آشنایی با تاریخچه کاغذ دیواری

زیبایی خانه و منزل از جمله اقداماتی است که سبب افزایش روحیه و انرژی میشود. کاغذها و پوسترهای دیواری خانه های خود را با دقت و سلیقه انتخاب کنید، ما نیز در این مورد به کمک شما آمده ایم اینبار با پوست رهای دیواری ساده و طرح های جذاب و شیک که برای هر نقطه از خانه می توانید از آن استفاده کنید در ادامه همراه با گالری ۲۰ تصویر از مدل کاغذ دیواری های ساده همراه ما باشید. اما کاغذ دیواری برجسته دارای مدلها و انواع مختلفی بوده که هر کدام با یکدیگر تفاوتهایی نیز دارند. همچنین با نورپردازی می توان به کاغذ دیواری های برجسته جلوه ای سه بعدی داد .کاغذ دیواری برجسته بخاطر جنس ، نقش و رنگ های متنوع زیادی که دارد ، جز کاغذ دیواری های لوکس و لاکچری می باشد . همین نکته باعث میشود تا در صورتی که تمایل به عوض کردن کاغذ دیواری داشته باشید، مجبور به صرف هزینهای مازاد برای تغییر آن شوید. ما در گروه معماری و طراحی داخلی تک دیزاین سعی کرده ایم تقریباً تمامی محصولات مربوط به پوستر دیواری و کاغذ دیواری های رولی را در فروشگاه آنلاین خود جمع آوری کنیم تا شما عزیزان به راحتی به گسترده ترین آرشیو کاغذ دیواری و پوستر دیواری دست پیدا کنید.

گروه معماری و طراحی داخلی تک دیزاین با اعزام نصاب ماهر و مجرب سعی کرده است که دغدغه مشتریان برای فراهم کردن نصاب ماه را نیز برطرف کند. به همین جهت در سال یکصد و پنج بعد از میلاد مسیح شخصی به نام تی سان لون از تکه های پارچه های نخی اولین کاغذ دیواری پارچه ای را به تولید رساند، به طور مثال او توانست این نوع از محصولات را نیز توسط لباس های کهنه تولید کند تا امروزه به عنوان کاغذ دیواری شناخته شده محسوب شود. همین امر سبب می شود که وارد کننده اصلی کاغذ دیواری این رول ها را در بازار به صورت عمده و فله ای با قیمت کمتری به فروش برساند و همین امر سبب می شود که برخی از کاغذ دیواری ها از قیمت کمتری نسبت به سایر کاغذ دیواری ها برخودار باشند که دلیل عمده آن طراحی ضعیف و رنگ و نمای ضعیف آن می باشد هرچند از کیفیت مطلوب جنس و متریال برخوردار باشند. بعدها فرانسوی ها از آن محصول در تجارت خود استفاده نموده و تحولی جدید در صنعت تزیین و رنگ آمیزی دیوارها به وجود آمد. در مورد چسباندن کاغذ دیواری این نکته را مد نظر داشته باشید که دیوار هایی که تازه گچ شده اند و نو هستند احتیاج بیشتری به چسب دارند و می توانید در این شرایط از پرایمر هم استفاده کنید و در لایه اول از پرایمر یا یک لایه چسب به صورت رقیق استفاده کنید و وقتی که کاملاً خشک شد و منافذ آن بسته شد ، ادامه کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید اگرعرض یا طول دیوار شما خیلی زیاد باشد مثلاً دیوار شما هفت متر عرض یا طول داشته باشد در اینجا باید مقدار بیشتری به اندازه ارتفاع اضافه کنید مثلاً در این جا باید حداقل ۱۰ به اندازه ارتفاع اضافه کنید که خدایی نکرده پوستر کوچک تر از دیوار شما ساخته نشود. همانطور که در بالا خدمتتان عرض کردیم که برخلاف آنچه که به نظر میرسد، نصب کاغذ دیواری و مخصوصاً پوستر دیواری چندان کار ساده ای نیست و از طرفی قیمت نصب کاغذ دیواری نسبت به خود محصول کاغذ دیواری تقریباً قابل صرفنظر کردن می باشد و تقریبا نزدیک به یک دهم پس توصیه ما به شما عزیزان این این است که حتماً برای نصب کاغذ دیواری و پوستر دیواری از افراد ماهر و کارآموزیده استفاده کنید البته نباید از این مسئله نیز غافل شد که شما خود نیز می توانید با صرف کردن وقت بیشتری نسبت به نصابان، نصب کاغذ دیواری را انجام بدهید ولی مسلماً نصابان عزیز این کار را دقیق تر و حرفهای تر انجام خواهند داد. انواع کاغذ دیواری برجسته به خوبی با مبلمان نیز هماهنگ میشوند، و به عنوان دیوارپوش پذیرایی کاربرد زیادی دارند.

اما امروزه نصب کاغذ دیواری های سه بعدی و برجسته در طرح های متنوع و سفارشی قابل پیاده سازی هستند که به طور کلی دکوراسیون داخلی منزل یا محیط های اداری را دگرگون می کنند. در اروپا اشرافزادگان به نقاشان سفارش نقاشی در ابعاد وسیع را میدادند تا از آنها برای پوشش دیوارهای منازل خود استفاده کنند. همزمان با ظهور مدهای جدید، طراحان کاغذ دیواری از آنها استفاده می کنند و آنها را با رنگ بندی های مختلف ارائه می کنند. نصب دیوار پوش ضد آب مانند کاغذ دیواری نانو و پی وی سی برای سرویس بهداشتی با رطوبت معروفی که دارد، بسیار پیشنهاد میشود. یکی از پرطرفدارترین مدل کاغذ دیواری سقفی برای فضاهایی مانند نشیمن کاغذ سقفی به رنگ سفید گچی با طرح و نقش های برجسته است که جایگزین مناسبی برای گچبری های پر زحمت است. کاغذ دیواری برجسته یک نوع کاغذ دیواری می باشد و طرح و نقش های موجود در آن دارای برجستگی می باشد و میزان برجستگی این نوع کاغذ دیواری به جنس و تکنولوژی ساخت آن بستگی دارد. باشد در حین مراحل نصب و پس از آن دچار مشکل خواهید شد و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.زیر سازی کاغذ دیواری با پرایمر، یک سطح یکنواخت و یکدست را برای کاغذ می سازد و همچنین سطح را درزگیری می کند.