کاغذ دیواری چیست – کاغذ دیواری چگونه است – کاغذ دیواری چه کارایی دارد

را جدا کرد. قبل از نصب کاغذ دیواری باید دیوار را زیر سازی کرد و اما منظور از زیرسازی این است که باید نم و رطوبتهای مختلف بر روی دیوار از بین ببریم چون اگر دیوار نم داشته باشد بعد از نصب دچار مشکل میشود بنابراین قبل از نصب باید قسمتهای نم دار را با کاردک فلزی بتراشیم تا جایی که منبع نم از بین برود. در نتیجه، برای پیاده سازی سلیقه تان در دکور خاص خانه می توانید مطمئن باشید که طرح مورد نظر خود را با رنگی که مد نظر شماست، در بین کاغذ دیواری های ایرانی، پیدا خواهید کرد. مثلا، در صورتی که ارتفاع سقف خانه زیاد باشد و یا دیوار بیش از حد کوتاه یا کوچک باشد، می توان با استفاده از طرح های مناسب و مخصوص عیب ها را رفع کند. نمادی از اصالت و قدمت است و حضور آن در خانه های امروزی جلوه ای بی نظیر به دکوراسیون داخلی می بخشد.

روی مادهی کاغذی این نوع از کاغذ دیواریها وینیل آکرلیک یا پی وی سی روکش شده است که برای اکثر فضاها بجز کارگاهها و مکانهایی که احتمال برخوردهای فیزیکی زیاد است کاملا مناسب است و همچنین قابلیت شست و شو و مقاومت در برابر رطوبت و چربی را نیز دارد و روکشهای وینیلی معمولا به صورت اسپری روی کاغذ پاشیده میشود و یا اینکه به صورت لایههای نازک به گونهای که قابل دیدن نیست و همچنین لایهی وینیلی به علت خاصیت ضد آب، ضدلک، قابلیت شست و شو و وزن حجمی بالایی که دارد باعث افزایش کیفیت در اکثر کاغذ دیواریها میشود. از جملهی مهمترین این کاغذ دیواریها میتوان طاق نصرت مربوط به آلبرشت دور که در سال ۱۵۱۵ که به سفارش ماکسی میلیان ساخته شد و چاپهای معروف انگلستان در سال ۱۵۰۹ اشاره کرد و همچنین در اواسط قرن ۱۸ و ۱۹ در انگلستان و اروپا به تولید انبوه رسید و قیمت آن کاهش یافت و در اوایل قرن بیستم نیز جزء پر استفادهترین کالاها در غرب گشت. در این نوع کاغذ دیواریها چون طرح بر روی کاغذ چاپ میشود و هیچ لایهی محافظتی وجود ندارد و بیشتر جنبهی تزئینی دارد و چون مقاومت کمتری دارد پس تولید آن نیز کمتر است.

در این مقاله قصد داریم نکات مهمی که باید برای چینش و دکوراسیون داخلی وجود دارد را با هم مرور کنیم. هنر دکوراسیون داخلی در پی نیاز روانی انسان ها به ایجاد تنوعات مکرر در فضای اطراف خود و ایجاد یک تناسب اصولی جهت پاسخ گویی به این نیاز درونی به وجود آمد و پس از مدتها و با توجه ویژه به دیوارهای ساختمانی، زمینه رقابت طراحان و صنایع مربوط به ساخت و تولید وسایل داخلی مربوط به دکوراسیون داخلی از جمله کاغذ دیواری را فراهم نمود. این نوع از کاغذ دیواری با چسب مخصوص کاغذ دیواری به دیوار میچسبد و معمولا برای اتاق کودک مناسب نیست چون دوام ان کم و مابین ۱ الی ۲ سال است و به راحتی پاره میشود پس باید همگام حمل وسایل بسیار مواظب آن بود. کاغذ دیواری همان گونه که از روی اسم آن پیداست یک نوع متریال ساختمانی و پوشش تزئینی است که در طراحیهای داخلی انواع دیوارهای اداری خانهها و ساختمانی استفاده میشود و برای طراحی و دکوراسیون بخصوص برای اتاق پذیرایی و مهمان، اتاق خواب، اتاق کودک، پشت تلوزیون و ال سی دی کاربرد بسیار زیادی دارد و همچنین در طرحها، چاپها و رنگهای متنوعی طراحی و ساخته میشود و با نوعی چسب مخصوص به صورت عمودی بر روی دیوارها چسبانده میشود و خرید آن نیز به صورت متری یا رول شده است و به صورتهای مختلفی از جمله چاپ سطحی، چاپ توسط حکاکی، چاپ دیجیتالی، چاپ سیلک ابریشمی و چاپ توسط ماشین چرخشی، چاپ میشود.

اگر پوستر دیواری به صورت پشتچسبدار باشد، در شروع نصب باید چند سانتیمتر از کاغذ پشت پوستر را جدا کنید و بعد از چسباندن این بخش روی دیوار، با کاردک مخصوص آن را به طور کامل روی دیوار بچسبانید. مرحله سوم: در این مرحله چسب کاغذ دیواری را با توجه به دستورالعملهای درج شده درست میکنیم و برای این کار چسب را در درون یک سطح تمیز و به طوری که کاملا در آب حل شود هم میزنیم. مرحله چهارم: در این مرحله چسب آماده شده را با استفاده از قلم موی رنگ چسب به پشت کاغذدیواری میزنیم که این کار را از مرکز کاغذ دیواری به سمت لبهها انجام میدهیم و قسمت لبهها را زیاد چسبی نمیکنیم.چسب را به گونهای میزنیم که به اندازهی کافی باشد و از آن نچکد و برای مدت زمان ۵ تا ۱۵ دقیقه زمانی وقت میگیریم که بهتر است برای جلوگیری از مشکلاتی مانند کش آمدن و … البته قبل از انجام این کار باید اطمینان داشته باشید که کاغذ دیواری قابل کندن است و زمانی که قصد داشته باشید دوباره بر روی دیوار کاغذ دیواری جدید بچسبانید؛ میتوانید لایهی نازکی که بعد از جدا کردن لایهی وینیل از کاغذ دیواری باقی میماند را نکنید و برای مورد بعدی استفاده کنید.