کاغذ دیواری چه انواعی دارد؟

در برخی موارد، اگر دیوارهای شما از شرایط کافی برای رنگ آمیزی برخوردار نباشند (بدون گچ کاری مجدد)، کاغذ دیواری با کیفیت خوب و ضخیم، نقص دیوارها را بدون هزینه، زحمت و استفاده از گچ و رنگ، پوشش می دهد. دواقع درگذشته به دلیل محدودیت های تکنولوژی در زمینه تولید کاغذ دیواری کاغذ دیواری ها قابل استفاده در شرایط مرطوب نبودند به همین دلیل استفاده از آنها گسترده نبود. همانطور که میدانید کاغذ دیواری از جمله پوشش هایی است که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. نکات منفی زیادی در رابطه با این نوع کاغذ دیواری وجود دارد که از شایع ترین و پر اهمیت ترین آنها میتوان به راحت پاره شدن آن اشاره کرد. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم مقاومت و دوام کاغذ دیواری اهمیت بالایی دارد. طرح های قطره ای و یا طرح های موتیفی کاغذ دیواری از آنجایی که دارای طرح منظمی هستند برای اتاق هایی که از هندسه غیر منظمی دارند انتخاب خوبی هستند. در صورتی که فضای اتاق شما کم است، روی دیوارهای آن را با کاغذدیواری روشن بپوشانید. انتخاب کاغذ دیواری ساده برای پذیرایی دست شما را برای تغییراتی که در آینده در دکوراسیون می خواهید ایجاد نمایید، باز می گذارد.

2.کاغذ دیواری مدرن :اگر دکوراسیونی که برای فضای پذیرایی انتخاب کرده اید مدرن است باید از سبک مدرن کاغذ دیواری استفاده کنید. تضاد رنگ ها مخصوصا سیاه و سفید که می توان گفت رنگ های نماینده دکوراسیون مدرن هستند در این نوع سبک زیاد استفاده می شود و این موضوع باعث می شود تضاد در طراحی داخلی شما شکل بگیرد. یکی از متریال هایی که هیچ زمانی از مد نمی افتد و همواره بر دل مشتری ها نشسته است و به قاطعیت عرض میکنم که در سالیان تجربه در صنعت دکوراسیون داخلی و شرکت آذران دکور همواره در طول سال هستند عزیزانی که صرفا و صرفا کاغذ دیواری را برای منزل خودشان در نظر گرفته اند و الحق که البوم ها و رول های جدید این محصول هم زیبا هستند و هم اینکه با توجه به گران شدن دیگر دیوارپوش ها هنوز این مدل مرقوم به صرفه اقتصادی و هم از نظر نصب هم گاها هستند خانواده هایی که خودشان اقدام به نصب درجه یک در منزل خودشان خواهند کرد. به همین علت برای اجرای کاغذ دیواری پیشنهاد نمی شود.

هر چند میتوانید چند سالی یک بار کاغذ دیواری محیط کار یا زندگی خود را عوض کنید؛ اما بهتر است نوعی را انتخاب کنید که مناسب محیط باشد. 10. بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری ، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی داشته باشید. تنها مدل و طرح کاغذ دیواری نیست که باید برای خرید مد نظر قرار دهید. دکوارسیون هایی که در منازل بخصوص منازل نوساز طراحی و اجرا می شوند، سبک مدرن هستند که این مدرن بودن در انتخاب شما برای خرید کاغذ دیواری تاثیر زیادی خواهد داشت.اما برخی از سازه های قدیمی و البته نو ساز نیز وجود دارند که از سبک کلاسیک در ساخت خود بهره می برند که از این رو باید کاغذ دیواری ها در مدل های کلاسیک را برای این دسته از دکوراسیون داخلی انتخاب کنید. معمولا سبک تولید و جنس های تولید شده از سمت هر کشور تفاوتهای با هم دارند. معمولا کسانی که سبک های مینیمال یا هنری را دوست دارند این کاغذ دیواری را هم می پسندند چراکه ظاهری تمیز و ملیح دارد. نکتهی بسیار مهمی که در این رابطه وجود دارد به مرحله نصب این محصولات مرتبط میشود. کاغذ دیواری در صورتی که به صورت حرفه ای و تخصصی نصب نشود و در زیر آن زائده وهوا باقی بماند ظاهر زیبایی پیدا نخواهد کرد و همین امر موجب می شود شما از نصب کاغذ دیواری نتیجه برعکس بگیرید.

در صورت کثیف یا خراشیده شدن دیوار رنگ شده، باید آن قسمت را مجددا تعمیر کنید. رنگهاي تيره را بيشتر در خانههاي ساده امروزي ميتوان پيدا كرد. رنگ ها در زمان انتخاب كاغذ ديواري همان قدر اهميت دارند كه طرح و نقشه آنها با استفاده از رنگهاي كاغذديواري ميتوان به اتاقها معنا و مفهوم تازهاي بخشید. اگر يكي از ديوارهاي سالن را تيره كرديد، براي باقي ديوارها كاغذديواري با همان طرح ولي رنگ روشن انتخاب كنيد .همه آلبومهاي كاغذديواري، رنگهاي روشن و تيره دارند. یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب و خرید یک کاغذ دیواری قابل شستشو بودن آن است. کاغذ دیواری از دیرباز مورد توجه بوده است و همواره با داشتن متریال های مختلف همه از این مدل برای کاربرد و پیش برد و زیباسازی دکور خود استفاده می کردند، اجازه بدهید در مورد تجربه خودم در این چند ساله اخیر در صنعت دکوراسیون عرض کنیم، هنوز هستند مشتری هایی که در ابتدا زمانی که یک منزلی را خریداری میکنند و میخواهند کمی به تزیینات آن توجه کنند، اولین چیزی که به ذهن میرسد رنگ کردن منزل است، اما به جهت بوی تند رنگ و نی خشک شدن آن که زمان بر است، به سمت کاغذ دیواری سوق پیدا میکنند و خرید کاغذ دیواری را در سر لوحه کار خود قرار میدهند، همچنین به جهت تنوع رنگ این محصول و داشتن البوم های متنوع و نیز نصب سریع و حتی توسط خود مشتری نیز امکان پذیر است تا هم زیبایی منزل خود را بالاتر ببرند و هم از نظر اقتصادی صرفه جویی کرده باشند.