کاغذ دیواری فرجام, پوستر دیواری سه بعدی فرجام,

به علاوه اینکه برخی طرحهای کاغذ دیواری مثل راه راه به این خاطر چاپ می شوند که با ایجای خطای دید، مثلاً اتاقهایی که در حالت عادی دراز به نظر می آیند، مکعبی شکل تر به نظر آیند. به طور کلی هزینه نصب کاغذ دیواری گران تر از رنگ است اما طوبل عمر و دوام وال پیپر بیشتر است، بنابراین هزینه های رنگ به مرور زمان بیشتر خواهد شد. به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،امروزه یکی از رایج ترین روش ها و متریال های تزئین در دکوراسیون داخلی استفاده از انواع طرح های کاغذدیواری است. همین امر سبب می شود که وارد کننده اصلی کاغذ دیواری این رول ها را در بازار به صورت عمده و فله ای با قیمت کمتری به فروش برساند و همین امر سبب می شود که برخی از کاغذ دیواری ها از قیمت کمتری نسبت به سایر کاغذ دیواری ها برخودار باشند که دلیل عمده آن طراحی ضعیف و رنگ و نمای ضعیف آن می باشد هرچند از کیفیت مطلوب جنس و متریال برخوردار باشند. از آنجا که نمای این نوع دیوارپوش را لایه ای سخت از وینیل تشکیل می دهد، استحکام و دوام بیشتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری دارد و در برابر رطوبت بسیار مقاوم و قابلیت کندن از دیوار (peelable) و تمیزکاری (scrubbable) دارد.

این نوع کاغذ دیواری قابلیت تمیزکاری و قابلیت کندن از سطح دیوار را دارد و نسبت به کاغذ دیواری معمولی (بدون پوشش) از مقاومت بالاتری نسبت به رطوبت برخوردار است. امروزه کالاهـای متنوعی در جهت آراستن و تزئیـن فضـای داخلی ساختمـان کاربرد دارند که یکی از موثـرترین و کارآمدترین آنـها کاغذ دیواری است. ابتدا بهتر است انواع کاغذ دیواری را بشناسید تا در انتخاب آن بهتر عمل کنید. بلافاصله پس از شستن هر قسمت از کاغذ دیواری، آن را با حوله یا دستمال تمیز خشک، خشک کنید. یادتان باشد دکوراسیون خانه شما باید بر اساس سلیقه خود شما و خانواده تان باشد نه اطرافیان چرا که ساعات زیادی از عمرتان در خانه سپری می شود و بایستی محیط دلنشینی برایتان باشد. کاغذ دیواریتان را با تکیه بر علایقتان انتخاب کنید. همچنین میتوانید یک طرح متفاوت از تصاویر دلخواه خود را به عنوان کاغذ دیواری نصب کنید. یکی دیگر از خدمات متنوع مجموعه تخصصی آی آر چاپ، ارائه کاغذ دیواری طرح مشاغل است که با توجه به هر شغلی که دارید، میتوانید سفارش خود را برای داشتن یک کاغذ دیواری جذاب ثبت کنید. همزمان با ظهور مدهای جدید، طراحان کاغذ دیواری از آنها استفاده می کنند و آنها را با رنگ بندی های مختلف ارائه می کنند.

می توانند ظاهر اتاق شما را به روشهای مختلف تغییر دهند، تصمیم بگیرید که برای هریک از اتاقهای خانه تان میخواهید چه کاغذ دیواری اجرا کنید. این نوع زیر لایه دارای ویژگی خاصی است که هنگام خیس شدن تغییر ابعاد نمی دهد، بنابر این برای نصب کاغذ دیواری هایی از این دست می توان چسب را به دیوار زد که سرعت عملیات نصب بیش از زمانی است که چسب را به کاغذ دیواری میزنند. همین نکته باعث میشود تا در صورتی که تمایل به عوض کردن کاغذ دیواری داشته باشید، مجبور به صرف هزینهای مازاد برای تغییر آن شوید. این نوع از کاغذ دیواری ها که به کاغذ دیواری مخملی نیز معروف می باشند، دارای زمینه ای از جنس پی وی سی است که در بافت آن از تکه هایی از مخمل نیز استفاده شده است. در حالی که خیلی از دیوارپوشها ممکن است به نظر ارزان قیمت باشند، اما شما مجبور هستید که طولانی مدت مواظب آنها باشید. پيش از ميلاد با خمیر برنج ديوارهای خود را تزيين ميکردند. در ادامه چند مدل جذاب برای پذیرایی را معرفی خواهیم کرد. با کاغذ دیواری به راحتی میتوان اتاق خواب دخترانه و اتاق خواب پسرانه و حتی اتاق خواب والدین را به سه شکل متفاوت طراحی کرد.

در این نوع کاغذ دیواری، لایه دکوراتیو که به شکل یک لایه جامد از وینیل است بر روی یک زیر لایه کاغذی لامینیت می شود. حکومت کرامول، فرهنگی کسالت بار را بر مردم تحمیل کرده بود، از این رو پس از مرگش مردم به خرید وسایل خانگی رفاهی که در دوران وی ممنوع شده بود روی آوردند. علاوه بر این، در اکثر موارد تمیز کردن کاغذ دیواری خیلی سادهتر و راحتتر از رنگ کردن دیوارها است. که عبارتست از بکار گیری کاغذ به عنوان زیر لایه، که البته این کاغذ معمولا به منظور افزایش استحکام و مقاومت در برابر رطوبت با موادی پوشش داده می شود. اتاق ، به عنوان لايهای عايق ميان ديوار سنگی و فضای داخلی عمل کرده گرمای درون اتاق را نيزحفظ مینمود. در دوران رنسانس، کاغذ ديواری( با استفاده از تکنيک چاپ کليشه چوبی) در ميان اشراف اروپا محبوبيت يافت. دستگاه چاپ یووی، با استفاده از ضخامت ناشی از چاپ رنگ سفید و چاپ سایر رنگها روی کاغذی، ایجاد خطای دید میکند و طرح بصورت برجسته یا اصطلاحا سه بُعدی به نظر میرسد.