کاغذ دیواری خوب چه خصوصیاتی دارد

در واقع بهترین سطحی که مناسب اجرای کاغذ دیواری است، دیوار گچی است. در صورتی که خانه شما در محل شلوغی واقع شده است و صداهای بیش از حد شما را اذیت می کند، می توانید از کاغذ دیواری های ایرانی استفاده کنید که به این منظور تولید و طراحی شده اند تا هم به خانه تان زیبایی ببخشید و هم باعث کاهش آلودگی های صوتی شوید. در نتیجه، در انتخاب کاغذ دیواری های مناسب خانه خود بسیار دقت کنید تا بعدا نیاز به پرداخت هزینه اضافی برای تعویض آن نداشته باشید. علاوه بر این، گرما و رطوبت بر روی آنها تاثیر نمی گذارد و تا مدت بسیار زیادی می توانید از کاغذ دیواری های ایرانی استفاده کنید. زمان شروع و پیدایش کاغذ دیواری را می توان به قرن 16 ام نسبت داد که به منظور تزئین کمدها و اتاق های کوچک منزل بازرگانان استفاده می شد، با شروع قرن 20، استفاده از آن رونق گرفت و در بخش های مختلف منزل مثل پذیرایی، آشپزخانه، حمام، اتاق خواب و تقریباً هر جایی که فکرش را بکنید به کار رفت؛ در این بین اما اتفاقات مهم دیگری نیز رخ داد که سبب تحول در طرح و مواد اولیه در کاغذ دیواری ها شد.

همانطور که گفته شد، همه این طرح ها را می توان در بین کاغذ دیواری های ایرانی یافت. اگر تا بحال از کاغذ دیواری جداشدنی و موقت استفاده نکردهاید، باید بدانید که این مدلها برای تزیین دیوار بین کابینت آشپزخانه بسیار موثر هستند. پوستر سه بعدی گل تاثیر به سزایی در فضا سازی به شکل هنرمندانه دارد و سایه روشن این نوع طرح یک تصویر واقعی از گل های بسیار زیبا را رو به روی چشمان قرار می دهد. بهترین انتخاب برای به روز نمودن دیوار اتاق یا دفتر کار شما استفاده از یک پوستر دیواری مناسب است . برای جدا کردن کاغذ دیواری باید ابتدا ماده شیمیایی را که معمولاً به صورت پودر است با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط کرد و سپس محلول بدست آمده را با استفاده از اسپری بر روی دیوار پاشید. بعضی از کاغذ دیواری های پوشش وینیل اکرولیک داشته و مقاومت بیشتری نسبت به رطوبت و گرما دارند که این مزیت آنها را گران تر کرده است. اکثر کاغذ دیواری هایی که امروزه در کشور تولید می شوند، قابلیت شست و شو دارند. از چند سال اخیر، کشور ایران در زمینه تولید و پخش کاغذ دیواری در طرح ها و جنس های مختلف و با کیفیت های بالا پیشرفت زیادی داشته است که در این صفحه از استاده می خواهیم به مزایا، کیفیت و قیمت های کاغذ دیواری ایرانی بپردازیم تا با این تولید داخلی بیشتر آشنا شوید.

هر رول کاغذ دیواری ایرانی انواع متفاوتی دارند و برحسب موارد مختلف قیمت گذاری می شوند که می توان به عرض، جنس، کیفیت، قابل شستشو بودن و … علت این امر نصب آسانتر پوستر نسبت به کاغذ دیواری و کم هزینه تر بودن آن نسبت به خرید مبلمان جدید است . امروزه، کاغذ دیواری ایرانی در طرح ها و رنگ های بسیاری تولید می شوند و تنوع زیادی دارند. انتخاب مدل کاغذ دیواری پذیرایی مناسب برای منازل ایرانی، با توجه به فرهنگ مهمان نوازی ایرانی ها بسیار اهمیت دارد. معمولا تصاویر چاپی به جای آنکه قاب شده و بر روی دیوار نصب شوند، بر دیوار چسبانده میشدند و احتمالا ابعاد بسیار بزرگ این تصاویر چاپی که چند ورقهای نیز بودند صرفا به منظور چسبانده شدن بر دیوار تولید میشدند. این کاغذ دیواری ها طرح های هندسی سه بعدی دارند که وقتی روی دیوار قرار می گیرند، دیوار را سه بعدی نشان می دهند و از این طریق یک بعد به فضا اضافه می کنند. هنگام نصب کاغذ دیواری ایرانی به راحتی این کار صورت می گیرد و از کمتر دچار پارگی خواهد شد. سهولت نصب:نصب کاغذ دیواری نسبت به سایر دیوارپوش ها از پورت بالاتری برخوردار می باشد و حتی خود شما عزیزان نیز می توانید نصب کاغذ دیواری را انجام دهید البته به کارگیری نصاب ماهر و کارآموز ایده بیشتر مورد پیشنهاد قرار می گیرد.

اگر فضای بسیاری در اختیار دارید، از حق انتخاب بیشتری نیز برخوردار خواهید بود. با استفاده از طرحهای عمودی و با فاصله، میتوانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصلهای مرتفعتر از ارتفاع واقعیاش قرار گرفته است. با استفاده از طرحهای عمودی و با فاصله میتوانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حس را القا کنید که انگار سقف در فاصلهای مرتفعتر از ارتفاع واقعیاش قرار گرفته است. با استفاده از طرحهای شلوغ و گُلدار، میتوانید فضا را کوچکتر نشان دهید. با استفاده از کاغذدیواریهایی که طرحهای شلوغ و گُلدار دارند، میتوانید فضا را کوچکتر نشان دهید. با استفاده از طرحهای قطری و زیگزاگ میتوانید محیط را زنده و پویا جلوه دهید. یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل خرید و نصب کاغذ دیواری برای یک محیط انتخاب صحیح طرح جهت ست بستن و چیدمان مناسب وسایل می باشد. به یاد داشته باشید که اگر الگوی کاغذدیواریتان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، نقش کاغذدیواری بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد؛ به نحوی که مبلمان و و سایل داخل اتاق کمتر دیده میشوند. لویی به دلیل جابه جایی ها و تغییر مداوم از مقصدی به مقصد دیگر کاغذ دیواری هایی که قابلیت جا به جا شدن را داشته باشند سفارش داد.