کاغذ دیواری و انواع آن

قیمت هر رول با توجه به برند و جنس و طرح با بقیه رول ها متفاوت است اما فقط دانستن این نکته در خرید کاغذ دیواری کافیست که بدانید تمامی قیمت ها به شکل رولی محاسبه می شود. کاغذ دیواری سه بعدی برای هر فضایی مناسب نیست و فقط در فضاهای بزرگ میتوانید از آن استفاده کنید. با آموزش روش صحیح نصب کاغذ دیواری همراه شوید. نصب این نوع کاغذ دیواری، مهارت زیادی میخواهد، بنابراین اگر تجربهای درباره آن ندارید، حتما از نصاب حرفهای کمک بگیرید. این نوع از کاغذدیواریها همچنین قابل شستوشو و ضد آب هستند. کاغذ دیواری سه بعدی حتی اگر سفید باشد، یک تزئین قابل توجه است. 6- کاغذ دیواری ها تمام علاقه مندی های شما را به جا می آورند. در طراحی کاغذ دیواری برجسته معمولا از الیاف، مخمل و ابریشم استفاده شده و در بسیاری از موارد آنها را به صورت دستساز طراحی و ایجاد میکنند. براي مثال، اگر سبك دكوراسيون خانه شما ساده و مدرن است، نصب كاغذ دیواری گلدار و پر زرق و برق به كلی جلوه دكوراسيون شما را تخريب خواهد كرد. براي مثال ميتوان تمام ديوارها را با يك مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا براي برجسته كردن نقطه كانوني، تنها يك ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ همچنين ميتوان براي هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرحهای متفاوت استفاده كرد.همچنين میتوانيد تنها نيمه پايينی ديوار را كاغذ كنید و نيمه فوقانی را با رنگی هماهنگ و مناسب رنگآميزی كنيد؛ يا بالعكس، نيمه پايينی را با كاغذ ديواری طرحدار و نيمه فوقانی را با كاغذ ديواری ساده و با رنگي متناسب بپوشانيد.

به طور مثال، برای خانهای که سبکی بسیار فانتزی و مدرن دارد باید از کاغذ دیواریهایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده کنید و برای خانههایی که با مبلمان استیل و فرشهای ابریشمی چیدمان شده اند باید کاغذ دیواریهایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته به کار ببرید. یک سؤال اساسی که باید به آن پاسخ دهید این است که آیا میخواهید کاغذ دیواری دوام زیادی داشته باشد یا خیر. قبل از نصب باید زیر سازی کاغذ دیواری درست و اصولی انجام شود . البته در مورد انتخاب کاغذ دیواری در این فضا باید دقت زیادی کنید، چراکه اولین چیزی که هنگام ورود به خانه با آن مواجه میشوید کاغذ دیواری است و میتواند تاثیر زیادی روی نظر فرد در مورد خانه شما بگذارد. پس از ایجاد پی، قسمت تزئینی تابلو انجام میشود که دارای عملکردهای اضافی است و در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از پایه در برابر رطوبت، آسیب مکانیکی و حتی سوختن محافظت میکند. کاغذدیواری ضد امواج، از انواع کاغذدیواری است که علاوه بر ایفای نقش اصلی کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی فضا به ایمن سازی ساختمان در برابر امواج مضر الکترومغناطیس که به وفور در محیط اطراف پراکنده هستند نیز کمک شایانی میکند.

اگر اتاق شما نور گیر است و در ساعاتی از روز نور خورشید زیادی به اتاقتان میتابد؛ نگران رنگ پریدگی و کدر شدن کاغذ دیواری خود نباشید. کاغذ دیواری میتواند انتخاب مناسبی برای طراحی دکور فضاهای مسکونی و اداری باشد، هم به دلیل نصب راحت و سریع و بدون ریخت و پاش و هم به دلیل تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح، برای انتخاب کاغذ دیواری باید به کاربری اتاق مورد نظر و رنگ و نوع چیدمان مورد استفاده در آن اتاق توجه شود. راه ديگر برای انتخاب کاغذدیواری اين است كه ابتدا به رنگهای موجود، نوع كفپوش و سبک دكوراسيون خانه خود و وسايل و مبلمان موجود در دكوراسيون خانهتان توجه و تعيين كنيد كه در اصل آنها دارای چه سبک و جلوهای هستند؛ سپس به دنبال كاغذ ديواری متناسب با همان سبك برويد. يك كاغذ ديواری ناهماهنگ با سبک دكوراسيون، میتواند جلوه كل دكوراسيون را تخريب كند.

فروشگاه دیوار دکور با گردآوری انواع کاغذ دیواری ها در سبک ها و طرح های مختلف و پر طرفدار توانسته پاسخگوی نیاز مشتریانش باشد و انواع محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب به دست آنها برساند. انواع کاغذ دیواری رولی بر اساس جنس :به طور کلی کاغذ دیواری های رولی به دو دسته وینیل با روکش پی وی سی و نانوون که اخیرا وارد بازار شده است می توان تقسیم بندی کرد. کاغذ دیواری های موجود در بازار آنقدر از طرح ها، بافت، رنگ و سبک های متنوعی برخوردار هستند که مطمئنا اگر هیچ ذهنیتی از قبل نداشته باشید سردرگم خواهید شد. این کاغذ دیواری در ابعاد و رنگهای مختلفی تولید شده و تنوع آنها می تواند فضای خانه را زیباتر کند . کاغذهای دیواری علاوه بر رنگهای متنوع، دارای سطوح مات، یا براق هستند که در انتخاب آنها برای دیوارهای منزل، این مورد را هم باید مد نظر قرار بدهید. پس از اینکه کاغذ دیواری مورد نظر خود را انتخاب کردید، قبل از اینکه سفارش را نهایی کنید، میتوانید تکه ای از طرح مورد نظر خود را به خانه آورده و بر روی دیوار قرار دهید. این نوع از دکوراسیون با استفاده از فناوری رایانهای مدلسازی، سپس ماده مناسبی برای آن انتخاب میشود.