کاغذ دیواری و انواع آن که باید بشناسید – ویکی سرا

در اروپا اشرافزادگان به نقاشان سفارش نقاشی در ابعاد وسیع را میدادند تا از آنها برای پوشش دیوارهای منازل خود استفاده کنند. کاغذ دیواری سالها تازگی خود را حفظ میکند و شما میتوانید از بودجه ذخیره شده برای بخشهای دیگر ساختمان استفاده کنید. بافت منحصر به فرد و مخملی این کاغذ دیواری باعث میشود؛ فضای خانه شما گرمتر و صمیمانهتر به نظر برسد. نوع کاغذ دیواری ضد آب به این معنا نیست که قابلیت شستشو با آب فراوان را دارد. اگر شما داخل خانه ای هستید که می خواهید بمدت طولانی در آن اقامت کنید بهتر است از کاغذ های با روکش وینیل که می توانید آنها را بشویید استفاده کنید. چه کاغذ دیواری انتخاب کنید و چه رنگ، هر کدام رنگ و شخصیت لطیف یا جسورانه به خانه شما میبخشند. سبک دکوراسیون داخلی منزل و یا محیط اداری شما در انتخاب بافت، طرح و حتی جنس کاغذ دیواری تاثیر گذار خواهد بود. کاغذهای دیواری مخمل درخشندگی و ظاهری لاکچری به خانه شما می بخشند. این کاغذ دیواری بسیار خاص و منحصر بفرد است و به عنوان دیوارپوش مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر کاغذ دیواریهای برجسته نیز مانند باقی کاغذ دیواریها قابل شستوشو هستند و این امکان برای مشتریان فراهم میشود که در مواقع نیاز از شرکت ارائه کننده درخواست خدمات شستوشو کنند.

نوعی از کاغذ دیواری است که از قیمت پایینتری نسبت به انواع دیگر کاغذ دیواری برخوردار است. کاغذ دیواریهای نانو از جنس PVC هستند اما با استفاده از تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته تولید میشوند و همین امر باعث میشود آلودگی و گرد و غبار موجب کثیف شدن آنها نشود. الیاف نانو باعث میشوند مقاومت کاغذ در برابر اشعه آفتاب و شستشو بالا رود. عمده این نوع از کاغذ دیواریها دستساز هستند و به همین علت با قیمت بالاتری به بازار عرضه میشوند. جنس این کاغذ دیواری از الیاف شیشه ای بهم بافته می باشد. 3. در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه ها می توانید از طرح های متنوع عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید. اگر تغییرات شما در فضا به دکوراسیون و بازسازیهای جدیتری میانجامد میتوانید برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری از یک مشاور دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال یافتن مرکز فروش کاغذ دیواری هستید؛ حتما خرید آنلاین را تجربه کنید.

انواع کاغذ دیواری پذیرایی در نقشهای برجسته و طرحدار، یا کاغذ دیواری های مدرن سه بعدی و ساده و شیک، تنها برخی از گزینههای شما در این دنیای پرطرح و رنگ است. کاغذ دیواری 3 بعدی در طرح و مدلهای مختلفی امروزه تولید میشود و شما میتوانید با توجه به محیط خود بهترین نوع را انتخاب کنید . اگر تنها قصد دارید تغییرات جزئی در فضای خود ایجاد کنید و این تغییرات محدود به دیوارها است، باید رنگها و طرحهایی متناسب با وسایل و دکوراسیون انتخاب کنید. کاغذ دیواری با طرح های فانتزی شهر ، ماشین ، نوشته های انگلیسی درهم و این گونه طرح ها نیز بسیار مورد علاقه پسر ها قرار میگیرد که میتوان از یک دیوار با این طرح ها استفاده نمود و بقیه دیوارها رنگهای ساده مکمل آن را اجرا کرد . بهره گیری از نصابان ماهر و کارآموزیده:مهم ترین بخش نصب کاغذ دیواری داشتن مهارت لازم برای نصب و همچنین دانش کافی برای نصب توسط اکیپ نصاب می باشد برخلاف آنچه که به نظر می رسد نصب کاغذ دیواری چندان کار راحتی نیست و حتماً باید توسط افرادی که تجربه کافی در این زمینه را دارند انجام پذیرد مخصوصاً نصب پوستر دیواری که نسبت به کاغذ دیواری های رولی از حساسیت بالاتری برخوردار است.

در رنگکاری ساختمان استفاده از این ویژگیها امکانپذیر و متداول نیست. قطعا اینکار امکان پذیر نیست. علاوه بر این، هر جنس دیوار برای چسباندن کاغذ دیواری مناسب نیست. رنگ اصلی و ذاتی پی وی سی، سفید رنگ و یا درختچهایی است و همین رنگ باعث میشود؛ چاپ طرح بر روی آن نتایج مطلوبی را نیز در پی داشته باشد. کاغذ دیواری نیز مانند رنگ دیوارها در بزرگ یا کوچک جلوه دادن فضا تاثیر میگذارد. بسیاری از افراد به دلیل فرآیند سخت و پیچیده رنگ کردن دیوارها، کاغذ دیواری را به عنوان یک جایگزین مناسب برای پوشش دیوارها انتخاب میکنند. انتخاب کاغذ دیواریها با جنس PVC و روکش وینیلف انتخاب بسیار خوبی برای پوشش دیوارها است. 8. اگر الگوی کاغذ دیواری تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند. کاغذ دیواری گزینه بسیار عالی برای تزئین و در عین حال پوشش دیوارهای داخلی خانه مخصوصاً دیوارهای قسمتهای مهم مانند اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و اتاق خواب است.