کاغذ دیواری چه انواعی دارد؟

چاپ کاغذ دیواری اتاق کودک و نوجوان در مجموعه آی آر چاپ به صورت کاملاً حرفهای انجام میشود که کاغذ دیواری چاپ شده دارای قابلیت شستوشو و ماندگاری بالا بوده و میتوان مجموعه مختلفی از شخصیتهای کارتونی که مورد توجه کودکان است را شامل شود. برای اینکه پوستر دیواری سه بعدی نمایی عالی و چشمنواز روی دیوار پیدا کند، حتماً از نصابهای کاربلد و حرفهای کمک بگیرید. اگر بخواهید زیبایی خاصی به اتاق کودک دلبند خود ببخشید میتوانید از یک چاپ پوستر دیواری متناسب با طرح کودکانه و فانتزی استفاده کنید. اگر دارای سالنهای زیبایی هستید و یا باشگاه ورزشی دارید، اگر میخواهید نمایشگاه خود را به شکل زیبا تزئین کنید یا کاغذ دیواری کافه و رستوران نیاز دارید میتوانید از طرحهای پوستر دیواری متنوع مجموعه آی آر چاپ استفاده کنید. کاغذ دیواری هنری به عنوان یک نوع از پوستر دیواریهای چاپی جالب و کاربردی شناخته میشود که دارای طرح هنری خاصی است و میتوان آن را برای محیطهای داخلی مورد استفاده قرار داد.

کاغذ دیواری به عنوان یک پوشش محسوب میشود که میتوان از آن برای زیبا کردن محیط داخلی ساختمانها و دکوراسیون استفاده کرد. کاغذدیواریهای مدرن جدید، در دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد زیرا نسبت به رنگ و سنگهای تزئینی مقرون به صرفهتر است، جلوه زیباتری دارد، و علاوه بر آن سرعت نصب آن نیز بیشتر است و چاپ هر طرحی را برای هر سلیقهای ممکن میسازد. دکوراتیوها، معماران و طراحان داخلی، در مورد موضوعاتی مانند انتخاب کاغذ دیواری، شیوههای اجرای کاغذ دیواری، نصب و استخدام یک گروه مجرب، پرسشی را مطرح کردهاند: «چه زمانی باید کاغذ دیواری را به رنگ ترجیح دهیم؟ با افزایش قیمت کاغذ دیواری، برخی افراد به این فکر میافتند که کاغذ دیواری خود را تعمیر کنند. صنوفی که در آنها موضوع زیبایی مهم است یکی از مشاغل پرمصرف پوستر دیواری هستند. نکته مهم این است که این گاز فقط در حالت اشتعال تولید نمیشود! مزیت دیگر این نوع کاغذ دیواری­ها این است که می­توان در محل کار برای برجسته نمودن لوگوی شرکت یا المان­های خاص مد نظر مدیران، از آنها استفاده کرد. مدیران کسب و کارهای مختلف میتوانند با استفاده از چاپ کاغذ دیواری اختصاصی برای دیوارهای شرکت خود با یک تیر دو نشان بزنند.

به این ترتیب هم دیوارهای شرکت خود را با کاغذ دیواری بپوشانند و از رنگزدن دیوارها بینیاز شوند و هم اینکه طرحهای مختلفی مانند لوگوی شرکت را که در کسب و کار خود به وفور استفاده میکنند، جلوی چشم مشتریان خود قرار دهند. قدیمیترین کاغذ دیواری در سال 1509 در لندن چاپ شده است. اولین بار کاغذ دیواریها در اروپا در دوران رنسانس با بهرهگیری از تکنیک وودکات «برش چوبی» در چاپ از محبوبیت بالایی برخوردار شد. اساسا کاغذ دیواری در قالب رولهای با عرض متغیر و طولهای متنوع چاپ میشود و وارد بازار میشود؛ و پوسترهای دیواری قطعاتی هستند که در کنار یکدیگر بر روی دیوار نصب میشوند و در کل یک کاغذ دیواری یکپارچه را میسازند. میتوان کاغذ دیواری را به صورت کاملاً سفارشی و آماده خریداری کرد که هر کدام دارای ویژگیهای مخصوص به خود است. کاغذ دیواری که جنس پایه آن از کاغذ است، قابل شستشو نیست و برای مناطق شرجی و دارای رطوبت، مناسب نیست. زیباییهای ظریف و پر از جزئیات این کاغذدیواری ها می توانند به کانون توجه اتاق شما تبدیل شوند، با این حال همه انواع این کاغذ دیواری قابل شستشو نبوده و تمیز کردن و نصب سختی دارند. اگر در انتخاب کاغذ دیواری اصول توجه به رنگ و وسایل و اثاثیه منزل توجه نداشته باشید ، محیط شما ، حسی سردرگم و گیج کننده را القا میکند.

بنابراین بعد از اینکه کاغذ دیواری مناسب منزل خود را با توجه به سبک دکوراسیون خانه انتخاب کردید باید وقتی را هم برای پیدا کردن چسب مناسب کاغذ دیواری اختصاص دهید و سعی کنید از فردی که در این زمینه مهارت دارد برای نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید . در طراحی دکوراسیون منزل از طرح های متفاوت کاغذ دیواری برای دیوارهای مختلف استفاده می شود تا تضاد بین رنگ و طرح یک دیوار با سایر دیوار ها موجب زیبا تر شدن فضا شود. پس اگر می خواهید برای اتاق خواب از کاغذ به عنوان دیوار پوش استفاده کنید،برمبنای ایجاد آرامش در فضا کاغذ خود را انتخاب کنید. انگلستان و فرانسه اولین کشورها در تولید کاغذ دیواری اروپایی بودند، با این حال آغازگر تولید کاغذ دیواری از منظر تاریخی به چین باستان باز میگردد؛ به این دلیل که چینیها 200 سال قبل از تاریخ میلاد مسیح با استفاده از کاغذ تولید شده از ساقهی برنج به عنوان پوشش دهنده دیوارها استفاده میکردند.