کاغذ دیواری دارای انواع مختلفی است

در گذشته استفاده از کاغذ دیواری چندان رایج نبود اما امروزه به یکی از پرکاربردترین روش ها تبدیل شده است و اکثر خانه های کلاسیک و مدرن به نصب کاغذ دیواری دیوار روی آورده اند. روش نصب کاغذ دیواری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چراکه نصب نادرست می تواند علاوه بر خسارات مالی ای که به شما وارد می کند، زیبایی محیط خانه را تحت تاثیر قرار دهد. همه ما زندگی در خانه هایی زیبا، همراه با دکوراسیونی لوکس و عامه پسند را ترجیح می دهیم و اگر دکوراسیون خانه قدیمی باشد، در نظر داریم به هر نحوی تغییراتی را در آن ایجاد کنیم. این دسته از محصولات ضد دوده، گرد و غبار و همینطور هر نوع کثیفی هستند که به همین راحتی ها پاره نمی شوند. تلویزیون میتواند به عنوان یک انتخاب مناسب به عنوان نقطه کانونی خانه در نظر گرفته شود، چرا که ما همیشه در محلی تلویزیون را قرار میدهیم که بیشترین دید را از هر بخش خانه به آنجا داشته باشیم. احتمالا این سوال برایتان پیش میآید که چرا باید برای خرید و نصب کاغذ دیواری، پین ورک را انتخاب کنیم؟ اگر از پیروان سبک کلاسیک هستید بهتر است بدون هیچ تردیدی این کاغذ دیواری را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

حال بهتر است بدانید تولید کنندگان کاغذ دیواری از این هنر خاص در تهیه و تولید کاغذ دیواری نیز استفاده کرد اند و پوسترهای زیبایی را روانه بازار نموده اند . پارچه هایی هایی مثل کتان و مخمل در تهیه آنها به کار می رود. هنگام سفارش می توانید مقداری اضافه تر از کاغذ دیواری مورد نظر خود را تهیه کنید. دیوارهای مکان های مختلف در بدو ورود بیشترین توجه را به خود جلب می کنند و انتخاب کاغذ دیواری زیبا و مناسب و نصب درست آن می تواند بر قضاوت بیننده در هنگام ورود به یک مکان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. زیرا حداقل میتوانید اطمینان داشته باشید که دیوارهایی زیبا خواهید داشت. نصب آن نیز سخت تر است اما میتواند بافت زیبا و جلوه منحصر به فردی به اتاق شما ببخشد. البته بهتر است اجرای کاغذ دیواری برای زمانی بگذارید که به نصاب دسترسی داشته باشید و بتوانید با خیال راحت کار را به او بسپارید. بهتر است متناقض انتخاب کنید و یا دیوار یا سقف را با زمینه ای خلوت و کاملا ساده نگه دارید. حتی برای بزرگ دیده شدن فضا، دیوارها را ساده نگه دارند و سقف را با کاغذدیواری مناسب پوشش دهند. به کارگیری کاغذ دیواری با طرح های راه راه و عمودی برای پذیرایی دیوارها را بلند تر و سقف را مرتفع به نظر می رساند.

این روزها اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید به راحتی متوجه می شوید که کمتر کسی به سراغ روکش دیوارها با استفاده از گچ میرود و اکثرا اولین و بهترین انتخاب را استفاده از کاغذ دیواری می دانند. یکی از پر کاربردترین مصالحی که به عنوان رویه در دیوار ساختمان ها استفاده می شود گچ است. در انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی به چه چیزهایی توجه کنیم؟ در منازل مسکونی، برخی از فضا به اتاق خواب ها و برخی دیگر به نشیمن و سالن پذیرایی اختصاص یافته است. برای مثال، کاغذ دیواری در طیف رنگهای گرم برای اتاقهای نشیمن و فضاهای خودمانی است که میخواهند فضا را کوچکتر جلوه دهند، استفاده میشود. طرح و رنگ کاغذ دیواری در بزرگ و یا کوچک نشان دادن فضا بسیار مهم است. این کار باعث بلندتر نشان دادن اتاق شما خواهد شد. از این رو نمیتوان آن را انتخاب مناسبی برای اتاق کودکان دانست.

برای مثال، اگر میخواهید برای اتاق خواب کاغذ دیواری میخواهید، میتوانید باید به شرایط استراحت، فعالیتهای شخصی و همچنین گروه سنی شخص دقت کنید. یکی از کمیاب ترین کاغذ دیواری های عرضه شده به بازار، کاغذ دیواری از جنس الیاف طبیعی محسوب می شود. آلبوم های رز و کلاسیک و النا در رده کاغذهای ارزان قیمت محسوب می شوند. طرح کاغذ دیواری کلاسیک از طبیعت الهام گرفته می شود و زیبایی بی نظیری دارد. اغلب طرح های به کار رفته در این محصولات کلاسیک بوده و زمینه ای تیره دارند. که همین مسئله در رابطه با محصولات ایرانی کاملا برعکس بوده و همواره از آنها به عنوان به صرفه ترین ها یاد می کنند. البته بهره از تمام این مزایا می تواند کمی هزینه این کار را بالا ببرید و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد. اما باید بدانید این نوع از کاغذهای دیواری بسیار نازک هستند و همچنین قابلیت شستشو برا اکثر این نوع وجود ندارد. مخصوصاً برای محیط های اداری یا فروشگاه ها که زمان از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار می باشد.