کاغذ دیواری چه انواعی دارد؟

در زیر آلبوم مدرن را می توانید ببینید و از میان طرح های آن یکی را انتخاب کنید. کاغذ دیواری های Geometric Patterns : این نوع از کاغذ دیواری دارای طرح های هندسی می باشد. چه در نصب کاغذ دیواری حرفه ای باشید یا نباشید همیشه در اندازهگیری ها اشتباهاتی پیش میآید و امکان دارد دیگر نتوانید طرح مورد نظر خود را پیدا کنید. ابتدا طول و عرض دیوار را ا ندازه بگیرید تا تعداد رول های مورد نیاز مشخص شود. در کنج های داخلی، یک برش سراسری از بالا تا پایین در کنج دیوار ایجاد کنید تا بتوانید لبه های دو قواره را کاملا با هم جفت کنید اما در کنج های خارجی بهتر است دو قواره کنار هم، به اندازه ۲ الی ۵ سانتی متر همپوشانی داشته باشند. وسایل منزل را ۱.۵ متر از دیوار فاصله دهید تا فضای کافی برای قرار دادن چهارپایه یا نردبان وجود داشته باشد. بخار آب چسب پشت کاغذ دیواری را حل میکند و به کاغذ دیواری اجازه میدهد تا به راحتی از دیوار جدا شود.

اگر دیوارها نمدار نیستند اما روی آنها شکاف یا ترکی وجود دارد با استفاده از بتونه شکاف ها و ترک ها را بپوشانید و سنباده بکشید تا سطح دیوار صاف و یکدست شود. اولین قواره را کمی بالاتر از ارتفاع دیوار و روی سقف بکشید تا بتوانید گل ها و طرح های آن را به دلخواه تنظیم کنید. نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار با استفاده از چسب مخصوص چسبانده می شود و ثابت می ماند.طرح های کاغذ دیواری طرح الگو های گرافیکی به صورت تکرار شونده چاپ میشود که بسیار متنوع بوده و همچنین دیوارپوش را میتوان در رنگ بندی گوناگون تهیه کرد. همیشه بعد از چسب زدن به پشت کاغذ دیواری آن را تا بزنید و ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید چون در غیر این صورت موقع چسباندن روی دیوار، چروک میشود یا زیر آن حباب میافتد. به جای میز کار می توانید از میز ناهارخوری استفاده کنید، فقط حتما رویش را خوب بپوشانید تا آسیب نبیند. حتما به این نکته توجه کنید که کاغذ دیواری را برای چه هدفی می خواهد ;تا بتوانید با توجه با آن هدف، طرح و رنگ خود را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری های Floral : این کاغذ دیواری ها دارای طرح های گل و بوته و طرح های انتزاعی می باشند. انتخاب طرح های مد سال، خوب است یا بد؟ کاغذ دیواری که در این سالها تنوع طرح و رنگ آنها بیشتر از گذشته شده است، یکی از این راهکارها است. پوستر های دیواری عموماً به عنوان یکی از عناصر طراحی داخلی تعریف می شود . بعد از برطرف شدن نم دیوار و خشک شدن گچکاری های جدید، می توانید دیوار را از گرد وغبار پاک کنید و به آن روغن پرایمر بزنید. کاغذ دیواری را روی میز گذاشته و قواره اول را ۱۰ سانتی متر بلندتر از ارتفاع دیوار برش بدهید. از آنجا که این قواره ۱۰ سانتی متر بلندتر است میتوانید از بالا و پایین ۵ سانتی متر اضافه درنظر بگیرید. بهتر است به جای کاردک از برس مخصوص نصب کاغذ دیواری استفاده کنید چون این برس ها فشار کمتری به کاغذ دیواری وارد میکنند بنابراین، احتمال آسیب زدن به بافت آن کمتر میشود. اگر بعد از اتمام کار روی دیوار حباب دیدید، نگران نشوید چرا که به احتمال زیاد در زمان نصب، هوا در زیر کاغذ دیواری به دام افتاده است.

10. اگر مبلمان و پرده و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی ساده و بدون طرح هستند در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی از کاغذهای طرح دار استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی با طرح های خطوط شکسته یا هندسی و تیز موجب حس پویایی و هیجان و انرژی در فضا می گردد. بعد از نصب رول اول و در زمان چسباندن رول های بعدی مراقب باشید که لبه ها درست در کنار هم قرار بگیرند یعنی نه بین آنها فاصله باشد و نه روی هم بیفتند و کاملا لب به لب هم قرار بگیرند. روی طرح ها و گل های کاغذ دیواری دقت نظر داشته باشید. برای صاف کردن کاغذ دیواری و گرفتن حباب های زیر آن۱۰ الی ۱۵ دقیقه فرصت دارید. البته باید نحوه ترکیب و درست کردن چسب برای آگاهی از طریقه چسباندن کاغذ دیواری خیلی دقیق از فروشنده بپرسید. در این حالت دیگر هرلحظه نگران این نیستید که دیوار کثیف شود و لکههای آن را چگونه باید پاک کنید. تراز کردن کاغذ دیواری بسیار مهم است بهخصوص در نصب اولین قواره روی دیوار. انتخاب رنگ کاغذ دیواری بسیار مهم است چرا که با انتخاب یک رنگ شما میتوانید فضای خانه را سرد و بیروح یا در نقطه مقابل آن، فضایی گرم و صمیمی را بسازید.