کاغذ دیواری خوب چه قیمت و مشخصاتی دارد؟

در زندگی پرمشغله امروز مدت زمان انجام تغییرات میتواند یکی از تعیین کننده ترین المان ها برای انتخاب روش های مختلف باشد. قیمت کاغذ دیواری ها المان های مختلفی از کاغذ دیواری بستگی دارد از جمله جنس ، متراژ هر رول کاغذ دیواری، برند کشور سازنده و گرماژ کاغذ دیواری. به طور کلی میزان کارکرد و عمر مفید کاغذ دیواری به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله جنس کاغذ دیواری ، مراقبت و شستشوی کاغذ دیواری، محل استفاده از کاغذ دیواری، زیرسازی و نصب کاغذ دیواری. البته صحبت کردن در زمینه انتخاب طرح کاغذ دیواری کار بسیار دشواری است است چون انتخاب طرح تا حد بسیار بالایی به سلایق و ویژگیهای روحی افراد بستگی دارد. یک آلبوم کاغذ دیواری را وارد می کنم که شامل ۱۰۰ طرح متنوع می باشد و از هر کدام از این طرح ها مقدار ۱۰۰۰۰ رول در انبار خود موجود می کنم و این آلبوم را در بین فروشگاه داران توزیع می کنم تا از روی آنها سفارش ثبت کنند بعد از گذشت مدتی تمامی طرح های پرطرفدار زیبا و روشن پرفروش آن آلبوم فروخته می شود و موجودی این طرح های زیبا و پر طرفدارتر از آلبوم در انبار صفر می گردد و طرح های پرفروش آلبوم دیگر در انبار موجود نیستند و تنها طرح هایی از آلبوم در انبار موجود هستند که به هر دلیلی خریداران چندانی نداشتند و وقتی یک آلبوم وارداتی از کاغذ دیواری که بسیاری از طرحهای آن در انبار موجود نمی باشد بسیاری از فروشگاه داران دیگر این آلبوم را در معرض نمایش مشتریان قرار نمی دهند و این امر سبب می شود آن دسته از طرح ها ازالبوم که خریداران کمتری داشته و در این مدت کمتر مورد استقبال مشتریان قرار گرفتهاند در انبارها بمانند و دیگر فروش نروند.

همانطور که قبلا خدمتتان عرض کردیم در صورت عدم شرایط مناسب حتماً دیوار باید زیر سازی شود که این زیرسازی شامل پر کردن ترک ها جای میخ و پیچ و رولپلاک ها و سایر تخلخل های دیوار می باشد. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم مقاومت و دوام کاغذ دیواری اهمیت بالایی دارد. 1- ابتدا با استفاده از یک دستمال یا اسفنج تمیز و خشک گرد و غبار روی کاغذ دیواری را پاک کنید. 5- وقتی همه وسایل برای تمیز کردن کاغذ دیواری را آماده کردید ابتدا به صورت آزمایشی یک تکه از پوستر دیواری که کمتر در معرض دید قرار دارد را تمیز کنید و اگر مشکلی برای پوستر و کاغذ پیش نیامد سپس محل اصلی را تمیز بفرمایید. اگر کاغذدیواری با مداد، خودکار یا ماژیک کثیف شده است، میتواند از محلول بسیار رقیق آب و وایتکس استفاده کنید. خب اگر یک گشت و گذار کوچک در بازار و بورس های کاغذ دیواری بزنیم میبینیم که بعضی از رول های کاغذ دیواری با وجود کیفیت مناسب از قیمت بسیار پایین و وسوسه کننده برای مشتریان برخوردار هستند. در نظر داشته باشید این بازه قیمتی فقط یک نظر تجربی است و صد البته که کاغذ دیواریهای با قیمت بالاتر از این باز قیمتی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و همچنین توجه داشته باشید که کاغذ دیواری هایی با قیمت کمتر از حد معمول چندان از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و یا حتی اگر کیفیت مناسبی هم داشته باشند از طراحی قوی برای طرح و نقش برخوردار نمی باشند که در ادامه این موضوع را کامل بررسی خواهیم کرد.

