کاغذ دیواری چه انواعی دارد؟

این مواد با استفاده از مواد آکریلیک تقویت میشود و با کمک رنگدانهها در آن یک رشته ایجاد میشود. در این نوع از کاغذدیواری اصل دیوارپوش از جنس کاغذ است ولی روی آن یک رویه طرحدار با نمونه وینیل آکریلیک یا پلی وینیل کلراد قرار گرفته است. یکی از خاص ترین دیوار پوش های سال های اخیر کاغذ دیواری آجری بوده است که با تنوع رنگی بالا تولید میشود . رنگ بندی کاغذ های دیواری کلاسیک تم های رنگی خاصی را در بر میگیرد که از جمله آن ها میتوان به کرم ، بژ، نسکافه ای و یاسی و ..اشاره کرد . 12- انواع رنگ و کاغذدیواری با قیمتهای گوناگون در بازار وجود دارند، اما در کل معمولا هزینه رنگآمیزی پایینتر از کاغذ و نصب آن است. 8- هر دو با دوام و قابل شستشو هستند، اما دوام کاغذدیواری بیشتر است و تمیز کردنش راحتتر است. 10- رنگها دوام کمتری نسبت به کاغذ دارند و ممکن است به مرور زمان و بر اثر شستشو تغییر رنگ دهند. آلبوم کاغذ دیواری کران بری، با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید که هر بیننده ای را سر ذوق می آورند.

در حالی که کاغذدیواری عموما بر روی همهی دیوارهای موجود، و یا در کل فضای منزل و یا محل کار مورد استفاده قرار میگیرد. یک رول کاغذدیواری با عرض ۷۰ سانتی متر و طول ۱۰ متر حدود هفت مترمربع را پوشش می دهد. یک رول کاغذدیواری با عرض ۵۳ سانتی متر و طول ۱۰ متر حدود ۵.۳ مترمربع را پوشش می دهد. 16- کاغذدیواری به دلیل نداشتن بوی رنگ و نصب سریع و آسان میتواند جایگزین خوبی برای رنگهای معمولی باشد. برای سالن های کوچک رنگ های روشن تر و طرح های خلوت تر مثل طرح های موتیف یعنی طرح های زمینه ای ساده که نقش تزیینی کوچک در آن تکرار شده است، مناسب است. در ابتدای توضیحات بیان کردیم که کاغذ دیواری از دیرباز استفاده میشده است. پس لازم است خیلی خوب با انواع جنس کاغذ دیواری آشنا شویم. دوم آن که رنگها چون طرح و نقش خاصی ندارند و خیلی ساده هستند برای پوشش دیوار خانههای کوچک مناسبتر هستند.

این کاغذ دیواری های خاص میتواند به عنوان چراغ برای روشنایی خانه مورد استفاده قرار بگیرد و هم از طرفی نمای خانه شما را زیباتر کند . عدم رشد قارچ و کپک بر روی دیوار از دیگر ویژگی های کاغذ دیواری ضد زلزله می باشد. یک سری نمادهایی روی برچسب کاغذ دیواری ها و یا روی کاتالوگ کاغذ دیواری ها زده می شود که از استانداردهای بین المللی مشخصی برخوردار است. تغییر دکوراسیون داخلی منزل با کمترین هزینه توسط کاغذ دیواری کار بسیار معقول است. نصب کاغذ دیواری مزایای مختلفی دارد که آن را برای استفاده در دکوراسیون داخلی جذاب میکند. کاغذ دیواریهای نانو از جنس PVC هستند اما با استفاده از تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته تولید میشوند و همین امر باعث میشود آلودگی و گرد و غبار موجب کثیف شدن آنها نشود. سپس به آرامی مقداری از چسب را در بخش پشتی آن بمالید و درز را فشار دهید. اما تعویض کاغذدیواری گرانتر و سختتر است و به راحتی نمیتوانید دیوار را تغییر دهید.

در رنگآمیزی فقط میتوانید رنگ و نوع رنگ را تغییر دهید. در ادامه به توضیح تفصیلی هر یک از موارد فوق پرداخته و شما می توانید با توجه به تصاویر ارائه شده در خصوص هر کدام از انواع مختلف دسته های یاد شده، نسبت به انتخاب و خرید کاغذ دیواری اقدام نمایید. اگر نگران این موضوع هستید باید بگویم این روزها حتی میتوانید کاغذ دیواریهایی پیدا کنید که قابلیت شست و شو دارند. سپس میتوانید با کمک چسب مخصوص کاغذ دیواری، آن را بر روی دیوار بچسبانید. استفاده از کاغذ دیواری باید بر اساس ظرافت ها و نگاه ویژه به ترکیب بندی رنگ ها و طرح های اجرا شده صورت گیرد. آبرنگی : مدلی از کاغذ دیواری هاست که در آن طرح ها به صورت آبرنگی و نقاشی کشیده شده است. این نوع کاغذ دیواری به دلیل بافت و طرحی که دارد به سادگی با مبلمان و وسایل خانه شما هماهنگ میشود . شاید طرح کاغذ دیواری کلاسیک قدری دِمُده به نظر برسد اما همه اجزا و وسایل با یکدیگر همخوانی دارند و به طور ثابت و پایدار است با همه چیز به راحتی سِت می شوند و هیچ گونه چیز غیر منتظره ای در آن به چشم نمی خورد.