کاغذ دیواری – خبرگزاری مهر

سپس به آرامی آن را صاف کرده و بر روی دیوار بچسبانید. با توجه به اینکه بیشتر خانه های امروزی متراژ پایینی دارند و خیلی از خانواده ها در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند مدام به دنبال راهی برای بزرگتر نشان دادن خانه و دلباز نشان دادن آنها هستند. همانطور که گفتیم کاغذدیواری ها انواع متفاوتی دارند و شما با توجه به اینکه قرار است دکوراسیون خانه تان مدرن یا کلاسیک باشد نمونه مد نظر خود را انتخاب می کنید. برای انجام این کار کاردکی را بردارید و قسمت پایینی یا بالایی کاغذ را محکم به دیوار نگه دارید، سپس با کاتر قسمتهای اضافی را ببرید. البته متریالی که برای ساخت آنها در نظر گرفته می شود، اغلب از کیفیت بالایی نیز برخوردار است و کیفیت آن فقط به زیبایی و تنوع ظاهری وابسته نیست. یکی از معروف ترین خیابان های تهران که انواع محصولات مربوط به دکوراسیون داخلی از جمله کاغذ دیواری و انواع کفپوش در فروشگاه های آن عرضه می شوند، خیابان سهروردی است. برای تمیز کردن کاغذ دیواری از محلول های مناسب استفاده کنید و به هیچ عنوان از محلول های اسیدی و وایتکس استفاده نکنید چون ممکن است خاصیت اسیدی به مرور زمان سطح روی کاغذ دیواری شما را تحت تاثیر قرار بدهد.

برای پاککردن کپک دیوار میتوانید دو فنجان مایع سفیدکننده را در ۳٫۷ لیتر آب بریزید و از این محلول برای پاککردن کپکها استفاده کنید. میتوانید از همان فروشگاهی که کاغذ دیواری را خریداری می کنید بخواهید که یک نصاب ماهر را برای نصب کاغذ دیواری منزل شما بفرستند تا با استفاده از هنر دست و همچنین چسب کاغذ دیواری مناسب خروجی کار با بهترین کیفیت به شما تحویل داده شود. همواره باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که رنگ های تیره باعث می شوند فضای خانه، کوچکتر از آن چیزی که هستند به نظر آیند. اگر یک اثر هنری زیبا و هماهنگ را نیز روی دیواری که کاغذ دیواری شده است نصب کنید جذابیت فضای شما دوچندان میشود. تکه بعدی کاغذ دیواری را بردارید و دقیقا همتراز با کاغذی که پیش از آن نصب کردهاید، روی دیوار بچسبانید. در جاهایی که رنگ آمیزی دیوارها نمی تواند جلوه مطلوب و مورد نظر شما را به وجود آورد، می توان از کاغذ دیواری استفاده کرد.

در این نمونه، طرح کاغذ دیواری به صورت گل های برجسته است که قابل لمس می باشد و نمایی متفاوت به دکوراسیون داخلی می بخشد. کاغذ دیواری نانو ، قابل شستشو با آب است و هیچ گونه مواد آلرژی زا متصاعد نمی کند و چون ترکیبی از پارچه و کاغذ است به طور کامل قابل بازیافت است و آسیبی به محیط زیست نمی زند. بلکه چسب کاغذ دیواری ها با درجه کیفیت مختلف و با برند های متفاوتی وجود دارند و همین که شما از کیفیت آن ها اطمینان حاصل کنید و نصاب بابت جنس چسب به شما ضمانت دهد ، دیگر نیازی به نگرانی بیشتر نیست . برخلاف رنگ آمیزی مجدد دیوارها که معمولاً هر 3-5 سال یکبار انجام می شود-کاغذ دیواری سه بعدی یک سرمایه گذاری بلند مدت برای طراحی داخلی خانه میباشد. اگر اتاق خواب کوچکی دارید سعی کنید از کاغذ دیواری های تیره رنگ در آن استفاده نکنید زیرا باعث می شود اتاق کوچک تر از چیزی که هست به نظر برسد و اگر طرح ها عمودی باشند و زمینه روشن باشد، اتاق بزرگتر و سقف اتاق بلندتر دیده می شود و این باعث زیباتر شدن اتاق شما میشود. هنگام خرید کاغذ دیواری، کیفیت هر یک از موارد بالا را در نظر بگیرید که در مورد خرید کاغذ دیواری برای اتاق شما وجود دارد.

بنابراین طراحی دکوراسیون فضای اتاق پذیرایی در منازل ایرانی بسیار اهمیت دارد. استفاده کردن از رنگ گرم در پذیرایی باعث میشود فضای ایجاد شده صمیمیت و دلنشینی بیشتری داشته باشد و بخصوص در مهمانی ها باعث شود افراد رابطه بهتری باهم داشته باشند. کاغذ دیواری درمقابل این آسیبها دوام بیشتری دارد و آسیبهای سطحی را هم میتوان با یک دستمال خیس برطرف کرد. به این منظور می توان دیواری را با عنوان دیوار غالب در نظر گرفت و طرح مورد علاقه را بر روی آن پیاده نمود و بقیه دیوارها را به صورت ساده یا راه راه و با رنگ های مکمل تزیین کرد. برای تولید کاغذ دیواری ابتدا از اسکیس استفاده می شود. اگر تصمیم گرفتید برای اتاق خواب خود هم کاغذ دیواری تهیه کنید این کاغذ دیواری، هم می تواند از طرح کاغذ دیواری هایی که در قسمت پذیرایی خانه قراردادید باشد و هم می تواند یک کاغذ دیواری متفاوت باشد. معمولاً هر نصابی از چسب خاص و منحصر به فرد خود که بارها از آن استفاده کرده برای کارش استفاده می کند و نمی توان گفت که تنها یک برند و مارک خاصی از چسب کاغذ دیواری بهترین است و بقیه کارآمد نمی باشند .