمتها پیوند بصری با هم پیدا کردهاند. کاغذ دیواری کردن یکی از دیوارهای اتاق خواب که دارای طرحهای خاص و زیبایی است ظاهر اتاق را جذاب و منحصربهفرد میکند. اگر کاغذ دیواری به درستی در فضای حمام و یا سرویس بهداشتی نصب شود به خوبی به چشم میآید و ظاهر حمام و سرویس بهداشتی شما را به کلی دگرگون میکند.