کاغذ دیواری بهتر است یا پوستر دیواری سه بعدی – خبرگزاری آنا

برخلاف رنگ، کاغذ دیواری در برابر رطوبت مقاوم است و لزومی ندارد که نگران سایش و پاره شدن آن باشید. کاغذ دیواری هندسی از از الگو های پایه بوده است که در سالهای اخیر بسیار از آن برای طراحی و دکوراسیون فضا استفاده میشود . اکثر ما ایرانی ها در خانه هایی به دنیا آمده و بزرگ شده ایم که دارای سبک کلاسیک بوده اند، این سبک دل پذیر،جذاب و آرامبخش است و یادآور تصاویر زیبا و سبک مجلل قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی است که گرما و راحتی خانه های کودکی مان را به یاد می آورد که در آن همه چیز از یک قاعده و قانون پیروی می کند. به طور کلی برای دیزاین و دکوراسیون خانه های بزرگ به قواعد و قانون های خاصی نیاز ندارید و می توانید مطابق با سبک و سیاق منزل تان از طرح های متنوعی برای مدل کاغذ دیواری پذیرایی تان استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که مدل کاغذ دیواری انتخابی شما حتما باید با سبک دکوراسیون شما هماهنگ باشد، به طور مثال اگر مبلمان و سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است پس حتما کاغذ دیواری شما باید از طرح و رنگ های نسبتا لوکس و کلاسیک انتخاب شود تا هماهنگی و هارمونی مشخصی در فضای داخلی شما ایجاد شود.

پس از اتمام این مرحله، دیوار را بازبینی کنید تا احیانا ترک یا شکافی روی آن وجود نداشته باشد، اگر وجود داشت بایستی با بتونه آن را از بین ببرید. وجود طرحهای مختلف کاغذ دیواری باعث شده است تا سلیقههای مختلف را پوشش دهد و افراد بتوانند طرحهای مورد نظر خود را انتخاب کنند. 9- عمر کاغذ دیواری معمولا 10 تا 15 سال است. می توانید از طرح های کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید. برای خرید کاغذ دیواری جدید ما چند فروشگاه را بررسی کردیم و از میان آنها فروشگاه پرشین راگ را که دارای طرح های جدید و زیبایی بود انتخاب کردیم. از نظر بصری، کاغذ دیواری سه بعدی در هر نوری، جلوهای زیبا دارد. کاغذ دیواری مدرن برای استفاده در فضاهای اداری و رسمی طرح بسیار خوبی می باشد. خصوصا که خریدار نمیتواند عینا کاغذ دیواری مذکور را بر دیوارهای خود تصور کند. در ابتدا بهتر است روی قسمت کوچکی از کاغذ دیواری، مایع شوینده را تست کنید.

یکی از جذابترین و جدیدترین مدلهای کاغذ دیواری، نوع سه بعدی آن است. سایت پویانو همواره جدید ترین طرح و مدل های کاغذ دیواری تولیده شده توسط معتبرترین برند ها را با بهترین قیمت در اختیار هموطنان گرامی قرار داده است. ولی اگر بطور متوسط بخواهیم قیمت آن را بشما بگوییم باید یک چیزی در حدود 70 تا 80 هزار تومن به ازای هر متر هزینه کنید. در حقیقت هنگام نشستن در اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی یک حس بینهایت به شما می دهد. چنانکه طرح ها بتعداد زیاد در کنار هم تکرار می شوند و بعد از مدتی ممکن است خسته کننده بنظر برسد. کاغذ دیواری هنوز هم طرفداران زیادی دارد. البته نکتهای که باید در این زمینه توجه کنید دقت در نصب درست کاغذ دیواری در درون چهارچوب است. با توجه به روحیه و سلیقه خود ، باید طرح مناسب برای دیوار پشت میز تلویزیون را انتخاب کنید . عیب آنها در تکرار طرح های آنها می باشد. کاغذ دیواری نسبت به سایر دیوارپوش ها از زمان اجرای بسیار کمتری برخوردار می باشد و شما عزیزان می توانید در کمترین زمان ممکن ( نزدیک به چند ساعت )یک واحد مسکونی یا یک واحد اداری را کاغذ دیواری آن را اجرا کنید.

از کاغذ دیواری میتوان برای همه دیوارها و اتاقها و یا فقط یک دیوار خاص و برجسته استفاده کرد. برای اتاق خواب کاغذ دیواری بهتر است یا پوستر دیواری؟ قابل شستشو: قابلیت شستشو از مهمترین مزایای کاغذ دیواری است. کاغذ های بکار رفته در پوسترهای دیواری تنوع زیادی دارند. اما امروزه در بافت کاغذدیواریها از مواد و الیاف سازگار با محیط زیست استفاده میشود و خطر کمتری برای کره زمین دارند. از طرفی باید این را در نظر داشت که ضد صدا و گرما هستند و برای بسیاری از محیط ها گزینه ای مناسب خواهند بود. امروزه طراحی ها وایده های متنوع بسیاری ارائه می شود که کاربرد ابزارها و المان های مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد. امروزه طراحان کاغذ دیواری تقریباً تمام مدهای پرطرفدار روز را در طراحیشان در نظر می گیرند. ویکتوریا هاريس متخصص چاپ پارچه میگوید: «من فکر نمیکنم عبارت کاغذ دیواری از مُد افتاده باشد و يا دیگر تمایلی برای استفاده از آن وجود نداشته باشد، ولی کاغذ دیواری امروزه کاربردهای بیشتری پیدا کرده است. با توجه به تعداد بالای تولید کنندگان و طرح های موجود در بازار هنوز هم برای تمام سلایق طرح های زیبا و منحصر به فرد وجود دارد.