چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

همچنین جذب آلودگی و لک در آنها بسیار پایین است و عایق گرما و صدا نیز هستند. همچنین بوی نامطبوع رنگ باعث ایجاد آلرژی در افراد خواهد شد و برای رنگ آمیزی دیوارهای منزل باید تمام وسایل خود را جمع کرده و سپس شروع به کار کنید. بعنوان مثال در بسیاری از خانهها یک دیوار انتخاب شده و کاغذدیواری میشود و مابقی دیوارها با توجه به طرح و رنگ کاغذیواری نصب شده، رنگ آمیزی خواهند شد. برای همین هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید مقیاس فضا به همراه سلیقه فردی در نظر گرفته شود. مزایای رنگ: برای اینکه دیوار خود را نقاشی کنید، باید ابتدا عیوب و ناهمواری های دیوار را کاملا برطرف کنید و سپس روی آن رنگ بزنید. امروزه این طرح ها که شبیه نقاشی های مدرن می باشد در خانه های امروزی جای خود را پیدا کرده اند. اصولاً خطوط و نقوش هندسی در طراحی آن ها کاربرد دارند. کاغذ دیواریها انواع مختلفی دارند و انتخاب آنها بر اساس فضا و نیازی که محیط دارد میتواند متفاوت باشد. یک کاغذ دیواری مرغوب میتواند تا سالهای زیادی دوام و کیفیت خود را حفظ کند و نیازی به تعویض نداشته باشد. به خاطر همین شما با در نظر گرفتن این نکات میتوانید بهترین نوع کاغذ دیواری را برای محل مورد نظر خود خریداری کنید.

انتخاب کاغذ دیواریهای سه بعدی برای فضاهای بسیار کوچک توصیه نمیشود زیرا در این نوع از کاغذ دیواریها با استفاده از سایه روشنهایی که به طرح زمینه داده میشود، کاغذ دیواری برجسته به نظر میرسد. به طور کلی این کاغذ دیواری از ترکیب فیبرهای طبیعی و مصنوعی تولید میشود . ویژگی مهم این محصول این است که شما می توانید براحتی با توجه به دکوراسیون خود طرح دلخواه خود را در ابعاد مورد نظر چاپ کرده و آن را بر روی دیوار نصب کنید؛ پوستر دیواری محصولی است که در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود و محدودیت چندانی ندارد. لامپ های ال ای دی به کار رفته در این نوع کاغذ دیواری حدود 3 الی 5 ولت برق مصرف می کنند و نور ملایم آن ها زیبایی بی نظیری به فضای مورد نظر می بخشد. اما میتوان از یک تصویر که در گوشهای از آن طرحی شلوغ نمایان است استفاده کرد. این نوع از کاغذ دیواریها همانند کاغذ دیواریهای PVC قابل شستوشو هستند و طرحهای متنوع آن میتواند بر قیمت کاغذ دیواری تاثیر بگذارد. گرد و غبار بر روی کیفیت و شفافیت کاغذ دیواری نباید تاثیر بگذارد. اما باید دقت داشت طرح و رنگ کاغذ دیواری میتواند به بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق نیز اثر بگذارد.

معایب: از آنجایی که کاغذ دیواری با چسب نصب میشود، در حمامها و آشپزخانهها به علت وجود رطوبت بالا ممکن است باعث جدا شدن کاغذ دیواری از دیوار شود. این طرح کاغذ دیواری شامل پایه کاغذی یا وینیلی است که دارای نقشهای ساخته شده از طرح های برجسته مخمل مانند میباشند. کاغذ دیواری نیز مانند رنگ دیوارها در بزرگ یا کوچک جلوه دادن فضا تاثیر میگذارد. نوع فضا نیز در انتخاب رنگ و کاغذ دیواری موثر است، مثلا برای محیط های مرطوب مانند آشپزخانه یا دیوارهایی که به حمام و سرویس بهداشتی منتهی می شوند، بهتر است که از کاغذ دیواری استفاده کنید و یا برای دیوارهایی که در معرض نور مستقیم آفتاب هستند هم پیشنهاد میکنیم که از کاغذ دیواری استفاده کنید، زیرا رنگ با مرور زمان به خاطر اشعه ماورای بنفش از بین می رود. توجه داشته باشید که این مکان برای استراحت و آرامش شما طراحی شده است؛ بنابراین، شاید بهتر باشد سراغ رنگهای هیجانآور و طرحهای شلوغ نروید.

بهتر است کاغذ دیواری اتاق نشیمن از الیاف طبیعی و پارچه ای باشد تا یک حس دوستانه و صمیمی را منتقل کند. این مدل کاغذ دیواری که از رشته های بلند علف ، کنف ، نی و چمن بافته شده است از نوع طرحدار ( طرح های بافت دار افقی و یا عمودی ) بوده و جلوه ای ارگانیک دارد. طرحهای بزرگ هم اتاقهای خیلی بزرگ را معقول تر جلوه میدهند. در مقابل، کاغذ دیواری با رنگهای روشن، محیط را بزرگتر جلوه میدهد و علاوه بر ایجاد حس ملایم و دوستانه، انرژی و پویایی به فضا میبخشد. معمولا برای انتخاب کاغذ دیواری برای فروشگاه ، اماکن تجاری و مغازه ها معمولا به رنگ سال و مد روز و رنگ سازمانی و برند توجه خاص میشود . از کاغذ دیواری برای مقاصد گوناگونی از جمله تبلیغ یک برند، معرفی یک محصول و علیالخصوص زیباسازی و دکور محیط با استفاده از آثار هنری مشهور و یا طرحهای گرافیکی خاص و متنوع برای محیطهای مسکونی و اداری تجاری استفاده میشود. این نوع کاغذ دیواری از استحکام و دوام بالایی برخوردار است و نیز میتوان آن را به راحتی شستشو داد . اما به همان میزان نیز از دوام بالایی برخوردار هستند. کاغذ دیواری پی وی سی با روکش وینیل از مدلهای مقاوم این دیوار پوش است که به این راحتی نمیتوان روی آن خط و خراش ایجاد کرد.