استفاده از کاغذ دیواری ساده و رنگی برای همه دیوارها و استفاده از کاغذ دیواری طرح داماسک و یا کاغذ دیواری برجسته برای پشت تلویزیون نمای خاصی را خلق میکند. بافت بصری: طرح روی کاغذ بصورت دو بعدی است، اما با مشاهده آن مخاطب حس میکند که یک طرح برجسته و ۳بعدی را میبیند. اما امروزه نصب کاغذ دیواری های سه بعدی و برجسته در طرح های متنوع و سفارشی قابل پیاده سازی هستند که به طور کلی دکوراسیون داخلی منزل یا محیط های اداری را دگرگون می کنند. یکی دیگر از ویژگی های کاغذ دیواری که بسیار زیاد مورد توجه مشتریان عزیز قرار می گیرد تنوع طرح و رنگ بسیار بالا و متنوع کاغذ دیواری نسبت به سایر دیوارپوش ها علی الخصوص نقاشی ساختمان می باشد در واقعیت هم نیز همین طور می باشد. این روش بسیار ساده و سریع انجام میشود و اگر تجربه چسباندن کاغذ دیواری نداشته باشید، گزینه پیشنهادی ما برایتان خواهد بود. 1-توجه داشته باشید اگر از دستمال تنظیف برای تمیز کردن کاغذ دیواری و پوستر دیواری استفاده می کنید نباید آنها رطوبت زیادی داشته باشند. با خرید کاغذ دیواری وینیل نانوون از مزیت کاغذ دیواری نانوون و PVC یکجا بهره می برید؛ این کاغذها از یک لایه نانوون و یک لایه PVC ساخته شده اند و به همین دلیل مثل مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند، پس می توان از آن با خیال راحت در محیط های مرطوب استفاده کرد.

6- بعد از تمیز کردن محل مورد نظر از کاغذ دیواری و پوستر دیواری با یک دستمال خشک رطوبت روی سطح مورد نظر را بگیرید و کاغذ دیواری را کاملا خشک بفرمایید. ۴- در انتخاب رنگ کاغذ دیواری به میزان نور محیط مورد نظر خود توجه داشته باشید. همچنین کاغذ دیواری هایی با بافت های ریز و ساده میتوانند از دیگر مواردی باشند که برای منزل خود بکار بگیرید. ۵ در انتخاب کاغذ دیواری برای دیوار هایی که در یا پنجره در آنها وجود دارد میتوانید از طرح های راه راه عمودی استفاده کنید که این طرح ها ارتفاع سقف را بلندتر به نمایش می گذارند و همچنین برش های کاغذ دیواری برای لبه درب و پنجره را که ظاهر مناسبی ایجاد نمیکند را در طرح خود گم می کنند و کمتر به نمایش می گذارند. ۸- در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب سعی کنید از کاغذ دیواری هایی با رنگ سرد استفاده کنید که نسبت به سایر رنگها آرامش بخش ترهستند. انواع کاغذ دیواری پشت تلویزیون در انواع رنگها و طرحهای خاص موجود هستند. به شکل کلی رنگها تغییرات زیادی میتوانند ایجاد کنند که با دقت در انتخاب آنها تاثیرات زیادی در محیط ایجاد کرد. پس از اتمام این مرحله، محلولی رقیق از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش درست کنید و آن را با قلموی بزرگ به دیوارها بزنید تا گرد و غبار احتمالی از روی دیوار زدوده شود و کاغذ دیواریها در هنگام نصب محکم به دیوار بچسبند، توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار، برق را از کنتور قطع کنید، حتما لازم نیست رادیاتورهای شوفاژ را باز کنید، چون معمولا آببندی مجدد کار سختی است، میتوانید در هنگام نصب با یک وسیله تی شکل یا حتی اگر فاصله رادیاتور با دیوار زیاد است، با دست این کار را انجام دهید و پشت آنها را کاغذدیواری کنید.